Komunikaty PR

Londyńska policja korzysta z tabletów TOUGHBOOK M1

2021-06-14  |  12:00
Biuro prasowe

Po zapoznaniu się z całą gamą urządzeń mobilnych i przeprowadzeniu szeregu testów pilotażowych z udziałem różnych jednostek policji, funkcjonariusze służb mundurowych otrzymali tablety TOUGHBOOK M1 produkcji Panasonica. Najważniejszym argumentem była ich wytrzymałość. W trakcie pracy potwierdziły się wyniki rygorystycznych testów prowadzonych zgodnie z wymogami obowiązującymi w armii (MIL-STD-810G).

Obok policyjnych radiostacji, tablety są obecnie dla funkcjonariuszy na służbie podstawowym narzędziem. Pozwalają na zapisywanie danych bezpośrednio w urządzeniu z wykorzystaniem ekranu dotykowego i rysika. Funkcjonariusze mają również dostęp do klawiatury wpinanej na USB, służącej do sporządzania obszerniejszych raportów, a także korzystają ze stacji dokującej, dzięki której do urządzenia można podłączyć stojący na biurku ekran, co ogranicza zapotrzebowanie na komputery stacjonarne w komendach policji.

- Szukaliśmy odpowiedniego urządzenia dla ponad 300 funkcjonariuszy. Sprzęt miał być wytrzymały, wodoodporny i łatwy w stosowaniu – mówi sierżant Scott McDevitt zajmujący się projektem pracy mobilnej w City of London Police. - Zależało nam na tym, by nasi funkcjonariusze mieli dostęp do swoich komputerów podczas czynności operacyjnych, stąd też ważny był system operacyjny Microsoft Windows.

Podczas służby w terenie, urządzenie zapewnia poprzez mobilne łącze 4G dostęp w czasie rzeczywistym do podstawowego oprogramowania stosowanego w policji w ramach usług Airwave Application. Za sprawą aplikacji pod nazwą PRONTO funkcjonariusze mają dostęp do informacji z dowolnego miejsca. Ponadto aplikacja pozwala na zapisywanie informacji w postaci elektronicznej, ich wielokrotne wykorzystywanie i przekazywanie do komendy. Dzięki temu funkcjonariusze nie muszą później tracić czasu na notowanie wszystkich informacji w papierowych formularzach.

Wdrożenie projektu zapewniło wiele korzyści. Funkcjonariusze nie muszą tak często wracać na komendę i mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie. Ograniczono pracę z dokumentacją papierową. Wcześniej funkcjonariusze często robili notatki w terenie, a następnie na komendzie wprowadzali dane do systemu. Ograniczono także liczbę niezbędnych formularzy papierowych, na przykład służących do wystawiania mandatów. Teraz są one wypełniane elektronicznie na tablecie.

Co ważne, od wdrożenia projektu nie zdarzyły się poważniejsze problemy z tabletami Panasonic. Przed realizacją projektu, na życzenie policji z londyńskiego City, Panasonic opracował specjalny system BIOS dla urządzeń, spełniający wszystkie policyjne wymogi w zakresie szyfrowania danych i stosowanych haseł.

- Podobnie jak w przypadku każdego wdrożenia nowej technologii, istotnym wyzwaniem była zmiana kultury pracy. Tymczasem funkcjonariusze mający ponad 20 lat stażu pytali mnie, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej. I to zaledwie po kilku tygodniach korzystania z nowych urządzeń - przyznaje sierżant McDevitt.

Kevin Tristram, który odpowiada za produkty TOUGHBOOK firmy Panasonic w Wielkiej Brytanii i Irlandii, dodaje: - Ogromna korzyść, jaką nasza technologia zapewnia policji w całym kraju, to możliwość ograniczenia papierologii, czynności administracyjnych i powielanych zadań, dzięki czemu funkcjonariusze mogą przeznaczyć więcej czasu na pracę w terenie.

Wytrzymały tablet Panasonic TOUGHBOOK M1 jest idealnie dopasowany do potrzeb funkcjonariuszy pracujących w terenie. Jest wyposażony w wielodotykowy wyświetlacz pojemnościowy obsługiwany 10 palcami i przystosowany do pracy na zewnątrz, czytelny nawet w ostrym świetle słonecznym. Oferuje przy tym elastyczne możliwości konfiguracji oraz szereg opcji łączności, zapewniając dostęp do danych w dowolnej chwili, również za pomocą starszych interfejsów. To wszystko w kompaktowym, w pełni wytrzymałym i lekkim urządzeniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.