Komunikaty PR

Jabra wprowadza na rynek słuchawki Evolve2 75 usprawniające pracę hybrydową

2021-10-13  |  14:25
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcie ( 0.39 MB )

Firma Jabra zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty słuchawek Evolve2 75 - najnowszego modelu z rodziny zestawów słuchawkowych dla przedsiębiorstw - Evolve. Ponieważ aż 68% pracowników uważa, że idealny tydzień wiąże się z modelem hybrydowym pracy w domu i biurze[1], w związku z tym słuchawki Evolve2 75 wprowadzają innowacyjne, nowe rozwiązania, zaprojektowane tak, aby elastyczna praca była prostsza i bardziej wydajna dla wszystkich i wszędzie, niezależnie od miejsca jej wykonywania.

W najnowszym badaniu firmy Jabra na temat pracy hybrydowej aż 85% pracowników umysłowych stwierdziło, że pewność niezawodności w zakresie dźwięku, obrazu i łączności pozwala im doskonale radzić sobie w pracy i osiągać lepsze wyniki[2]. W związku z tym nowy zestaw słuchawkowy Evolve2 75 wyróżnia się wszechstronnością i powstał z myślą o komforcie, koncentracji, współpracy i zarządzaniu na podstawie danych. Cechy te często stanowią największe wyzwania dla firm, których personel pracuje w różnych miejscach, dlatego Jabra Evolve2 75 ma nowe funkcje doskonalące jeszcze bardziej jakość dźwięku i komfort. Evolve2 75 wyróżnia się maksymalną wszechstronnością i sprzyja koncentracji, dzięki krystalicznie czystemu dźwiękowi rozmów oraz muzyki niezależnie od otoczenia.

Inżynierowie Jabra opracowali doskonale ergonomiczne dopasowanie nauszników, na nowo projektując konstrukcję ze sztucznej skóry z podwójnymi poduszkami, która poprawia wentylację i zmniejsza nacisk na uszy. To z kolei umożliwiło optymalizację krzywizny i wyściółki pałąka, dzięki czemu zestaw słuchawkowy dobrze się trzyma na głowie i pozostaje na swoim miejscu. Chroni to użytkowników przed dyskomfortem i znacznie zwiększa ogólną skuteczność aktywnej redukcji hałasu.

Pierwszy taki zestaw Jabra Evolve
Evolve2 75 to pierwszy zestaw słuchawkowych w ramach serii Jabra Evolve, który oferuje w pełni regulowaną aktywną redukcję hałasu (ANC) Jabra Advanced Active Noise CancellationTM, dzięki której możemy dostosować, w jakim stopniu mają być słyszalne dźwięki z otoczenia. Przycisk HearThrough (funkcja podsłuchiwania) umożliwia wsłuchiwanie się w dźwięki otoczenia w razie potrzeby, bez konieczności zdejmowania zestawu słuchawkowego. Jabra Evolve2 75 łatwo odpowiada na zmieniające się potrzeby użytkownika, dzięki dużej możliwości konfigurowania ustawień słuchawek za pomocą m.in. funkcji MySound (w aplikacji mobilnej Sound+), która optymalizuję muzykę pod kątem spersonalizowanych profili dźwiękowych oraz regulowanemu korektorowi dźwięku, dostępnemu za pośrednictwem aplikacji Sound+, a także aplikacji Jabra Direct (na telefony komórkowe i komputery PC).

Lepszy dźwięk i większa elastyczność
Wysięgnik mikrofonu z funkcją wyciszania i automatycznego odbieranie połączeń w tym nowym zestawie słuchawkowym jest o 33% krótszy w porównaniu z poprzednim modelem Evolve 75, dzięki czemu użytkownicy zyskują większą elastyczność i lepszy dźwięk. Wysięgnik spełnia też rygorystyczne wymagania Microsoft Open Office, gdy jego ramię jest opuszczone w trybie Performance. Skutecznie wycisza wtedy dźwięki otoczenia w biurach o układzie otwartym oraz w głośnych i ruchliwych pomieszczeniach. Ten zestaw słuchawkowy ma też funkcję trybu dyskretnego, która umożliwia łatwe chowanie wysięgnika, gwarantując równocześnie w razie potrzeby wysokiej jakości rozmowy w ruchu.

Technologia wykorzystująca 8 mikrofonów współdziała z przełomowym algorytmem Jabra, opartym na potrójnym chipsecie, umożliwiając bardziej precyzyjne rozróżnianie głosu użytkownika oraz hałasu otoczenia i zapewniając najostrzejszy jak dotąd dźwięk rozmów. Evolve2 75 ma też wskaźnik zajętości o zwiększonej widoczności 360º, kiedy potrzebna jest pełna koncentracja.

