Komunikaty PR

Londyńska policja korzysta z tabletów TOUGHBOOK M1

2021-06-14  |  12:00
Biuro prasowe

Po zapoznaniu się z całą gamą urządzeń mobilnych i przeprowadzeniu szeregu testów pilotażowych z udziałem różnych jednostek policji, funkcjonariusze służb mundurowych otrzymali tablety TOUGHBOOK M1 produkcji Panasonica. Najważniejszym argumentem była ich wytrzymałość. W trakcie pracy potwierdziły się wyniki rygorystycznych testów prowadzonych zgodnie z wymogami obowiązującymi w armii (MIL-STD-810G).

Obok policyjnych radiostacji, tablety są obecnie dla funkcjonariuszy na służbie podstawowym narzędziem. Pozwalają na zapisywanie danych bezpośrednio w urządzeniu z wykorzystaniem ekranu dotykowego i rysika. Funkcjonariusze mają również dostęp do klawiatury wpinanej na USB, służącej do sporządzania obszerniejszych raportów, a także korzystają ze stacji dokującej, dzięki której do urządzenia można podłączyć stojący na biurku ekran, co ogranicza zapotrzebowanie na komputery stacjonarne w komendach policji.

- Szukaliśmy odpowiedniego urządzenia dla ponad 300 funkcjonariuszy. Sprzęt miał być wytrzymały, wodoodporny i łatwy w stosowaniu – mówi sierżant Scott McDevitt zajmujący się projektem pracy mobilnej w City of London Police. - Zależało nam na tym, by nasi funkcjonariusze mieli dostęp do swoich komputerów podczas czynności operacyjnych, stąd też ważny był system operacyjny Microsoft Windows.

Podczas służby w terenie, urządzenie zapewnia poprzez mobilne łącze 4G dostęp w czasie rzeczywistym do podstawowego oprogramowania stosowanego w policji w ramach usług Airwave Application. Za sprawą aplikacji pod nazwą PRONTO funkcjonariusze mają dostęp do informacji z dowolnego miejsca. Ponadto aplikacja pozwala na zapisywanie informacji w postaci elektronicznej, ich wielokrotne wykorzystywanie i przekazywanie do komendy. Dzięki temu funkcjonariusze nie muszą później tracić czasu na notowanie wszystkich informacji w papierowych formularzach.

Wdrożenie projektu zapewniło wiele korzyści. Funkcjonariusze nie muszą tak często wracać na komendę i mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie. Ograniczono pracę z dokumentacją papierową. Wcześniej funkcjonariusze często robili notatki w terenie, a następnie na komendzie wprowadzali dane do systemu. Ograniczono także liczbę niezbędnych formularzy papierowych, na przykład służących do wystawiania mandatów. Teraz są one wypełniane elektronicznie na tablecie.

Co ważne, od wdrożenia projektu nie zdarzyły się poważniejsze problemy z tabletami Panasonic. Przed realizacją projektu, na życzenie policji z londyńskiego City, Panasonic opracował specjalny system BIOS dla urządzeń, spełniający wszystkie policyjne wymogi w zakresie szyfrowania danych i stosowanych haseł.

- Podobnie jak w przypadku każdego wdrożenia nowej technologii, istotnym wyzwaniem była zmiana kultury pracy. Tymczasem funkcjonariusze mający ponad 20 lat stażu pytali mnie, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej. I to zaledwie po kilku tygodniach korzystania z nowych urządzeń - przyznaje sierżant McDevitt.

Kevin Tristram, który odpowiada za produkty TOUGHBOOK firmy Panasonic w Wielkiej Brytanii i Irlandii, dodaje: - Ogromna korzyść, jaką nasza technologia zapewnia policji w całym kraju, to możliwość ograniczenia papierologii, czynności administracyjnych i powielanych zadań, dzięki czemu funkcjonariusze mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie.

Wytrzymały tablet Panasonic TOUGHBOOK M1 jest idealnie dopasowany do potrzeb funkcjonariuszy pracujących w terenie. Jest wyposażony w wielodotykowy wyświetlacz pojemnościowy obsługiwany 10 palcami i przystosowany do pracy na zewnątrz, czytelny nawet w ostrym świetle słonecznym. Oferuje przy tym elastyczne możliwości konfiguracji oraz szereg opcji łączności, zapewniając dostęp do danych w dowolnej chwili, również za pomocą starszych interfejsów. To wszystko w kompaktowym, w pełni wytrzymałym i lekkim urządzeniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.