MasterID wspomaga ewakuację systemem RFID
Polski dostawca rozwiązań RFID, firma MasterID, zaprezentował nowy system wspomagania ewakuacji - MasterID Ewakuacja RFID, który zwiększa bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających w obiektach magazynowych, logistycznych czy przemysłowych.
Jak działa system ewakuacji firmy MasterID?
System MasterID Ewakuacja RFID wykorzystuje technologię fal radiowych do automatycznej identyfikacji osób podczas akcji ewakuacyjnych. W ten sposób informacja o osobach opuszczających zagrożoną strefę jest w czasie rzeczywistym przekazywana koordynatorowi ewakuacji. W momencie wyjścia z budynku lub pojawienia się danej osoby w wyznaczonym miejscu ewakuacji system automatycznie odnotowuje ten fakt i na bieżąco aktualizuje listę osób, które bezpiecznie opuściły strefę zagrożenia. Dzięki systemowi koordynator nie musi już ręcznie sprawdzać list obecności w punktach zbiórki, przez co zakończenie ewakuacji następuje znacznie szybciej.
Główne cele rozwiązania
System wspomagania ewakuacji firmy MasterID ma na celu przede wszystkim:
- skrócenie czasu ewakuacji i przyspieszenie jej przebiegu,
- eliminację konieczności ręcznego sprawdzania obecności osób w punktach zbiórki,
- dostarczenie w czasie rzeczywistym wiarygodnej informacji o osobach pozostających w stefie zagrożenia,
- umożliwienie służbom ratunkowym jak najszybsze podjęcie działań ratunkowych,
- zwiększenie bezpieczeństwa ewakuowanych osób.
Przeznaczenie systemu MasterID Ewakuacja RFID
System został stworzony z myślą o dużych i średnich firmach, w których ewakuacja dziesiątek czy setek osób bez wsparcia technologii trwa bardzo długo. W sytuacjach zagrożenia pojawia się chaos, a ręczna weryfikacja obecności osób w punktach zbiórki jest znacznie utrudniona.
Rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim:
- centrom logistycznym i magazynowym,
- centrom dystrybucyjnym,
- firmom produkcyjnym, fabrykom i zakładom przemysłowym,
- zarządcom nieruchomości i budynków biurowych,
- koordynatorom ewakuacji w innych organizacjach.
Niezobowiązujący test systemu MasterID Ewakuacja RFID
Firma MasterID udostępnia wszystkim zainteresowanym podmiotom niezobowiązujący test swojego systemu do ewakuacji. W trakcie testu omawiany jest sposób działania rozwiązania, jego komponenty i możliwości konfiguracji bezpośrednio w obiektach firmy zainteresowanej jego wykorzystaniem.
Szczegółowe informacje dotyczące systemu MasterID Ewakuacja RFID oraz niezobowiązującego testu znajdują się na stronie producenta: https://www.masterid.pl/system-rfid-wspomagajacy-ewakuacje/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.