Funkcje gromadzenia danych
Najnowszy zestaw słuchawkowy Jabra został też wzbogacony o dodatkowe korzyści, dzięki którym jeszcze łatwiej jest zachować łączność niezależnie od miejsca. Działanie Evolve2 75 zostało zoptymalizowane pod kątem wszystkich wiodących platform ujednoliconej komunikacji, dlatego ten zestaw słuchawkowy łączy współpracowników na dowolnej preferowanej przez nich platformie. Umożliwia on też gromadzenie danych, na podstawie których działy IT mogą podejmować trafniejsze decyzje i rozwiązywać problemy na wczesnym etapie.

Oprogramowanie Jabra Xpress ułatwia nadzorowanie wdrożeń, aktualizację oprogramowania firmware i zdalne zarządzanie ustawieniami. Daleki, 30-metrowy zasięg łączności bezprzewodowej oraz możliwość łączenia z dwoma urządzeniami naraz — komputerem i urządzeniem mobilnym — zwiększają wszechstronność Evolve2 75 oraz swobodę poruszania się i rozmawiania bez obaw o jakość dźwięku rozmowy. Prowadzenie dowolnej liczby rozmów niezależnie od miejsca jest też wyjątkowo łatwe dzięki wydłużonemu czasowi działania baterii, technologii ładowania podczas rozmów i funkcji szybkiego ładowania zestawu słuchawkowego Evolve2 75.

Holger Reisinger, SVP Enterprise Solutions w Jabra, powiedział: „Wzbogacając rodzinę Evolve o każdy nowy model, mamy na celu wprowadzenie na rynek nie tylko nowego zestawu słuchawkowego, ale i nowego standardu. Dlatego właśnie na etapie rozwoju uwzględniamy wszystkie aspekty produktu, aby zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe wrażenia akustyczne. Dzięki połączeniu naszej przełomowej technologii podwójnej pianki, ulepszonego pałąka na głowę i rewolucyjnej komfortowej konstrukcji, Jabra Evolve2 75 zapewnia niesamowitą izolację akustyczną i wygodę dla wszechstronnych udoskonalonych doświadczeń dźwiękowych. Te słuchawki leżą na głowie równie świetnie jak brzmią.”

Najważniejsze funkcje i dane techniczne:

 • O 26% skuteczniejsza redukcja hałasu niż w Evolve 75 dzięki regulowanej, zaawansowanej funkcji Jabra Advanced ANC, dedykowanemu chipsetowi i nowej technologii podwójnej pianki Jabra (Dual Foam Technology)
 • Najwyższej klasy mikrofony zgodne z wymaganiami Open Office i o 33% krótszy chowany wysięgnik w porównaniu z Evolve 75,
 • Technologia wykorzystująca 8 mikrofonów
 • Rozmowy o najwyższej jakości dźwięku
 • Wysokiej jakości dźwięk po schowaniu wysięgnika w trybie dyskretnym i po pełnym opuszczeniu w trybie wydajnej pracy. Optymalizacja pod kątem elastycznego stylu pracy.
 • Certyfikaty zgodności ze wszystkimi wiodącymi platformami ujednoliconej komunikacji
 • Zasięg łączności bezprzewodowej do 30 m
 • Możliwość łączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie
 • Specjalny przycisk Microsoft Teams (w wariancie do MS Teams)
 • Wskaźnik zajętości 360°
 • Do 36 godzin odtwarzania muzyki, 24 godzin czasu rozmów (bez ANC i wskaźnika zajętości) — o 33% dłuższy czas rozmów niż w Evolve 75
 • Potężne brzmienie muzyki dzięki 40-milimetrowym przetwornikom i kodekom AAC
 • Zarządzanie urządzeniem przy użyciu oprogramowania Jabra Direct i Xpress
 • Personalizacja przy użyciu aplikacji Jabra Sound+ i Jabra Direct
 • Szybkie parowanie z Google* (*tylko w systemie Android)


Zestaw słuchawkowy Evolve2 75 będzie dostępny w sprzedaży od 15 października u wybranych partnerów. Rekomendowana cena producenta to 329 EUR.

Więcej informacji na temat nowego zestawu słuchawkowego Evolve2 75 można znaleźć na stronie: www.jabra.com/evolve
 


[1] Globalny raport Jabra na temat pracy hybrydowej 2021

[2] Globalny raport Jabra na temat pracy hybrydowej 2021

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Czy PayPal przejmie Pinteresta i znacząco przyspieszy rozwój social commerce? Biuro prasowe
2021-10-22 | 16:00

Czy PayPal przejmie Pinteresta i znacząco przyspieszy rozwój social commerce?

