IRIScan Desk 5 Pro - niezbędnik projektanta
IRIScan Desk 5 Pro to kompaktowy, przenośny skaner, który ma pozwalać na łatwe i szybkie skanowanie dokumentów w formacie A3. Można go również wykorzystać do zdalnych prezentacji. Tym samym jest to narzędzie, którego potencjał powinny docenić biura projektowe i architektoniczne.
Czasy się zmieniają, ale jedno pozostaje w Polsce dość niezmienne - liczba dokumentów, które trzeba dostarczać w formie papierowej. Projektując dom, sieć wodną, energetyczną czy zagospodarowanie terenu, nie sposób uniknąć formatu A3 i konieczności jego wielokrotnego powielania. I tu z pomocą przychodzi skaner IRIScan Desk 5 Pro. Jest to kompaktowe, przenośne urządzenie, które ma bez trudu cyfryzować dokumenty dwukrotnie większe od standardowych A4.
Ponadto jest ono pozbawione ruchomych elementów, które przy intensywnym użytkowaniu mogłyby spłatać figla. Digitalizacja odbywa się przy użyciu cyfrowej kamery o rozdzielczości 12 megapikseli. Skany mogą być automatycznie zapisywane w formacie PDF lub JPG. W razie potrzeby można też rozpoznać znajdujący się na nich tekst i zapisać go do plików tekstowych (.txt), skoroszytów (.xls) czy ePub.
W przypadku stron A4, IRIScan Desk 5 Pro ma być w stanie zeskanować do 20 stron na minutę, rozpoznając przy tym moment obrócenia strony. Powielanie całych projektów budowlanych, wykonawczych czy designerskich nie powinno zatem stanowić problemu. Architekci i projektanci mogą jednocześnie wykorzystać sprzęt do zdalnych warsztatów z klientem, by na bieżąco pokazywać szkicowaną koncepcję i nanosić poprawki, tak jakby zleceniodawca był obok.
Znajdujący się w biurze skaner IRIScan Desk 5 Pro można też wykorzystać do szybkiego skanowania wizytówek, z których dane mogą być składowane w scentralizowanej bazie. Bardziej medialne studia mogą docenić opcję pozwalającą na przygotowanie internetowych samouczków i kursów. Dzięki łączeniu obrazu z dwóch kamer - internetowej oraz tej umieszczonej w skanerze - można skutecznie chwalić się wiedzą i profesjonalizmem w Sieci i tym samym budować wizerunek marki.
Chętni, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dawanych przez skaner IRIScan Desk 5 Pro, mogą kupić go w cenie około 1450 zł.
Dane techniczne:
IRIScan™ Desk 5 Pro
- sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus)
- maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
- maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min.
- rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- wideo : AVI, MP4, FLV, WMV
- wymiary:
- złożony: 375 x 85 x 75 mm
- rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
- waga: 800 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.