IRIScan Desk 5 Pro - nowy wymiar nauczania

Przenośny skaner IRIScan Desk 5 Pro to narzędzie, które można wykorzystać nie tylko w firmowych biurach. Z powodzeniem może ono pełnić rolę prezentera w… klasie. Książka, encyklopedia czy projekt w formacie A3 mogą trafić “od ręki” na tablicę. A gdy zajdzie potrzeba nauki zdalnej, wspólne notowanie nie będzie wyzwaniem.
IRIScan Desk 5 Pro to skaner, który może odesłać tradycyjne, szkolne rzutniki do lamusa. Lekka, składana konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie jej między salami, a całość nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Nie potrzebne są też przezroczyste slajdy - wystarczy położyć książkę, notatnik, folder czy projekt w polu kamery, aby zaprezentować treści na tablicy. Może to w praktyce usprawnić i urozmaicić zajęcia, a także odciążyć uczniowskie plecaki. Wystarczy jeden podręcznik w tradycyjnej wersji udostępniany na tablicy.
Po lekcjach skaner IRIScan Desk 5 Pro może z kolei posłużyć do przygotowywania materiałów. Opcja scalania obrazów z kamery skanera i internetowej pozwala na sprawne przygotowanie treści, po które uczniowie mogą sięgać wtedy, kiedy ich potrzebują. Sprzęt można też wykorzystać do streamingu w czasie rzeczywistym i w ten sposób poprawić jakość zajęć w czasach zdalnej edukacji. Wspólne notowanie, burze mózgów i wykonywanie zadań to szansa na większe zaangażowanie i skuteczniejsze przekazywanie wiedzy.
IRIScan Desk 5 Pro to urządzenie dające możliwość szybkiego stworzenia e-booków. Sprzęt wspiera cyfryzację materiałów w formacie A3, rozpoznaje zapisany tekst (OCR) oraz gest przerzucania strony, automatycznie spłaszcza kartki i potrafi usunąć ze skanu palce przytrzymujące stronę. Całość można zapisać w formie pliku PDF, w przyjaznym dla e-czytników formacie ePub czy gotowej do odsłuchania „empetrójce”. Możliwości jest wiele, a tempo skanowania może wynieść do dwudziestu stron na minutę.
Osoby zainteresowane skanerem IRIScan Desk 5 Pro znajdą go w sklepach. Jego cena utrzymuje się na poziomie około 1400 złotych.
Dane techniczne:
IRIScan™ Desk 5 Pro
- sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus)
- maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
- maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min.
- rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- wideo : AVI, MP4, FLV, WMV
- wymiary:
- złożony: 375 x 85 x 75 mm
- rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
- waga: 800 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.