Komunikaty PR

Już jest - nowy Red Hat Enterprise Linux 8.5

2021-11-25  |  12:59
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat Enterprise Linux 8.5, najnowszej wersji czołowej platformy linuksowej dla przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux to wspólny, otwarty system operacyjny, który z powodzeniem wspiera chmury, tradycyjne centra przetwarzania danych i urządzenia brzegowe. Platforma umożliwia zespołom IT korzystanie z całego zestawu nowoczesnych narzędzi do tworzenia aplikacji i usług wymaganych, bez względu na to, gdzie te obciążenia będą ostatecznie zlokalizowane.

Ostatnie badania wskazują, że przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że korzystanie wyłącznie z chmury publicznej może nie być ekonomicznie uzasadnione w perspektywie długoterminowej. Jednocześnie Gartner przewiduje, że do 2026 r. „wydatki na chmurę publiczną przekroczą 45% wszystkich wydatków przedsiębiorstw na IT, w porównaniu z mniej niż 17% w 2021 r.”[1] Red Hat od dawna jest orędownikiem hybrydowego świata wielochmurowego, w którym klienci mogą urzeczywistnić wizję dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu poprzez wybór odpowiedniego środowiska i technologii, które opierają się na elastycznym, bardziej spójnym fundamencie. To sprawia, że wspólny fundament Linuksa, dostosowany do wymogów tradycyjnych centrów przetwarzania danych, jak również złożoności środowisk wielochmurowych i brzegowych, jest niezbędny dla cyfrowej transformacji.

 

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.5 zapewnia tę podstawę w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie firmy Red Hat w zakresie systemu Linux. Tworzy to innowacyjną platformę, która obejmuje dostawców chmur publicznych, wiele architektur sprzętowych, środowisk zwirtualizowanych i modeli przetwarzania brzegowego. Zaktualizowana platforma rozszerza usługi Red Hat Insights. Opiera się ona na istniejących funkcjach zarządzania kontenerami oraz ułatwia zespołom IT konfigurowanie systemów dostosowanych do obciążeń, niezależnie od tego, w którym miejscu środowiska wielochmurowego się one znajdują.

Rozwiązanie problemu złożoności procesu wdrażania

Red Hat Insights, usługa analizy predykcyjnej firmy Red Hat służąca do identyfikowania i usuwania potencjalnych problemów z systemem, jest domyślnie dostępna w prawie wszystkich subskrypcjach Red Hat Enterprise Linux. Wraz z premierą Red Hat Enterprise Linux 8.5 usługa Insights wprowadza nowe możliwości w zakresie usuwania luk w zabezpieczeniach, zapewnienia zgodności z przepisami i rozwiązywania problemów. Pomagają one przedsiębiorstwom skuteczniej zarządzać wdrożeniami Red Hat Enterprise Linux w środowiskach wielochmurowych i hybrydowych, nawet w przypadku szczegółowych scenariuszy bezpieczeństwa lub zgodności.

Wspieranie innowacji w zakresie kontenerów

Kontenery są niezbędnym elementem nowoczesnych wdrożeń DevOps, które z kolei są kluczowe w realizacji strategii środowisk wielochmurowych i hybrydowych. Red Hat Enterprise Linux 8.5 umacnia wiodącą rolę firmy Red Hat w zakresie ułatwiania użytkowania skonteneryzowanych aplikacji oraz zarządzania nimi poprzez:

 

  • szybsze tworzenie obrazów dzięki systemowi plików OverlayFS bez roota;
  • pełną obsługę skonteneryzowanego narzędzia Podman w systemach ciągłej integracji/ciągłego rozwoju (CI/CD), jak również w innych środowiskach operacyjnych;
  • natywną integrację z cgroup2 w celu lepszego wykorzystania zasobów;
  • domyślną weryfikację podpisu obrazów kontenerów, która sprawdza integralność obrazów kontenerów podczas instalacji i potwierdza, że obrazy są pobierane z Red Hat Container Registry i nie zostały naruszone od momentu podpisania.

