I-PRO PRZEDSTAWIA NAJBARDZIEJ INTELIGENTNE KAMERY FISHEYE NA ŚWIECIE
Kilka dni temu firma i-PRO, mająca swoje korzenie w Panasonic, wykonała kolejny ważny krok w kierunku popularyzacji sztucznej inteligencji na rynku kamer bezpieczeństwa, wprowadzając do swojej serii S najinteligentniejsze na świecie kamery typu fisheye 360° z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji.
Nowe urządzenia są pierwszymi w serii S, które mogą obsługiwać do 3 aplikacji głębokiego uczenia jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy punkt odniesienia w standardowej gamie kamer bezpieczeństwa. Dzięki temu stają się one inteligentnymi dodatkami, bez których biznes się nie obędzie. Kamery mogą uruchamiać aplikacje z preinstalowanego pakietu oprogramowania analitycznego i-PRO Analytic Software for Business Intelligence, a także inne ważne systemy, takie jak Privacy Guard oraz aplikacje innych firm stworzone przy użyciu otwartego zestawu Software Development Kit.
Pakiet zawiera bezpłatną analitykę opartą na sztucznej inteligencji, która może być wykorzystywana do wykrywania ruchu, mapowania ciepła, liczenia osób i pojazdów oraz rozpoznawania zatorów, na przykład gdy klienci stoją w kolejce w sklepie. Wykorzystanie potężnych możliwości sztucznej inteligencji w połączeniu z wysokiej jakości obrazami 360° aż do krawędzi kadru sprawia, że analityka w czasie rzeczywistym jest niezwykle skuteczna i znacznie dokładniejsza. Pomaga uniknąć tradycyjnych problemów, takich jak nierozróżnianie dwóch osób idących blisko siebie.
Aby jak najlepiej wykorzystać wygenerowane dane, użytkownicy mogą łatwo zarządzać i wizualizować dane analityczne z wielu kamer i-PRO, w połączeniu z bezpłatną wtyczką i-PRO Multi-AI System obsługującą alarmy pochodzące z urządzeń i-PRO, na łatwym w obsłudze i intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym, wraz z systemem zarządzania sygnałem wizyjnym. Otwartość na standardowe protokoły przemysłowe, takie jak ONVIF i MQTT, umożliwia również podłączenie do pulpitów nawigacyjnych innych firm.
Dzięki nowym urządzeniom w serii S rozszerzamy naszą strategię zapewniania większego i łatwiejszego dostępu do korzyści płynących ze stosowania sztucznej inteligencji. Jednocześnie klienci mają możliwość dostosowania potężnego sprzętu za pomocą aplikacji głębokiego uczenia na krawędzi i zwiększenia dokładności analizy. Dzięki rozszerzonej możliwości uruchamiania trzech aplikacji przesuwamy nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa jeszcze dalej i zapewniamy elastyczność w dostosowywaniu naszego otwartego sprzętu do indywidualnych potrzeb każdej organizacji – czy to w zakresie CCTV, czy innych innowacji biznesowych – komentuje Wanda Nijholt, Manager Marketing and Communications w i-PRO EMEA.
6 nowych kamer „fisheye” z serii S będzie dostępnych od grudnia 2021 roku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.