45 mld dolarów – tyle może wynieść zakup platformy społecznościowej Pinterest Inc przez PayPal Holdings Inc – amerykańskiego giganta systemu płatności elektronicznych.
IT i technologie WeirdFish finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym
2021-10-22 | 13:00

WeirdFish finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym

WeirdFish, niezależny producent gier wideo, jest na końcowym etapie prac nad Dokumentem Informacyjnym, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. W listopadzie br. Spółka
IT i technologie Huawei prezentuje nowy smartwatch Watch GT 3 oraz słuchawki FreeBuds Lipstick
2021-10-21 | 15:40

Huawei prezentuje nowy smartwatch Watch GT 3 oraz słuchawki FreeBuds Lipstick

Podczas dzisiejszej premiery w Wiedniu, Huawei zaprezentował nowy smartwatch Watch GT 3 z wydajną baterią umożliwiającą pracę do 2 tygodni na jednym ładowaniu i designem klasy premium.

Więcej ważnych informacji

Handel

Rektor Uczelni Łazarskiego: Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga ponownych konsultacji. Wątpliwości budzi zgodność z prawem części przepisów [DEPESZA]

– W tym projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa pojawiły się całkowicie nowe przepisy, dotyczące choćby spółki pod nazwą Polskie 5G czy funduszu celowego na rzecz strategicznej sieci bezpieczeństwa. Dlatego potrzebne są ponowne konsultacje – ocenia prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Jak podkreśla, już przy poprzednich wersjach nowelizacji były zgłaszane liczne uwagi z rynku, ale zostały one uwzględnione tylko w niewielkim stopniu. Aktualna wersja projektu nadal zawiera więc szereg wad prawnych i jest wątpliwa pod kątem zgodności z międzynarodowym, unijnym, a nawet polskim prawem.

Bankowość

Kredytobiorcy rezygnują z procesów frankowych w obawie przed wysokimi kosztami. Teraz będą mogli je wytoczyć bez kosztów i opłat początkowych

– Orzecznictwo sądowe jest w tej chwili bardzo przyjazne sprawom konsumenckim – mówi Anna Lengiewicz z kancelarii LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy. W sprawach sądowych dotyczących tzw. polisolokat i kredytów frankowych szanse na wygraną sięgają nawet 80–90 proc. Jednak większość konsumentów nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać swoje pieniądze, obawiając się utraty kolejnych środków na opłacenie prawników i kosztów sądowych. W tym miesiącu ruszył dedykowany im program RePlan, który zapewnia finansowanie takich spraw. Kredytobiorca może w nim liczyć na obsługę prawną i pełne pokrycie kosztów postępowania, a wynagrodzenie zapłaci tylko w przypadku wygranej sprawy.

Transport

Drony przyszłością rynku usług transportowych. Dzięki nim przesyłki mogą być tańsze nawet o 80 procent

Na lotniskach całego świata coraz częściej wykorzystywane są drony cargo. Użycie ich do transportu nawet kilkuset kilogramowych paczek  pozwala obniżyć koszt nawet o 80 proc. Bezzałogowce są już używane między innymi w Australii do dystrybucji leków dla mieszkańców terenów wiejskich. Spółka wyspecjalizowana w transporcie dronowym działa także w Polsce, na lotnisku w Katowicach. Zdaniem analityków rynek logistyki z użyciem dronów wzrośnie w ciągu kilku lat niemal trzykrotnie.

Problemy społeczne

Kolejna pandemia może się pojawić już za sześć–osiem lat. Obecna ujawniła braki w systemie zarządzania kryzysowego

Pandemia COVID-19 pokazała, że polski system ochrony zdrowia nie jest przygotowany na kolejny kryzys o takiej skali – wskazują eksperci Instytutu Jagiellońskiego i postulują systemowe reformy. W raporcie „Jak przygotować polską ochronę zdrowia na kolejne epidemie?” rekomendują wdrożenie 100 działań niezbędnych, żeby przygotować się na wypadek kolejnego zagrożenia epidemicznego. To m.in. efektywniejsze zarządzanie kadrami medycznymi, implementacja technologii mobilnych i rozwiązań IT przydatnych w walce z pandemią, ale i opracowanie odpowiednich strategii komunikacji na czas kryzysu, aby przeciwdziałać manipulacjom opinii publicznej.