IRIScan Desk 5 Pro - nowy wymiar nauczania
Przenośny skaner IRIScan Desk 5 Pro to narzędzie, które można wykorzystać nie tylko w firmowych biurach. Z powodzeniem może ono pełnić rolę prezentera w… klasie. Książka, encyklopedia czy projekt w formacie A3 mogą trafić “od ręki” na tablicę. A gdy zajdzie potrzeba nauki zdalnej, wspólne notowanie nie będzie wyzwaniem.
IRIScan Desk 5 Pro to skaner, który może odesłać tradycyjne, szkolne rzutniki do lamusa. Lekka, składana konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie jej między salami, a całość nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Nie potrzebne są też przezroczyste slajdy - wystarczy położyć książkę, notatnik, folder czy projekt w polu kamery, aby zaprezentować treści na tablicy. Może to w praktyce usprawnić i urozmaicić zajęcia, a także odciążyć uczniowskie plecaki. Wystarczy jeden podręcznik w tradycyjnej wersji udostępniany na tablicy.
Po lekcjach skaner IRIScan Desk 5 Pro może z kolei posłużyć do przygotowywania materiałów. Opcja scalania obrazów z kamery skanera i internetowej pozwala na sprawne przygotowanie treści, po które uczniowie mogą sięgać wtedy, kiedy ich potrzebują. Sprzęt można też wykorzystać do streamingu w czasie rzeczywistym i w ten sposób poprawić jakość zajęć w czasach zdalnej edukacji. Wspólne notowanie, burze mózgów i wykonywanie zadań to szansa na większe zaangażowanie i skuteczniejsze przekazywanie wiedzy.
IRIScan Desk 5 Pro to urządzenie dające możliwość szybkiego stworzenia e-booków. Sprzęt wspiera cyfryzację materiałów w formacie A3, rozpoznaje zapisany tekst (OCR) oraz gest przerzucania strony, automatycznie spłaszcza kartki i potrafi usunąć ze skanu palce przytrzymujące stronę. Całość można zapisać w formie pliku PDF, w przyjaznym dla e-czytników formacie ePub czy gotowej do odsłuchania „empetrójce”. Możliwości jest wiele, a tempo skanowania może wynieść do dwudziestu stron na minutę.
Osoby zainteresowane skanerem IRIScan Desk 5 Pro znajdą go w sklepach. Jego cena utrzymuje się na poziomie około 1400 złotych.
Dane techniczne:
IRIScan™ Desk 5 Pro
- sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus)
- maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
- maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min.
- rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- wideo : AVI, MP4, FLV, WMV
- wymiary:
- złożony: 375 x 85 x 75 mm
- rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
- waga: 800 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.