Uproszczenie operacji w środowiskach wielochmurowych

Ponieważ nowoczesne środowiska IT obejmują wiele chmur publicznych, środowisk zwirtualizowanych, chmur prywatnych, serwerów lokalnych i urządzeń brzegowych, obsługa operacji IT staje się coraz bardziej złożona. Aby opanować tę złożoność i rozszerzyć umiejętności zarówno nowych, jak i doświadczonych zespołów operacyjnych IT, Red Hat Enterprise Linux 8.5 wprowadza obsługę nowych ról systemowych Red Hat Enterprise Linux. Role systemowe to wstępnie ustawione konfiguracje, umożliwiające zespołom IT łatwiejszą i szybszą obsługę określonych obciążeń od chmury po brzeg sieci. Red Hat Enterprise Linux 8.5 zawiera następujące elementy:

 

  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux for Microsoft SQL Server, ułatwiająca administratorom IT i baz danych zautomatyzowaną instalację, konfigurację i dostosowanie systemu SQL Server do konkretnych potrzeb.
  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla wirtualnej sieci prywatnej (VPN) pomaga skrócić czas potrzebny do skonfigurowania tuneli VPN, poprawiając spójność i zmniejszając ryzyko błędnej konfiguracji, która może być częstym czynnikiem incydentów związanych z bezpieczeństwem IT.
  • Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla serwera Postfix automatyzuje i standaryzuje konfigurację dla serwerów pocztowych Postfix. Pozwala pominąć ręczne czynności i umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika.

 

Oprócz tych kluczowych nowych możliwości Red Hat Enterprise Linux 8.5 zapewnia również obsługę OpenJDK 17 i .NET Core 6. Konsola internetowa Red Hat Enterprise Linux również została udoskonalona. Umożliwia zarządzanie operacjami wprowadzania poprawek do jądra w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie ogólną wydajnością. Ponadto ulepszenia w rozwiązaniu Image Builder zapewniają szersze wsparcie dla tworzenia niestandardowych obrazów Red Hat Enterprise Linux na serwerze fizycznym dla środowisk brzegowych. Ma to na celu łączenie obrazów z różnymi systemami plików, aby spełnić wewnętrzne standardy przedsiębiorstwa i wymogi zgodności z przepisami bezpieczeństwa.

Dostępność

Red Hat Enterprise Linux 8.5 jest już ogólnie dostępny za pośrednictwem Red Hat Customer Portal.

 


[1] Informacja prasowa Gartner pt.  Gartner Says Four Trends are Shaping the Future of Public Cloud, 2 sierpnia 2021 r.

Gartner jest zastrzeżonym znakiem towarowym i znakiem usługowym firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie oraz jest używany w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Przyspieszają prace nad zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe przepisy mają wejść w życie na początku 2025 roku

Ministerstwo Finansów kończy prace nad nowymi przepisami dotyczącymi finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Po prekonsultacjach ze stroną samorządową wkrótce prace nad projektem ustawy zostaną wpisane do prac rządu. – Robimy wszystko, żeby przepisy weszły w życie z początkiem przyszłego roku – mówi Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Reforma jest konieczna, bo sytuacja finansowa samorządów pogorszyła się znacząco w ostatnich latach, głównie z powodu niekorzystnych zmian podatkowych. O ile w 2018 roku tylko 2 proc. JST prognozowało deficyt operacyjny, o tyle w 2023 roku była to już ponad połowa.

Konsument

Wypełnianie dokumentacji to nawet dwie trzecie czasu pracy lekarza. Inteligentne cyfrowe narzędzia zaczynają to zmieniać

Choć wykorzystanie cyfrowych narzędzi w opiece zdrowotnej rośnie, to wciąż papierologia jest zmorą dla personelu medycznego. Podobnie jak obowiązki administracyjne. – W zależności od specjalizacji wypełnianie niezbędnej dokumentacji może zajmować od jednej czwartej do nawet dwóch trzecich czasu, jaki lekarz ma na przyjęcie pacjenta – mówi Paweł Paczuski, współzałożyciel i prezes zarządu upmedic. Polski medtech opracował zasilanego AI inteligentnego asystenta lekarza, który istotnie przyspiesza ten proces. Ma to znaczenie szczególnie w diagnostyce, gdzie na opisy badań pacjenci czekają tygodniami, co przekłada się na skuteczność ich leczenia. W przyszłości ten proces będzie wspierany jeszcze silniej przez dalszy rozwój sztucznej inteligencji.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.