Komunikaty PR

Luxtrade uruchomił usługę wynajmu odnowionych telefonów

2023-09-05  |  11:25
Biuro prasowe

Luxtrade, lider w branży elektroniki refurbished w Polsce, uruchomił usługę LuxRental. Umożliwia ona wynajem odnowionych smartfonów w salonach stacjonarnych firmy na okres roku. Ta nowa forma użytkowania telefonu pozwala fanom nowości na częste zmiany sprzętu w sposób korzystny dla środowiska i portfela. Jest to również kolejne działanie firmy, które pomoże wydłużyć średni czas życia smartfona na polskim rynku. 

Jak pokazuje raport McKinsey’a w obliczu wyzwań i niepewności ekonomicznych oraz rosnącej świadomości ekologicznej, pokolenie post-millenialsów odwraca się od posiadania na rzecz użytkowania1. Nowa usługa firmy Luxtrade – stworzona wraz z jej partnerem: RentUp – odpowiada na potrzebę tańszych i bardziej odpowiedzialnych alternatyw dla zakupu elektroniki. 

Bezpieczeństwo i oszczędność w cenie 

W ramach LuxRental już teraz można wynająć odnowionego iPhone’a wybranego w dowolnym z dwunastu salonów stacjonarnych Luxtrade. Przygotowanie i podpisanie umowy odbywa się na miejscu i trwa około 15 minut, po czym wynajmujący od razu otrzymuje smartfona. 

Wynajmowi podlegają te same urządzenia, które są przeznaczone do sprzedaży. W związku z tym LuxRental zapewnia taką samą jakość sprzętu z zachowaniem standardowej, 40-etapowej procedury odnowy telefonu. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że wynajmowany smartfon jest w pełni sprawny przy jednoczesnym zachowaniu dużo niższej ceny przy jednostkowej płatności. 

Luxtrade oferuje wynajem w modelu subskrypcyjnym, już od 99 zł za miesiąc. Tym samym pozwala korzystać z wybranego smartfona bez ponoszenia kosztu zakupu urządzenia czy potrzeby opłacania wynajmu z góry. Minimalny okres zawarcia umowy to 12 miesięcy, po których można wymienić sprzęt na nowy z pewnością, że poprzedni smartfon dostanie kolejne życie w rękach nowego użytkownika. 

Bezpieczeństwo zapewnia gwarancja oraz podstawowy pakiet ochronny SafeUp, który można odpłatnie rozszerzyć do wariantu SafeUp+, obejmującego pełne ubezpieczenie i wymianę wyświetlacza w razie awarii. 

Odpowiedź na wyzwania dzisiejszego świata 

Usługa LuxRental powstała na podstawie obserwacji nowych nawyków konsumentów wynikających z większej świadomości ekologicznej. W ostatnich latach użytkownicy coraz mniej cenią posiadanie i zgodnie z założeniami ekonomii współdzielenia stawiają na korzystanie w ramach subskrypcji i wynajmu krótko- czy długoterminowego. Takie rozwiązania są szczególnie widoczne w branży streamingu treści czy mobilności: usługi dostępu do materiałów VOD lub muzyki, przewozu osób i krótkoterminowy wynajem samochodów przez aplikację to popularne alternatywy dla własności kopii nagrania czy posiadania pojazdu. Luxtrade dąży do tego, by wynajem sprzętu elektronicznego stał się tak samo oczywistym wyborem. 

– W młodszych pokoleniach coraz bardziej popularny jest model wypożyczania sprzętu na określony czas, po którym można go oddać i wynająć kolejny model. Generacja Z nie ma z tym problemu, widząc, że ma to sens ekonomiczny – zauważa Tomasz Kowalczyk, prezes firmy Luxtrade. – Kolejnym aspektem jest ten ekologiczny. Według raportu ONZ „The Sustainable Development Goals” do końca bieżącego roku „wytworzonych” zostanie przeszło 74 mln ton elektroodpadów. W przeliczeniu na jedną osobę będzie to odpowiadało 7,3 kg elektrośmieci. Rozszerzenie naszej oferty o usługę wynajmu to kolejny krok, by ograniczyć ich liczbę – dodaje Tomasz Kowalczyk.  

Choć rosnące ceny flagowców odpowiadają za spadek sprzedaży smartfonów2, nie oznacza to, że brakuje chętnych na ich używanie. Wielu konsumentów nie stać dziś na zakup całkiem nowego sprzętu każdego roku. Czas trwania umowy wynajmu w ramach usługi LuxRental jest na tyle krótki, że pozwala na ciągłe korzystanie ze smartfonów najnowszej generacji w jak najniższej cenie. 

Nie kupuj, używaj! – odpowiedzialność u podstaw działania 

Hasło najnowszej usługi Luxtrade zawiera w sobie ideę, zgodnie z którą urządzenia mają przede wszystkim służyć, i to jak najdłużej. Firma sprzeciwia się nadmiernemu kupowaniu elektroniki i produkowaniu elektrośmieci. Dla tego problemu znajduje lepsze rozwiązanie niż zrzucenie odpowiedzialności na użytkownika, który w imię odpowiedzialnej konsumpcji musiałby rezygnować z nowości. 

– Kluczowa jest dla nas misja polegająca na przekonaniu społeczeństwa, że produkty odnawiane mogą być pierwszym wyborem, gdy przyjdzie czas na wymianę smartfona. Naprawdę chcemy „robić różnicę” w Polsce i Europie – podsumowuje Tomasz Kowalczyk. 

Luxtrade wypełnia lukę w obiegu elektroniki użytkowej poprzez skup używanych urządzeń, odnawianie ich i sprzedaż kolejnym użytkownikom. Dzięki nowej usłudze firma chce budować nowe nawyki również u osób, którym zależy na korzystaniu z najnowszych modeli i częstej zmianie sprzętu. 

Luxtrade – lider rynku odnawianej elektroniki. Od 2017 roku czyni recommerce pierwszym wyborem zakupowym Polaków, oferując bezpieczne i najwyższej jakości produkty refurbished. Marka może się poszczycić stale rosnącą siecią stacjonarnych salonów sprzedaży, równolegle rozwijając kanały sprzedaży online. Celem Luxtrade jest osiągniecie poziomu miliona zadowolonych klientów do 2026 roku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.