IRIScan Desk 6 - prostota, wygoda i funkcjonalność na co dzień
IRIScan Desk 6 to nowa odsłona przenośnego, składanego skanera USB. Producent obiecuje dwukrotnie szybsze skanowanie, podnosząc poprzeczkę do 60 stron na minutę. Ponadto użytkownika wspiera teraz AI, dzięki czemu zarówno proces cyfryzacji, jak i jej efekty mają być jeszcze lepsze.
IRIScan Desk 6 to skaner, który ma sprawdzić się w domu, biurze i podróży. Jest on zasilany z portu USB i ma składaną konstrukcję, która ułatwia przenoszenie i przechowywanie. Omawiany model posiada poprawione względem poprzednika zarówno optykę, jak i oprogramowanie. To ostatnie wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania stron, momentu obrócenia ich, a następnie do spłaszczania obrazu czy np. usunięcia widocznych palców z plików wynikowych.
W rezultacie skanowanie ma być proste i wręcz błyskawiczne. Producent chwali się, że skaner IRIScan Desk 6 pozwala cyfryzować nawet 1 stronę na sekundę. Można ustawić również stałe interwały czasowe i w określonym rytmie skanować całe książki. Dzięki technologii OCR, jako plik wynikowy użytkownik może otrzymać dokument PDF z opcją wyszukiwania w treści. Dostępne są także formaty: Word, Excel, tradycyjny JPG, ePub oraz MP3 i WAV, dzięki opcji tworzenia audiobooków.
Decydując się z kolei na skanowanie np. wizytówek czy paragonów, użytkownik może skorzystać z opcji wielokrotnego przycinania i cyfryzować całe pakiety dokumentów jednocześnie. Aplikacja rozpoznaje wiele obiektów na raz, co przyspiesza proces digitalizacji. Osoby, które zamiast skanować faktury przygotowują samouczki wideo, mogą natomiast wykorzystać wbudowaną kamerę HD do przygotowywania tutoriali i materiałów szkoleniowych.
Skaner IRIScan Desk 6 jest już dostępny w sprzedaży na stronie producenta, gdzie kosztuje nieco ponad 1100 złotych.
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADV0vQ7mKsJf2eM&id=8F332546DBFD2D72%21198512&cid=8F332546DBFD2D72
Dane techniczne:
IRIScan Desk 6
- maks. rozmiar dokumentu: A4 (297 x 210 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 32,1 x 12 x 23,8 cm
- waga: 1050 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.