Komunikaty PR

Już jest - nowy Red Hat Enterprise Linux 8.5

2021-11-25  |  12:59
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat Enterprise Linux 8.5, najnowszej wersji czołowej platformy linuksowej dla przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux to wspólny, otwarty system operacyjny, który z powodzeniem wspiera chmury, tradycyjne centra przetwarzania danych i urządzenia brzegowe. Platforma umożliwia zespołom IT korzystanie z całego zestawu nowoczesnych narzędzi do tworzenia aplikacji i usług wymaganych, bez względu na to, gdzie te obciążenia będą ostatecznie zlokalizowane.

Ostatnie badania wskazują, że przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że korzystanie wyłącznie z chmury publicznej może nie być ekonomicznie uzasadnione w perspektywie długoterminowej. Jednocześnie Gartner przewiduje, że do 2026 r. „wydatki na chmurę publiczną przekroczą 45% wszystkich wydatków przedsiębiorstw na IT, w porównaniu z mniej niż 17% w 2021 r.”[1] Red Hat od dawna jest orędownikiem hybrydowego świata wielochmurowego, w którym klienci mogą urzeczywistnić wizję dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu poprzez wybór odpowiedniego środowiska i technologii, które opierają się na elastycznym, bardziej spójnym fundamencie. To sprawia, że wspólny fundament Linuksa, dostosowany do wymogów tradycyjnych centrów przetwarzania danych, jak również złożoności środowisk wielochmurowych i brzegowych, jest niezbędny dla cyfrowej transformacji.

 

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.5 zapewnia tę podstawę w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie firmy Red Hat w zakresie systemu Linux. Tworzy to innowacyjną platformę, która obejmuje dostawców chmur publicznych, wiele architektur sprzętowych, środowisk zwirtualizowanych i modeli przetwarzania brzegowego. Zaktualizowana platforma rozszerza usługi Red Hat Insights. Opiera się ona na istniejących funkcjach zarządzania kontenerami oraz ułatwia zespołom IT konfigurowanie systemów dostosowanych do obciążeń, niezależnie od tego, w którym miejscu środowiska wielochmurowego się one znajdują.

Rozwiązanie problemu złożoności procesu wdrażania

Red Hat Insights, usługa analizy predykcyjnej firmy Red Hat służąca do identyfikowania i usuwania potencjalnych problemów z systemem, jest domyślnie dostępna w prawie wszystkich subskrypcjach Red Hat Enterprise Linux. Wraz z premierą Red Hat Enterprise Linux 8.5 usługa Insights wprowadza nowe możliwości w zakresie usuwania luk w zabezpieczeniach, zapewnienia zgodności z przepisami i rozwiązywania problemów. Pomagają one przedsiębiorstwom skuteczniej zarządzać wdrożeniami Red Hat Enterprise Linux w środowiskach wielochmurowych i hybrydowych, nawet w przypadku szczegółowych scenariuszy bezpieczeństwa lub zgodności.

Wspieranie innowacji w zakresie kontenerów

Kontenery są niezbędnym elementem nowoczesnych wdrożeń DevOps, które z kolei są kluczowe w realizacji strategii środowisk wielochmurowych i hybrydowych. Red Hat Enterprise Linux 8.5 umacnia wiodącą rolę firmy Red Hat w zakresie ułatwiania użytkowania skonteneryzowanych aplikacji oraz zarządzania nimi poprzez:

 

  • szybsze tworzenie obrazów dzięki systemowi plików OverlayFS bez roota;
  • pełną obsługę skonteneryzowanego narzędzia Podman w systemach ciągłej integracji/ciągłego rozwoju (CI/CD), jak również w innych środowiskach operacyjnych;
  • natywną integrację z cgroup2 w celu lepszego wykorzystania zasobów;
  • domyślną weryfikację podpisu obrazów kontenerów, która sprawdza integralność obrazów kontenerów podczas instalacji i potwierdza, że obrazy są pobierane z Red Hat Container Registry i nie zostały naruszone od momentu podpisania.

Uproszczenie operacji w środowiskach wielochmurowych

Ponieważ nowoczesne środowiska IT obejmują wiele chmur publicznych, środowisk zwirtualizowanych, chmur prywatnych, serwerów lokalnych i urządzeń brzegowych, obsługa operacji IT staje się coraz bardziej złożona. Aby opanować tę złożoność i rozszerzyć umiejętności zarówno nowych, jak i doświadczonych zespołów operacyjnych IT, Red Hat Enterprise Linux 8.5 wprowadza obsługę nowych ról systemowych Red Hat Enterprise Linux. Role systemowe to wstępnie ustawione konfiguracje, umożliwiające zespołom IT łatwiejszą i szybszą obsługę określonych obciążeń od chmury po brzeg sieci. Red Hat Enterprise Linux 8.5 zawiera następujące elementy:

 

  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux for Microsoft SQL Server, ułatwiająca administratorom IT i baz danych zautomatyzowaną instalację, konfigurację i dostosowanie systemu SQL Server do konkretnych potrzeb.
  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla wirtualnej sieci prywatnej (VPN) pomaga skrócić czas potrzebny do skonfigurowania tuneli VPN, poprawiając spójność i zmniejszając ryzyko błędnej konfiguracji, która może być częstym czynnikiem incydentów związanych z bezpieczeństwem IT.
  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla serwera Postfix automatyzuje i standaryzuje konfigurację dla serwerów pocztowych Postfix. Pozwala pominąć ręczne czynności i umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika.

 

Oprócz tych kluczowych nowych możliwości Red Hat Enterprise Linux 8.5 zapewnia również obsługę OpenJDK 17 i .NET Core 6. Konsola internetowa Red Hat Enterprise Linux również została udoskonalona. Umożliwia zarządzanie operacjami wprowadzania poprawek do jądra w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie ogólną wydajnością. Ponadto ulepszenia w rozwiązaniu Image Builder zapewniają szersze wsparcie dla tworzenia niestandardowych obrazów Red Hat Enterprise Linux na serwerze fizycznym dla środowisk brzegowych. Ma to na celu łączenie obrazów z różnymi systemami plików, aby spełnić wewnętrzne standardy przedsiębiorstwa i wymogi zgodności z przepisami bezpieczeństwa.

Dostępność

Red Hat Enterprise Linux 8.5 jest już ogólnie dostępny za pośrednictwem Red Hat Customer Portal.

 


[1] Informacja prasowa Gartner pt.  Gartner Says Four Trends are Shaping the Future of Public Cloud, 2 sierpnia 2021 r.

Gartner jest zastrzeżonym znakiem towarowym i znakiem usługowym firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie oraz jest używany w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.