MasterID wspomaga ewakuację systemem RFID
Polski dostawca rozwiązań RFID, firma MasterID, zaprezentował nowy system wspomagania ewakuacji - MasterID Ewakuacja RFID, który zwiększa bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających w obiektach magazynowych, logistycznych czy przemysłowych.
Jak działa system ewakuacji firmy MasterID?
System MasterID Ewakuacja RFID wykorzystuje technologię fal radiowych do automatycznej identyfikacji osób podczas akcji ewakuacyjnych. W ten sposób informacja o osobach opuszczających zagrożoną strefę jest w czasie rzeczywistym przekazywana koordynatorowi ewakuacji. W momencie wyjścia z budynku lub pojawienia się danej osoby w wyznaczonym miejscu ewakuacji system automatycznie odnotowuje ten fakt i na bieżąco aktualizuje listę osób, które bezpiecznie opuściły strefę zagrożenia. Dzięki systemowi koordynator nie musi już ręcznie sprawdzać list obecności w punktach zbiórki, przez co zakończenie ewakuacji następuje znacznie szybciej.
Główne cele rozwiązania
System wspomagania ewakuacji firmy MasterID ma na celu przede wszystkim:
- skrócenie czasu ewakuacji i przyspieszenie jej przebiegu,
- eliminację konieczności ręcznego sprawdzania obecności osób w punktach zbiórki,
- dostarczenie w czasie rzeczywistym wiarygodnej informacji o osobach pozostających w stefie zagrożenia,
- umożliwienie służbom ratunkowym jak najszybsze podjęcie działań ratunkowych,
- zwiększenie bezpieczeństwa ewakuowanych osób.
Przeznaczenie systemu MasterID Ewakuacja RFID
System został stworzony z myślą o dużych i średnich firmach, w których ewakuacja dziesiątek czy setek osób bez wsparcia technologii trwa bardzo długo. W sytuacjach zagrożenia pojawia się chaos, a ręczna weryfikacja obecności osób w punktach zbiórki jest znacznie utrudniona.
Rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim:
- centrom logistycznym i magazynowym,
- centrom dystrybucyjnym,
- firmom produkcyjnym, fabrykom i zakładom przemysłowym,
- zarządcom nieruchomości i budynków biurowych,
- koordynatorom ewakuacji w innych organizacjach.
Niezobowiązujący test systemu MasterID Ewakuacja RFID
Firma MasterID udostępnia wszystkim zainteresowanym podmiotom niezobowiązujący test swojego systemu do ewakuacji. W trakcie testu omawiany jest sposób działania rozwiązania, jego komponenty i możliwości konfiguracji bezpośrednio w obiektach firmy zainteresowanej jego wykorzystaniem.
Szczegółowe informacje dotyczące systemu MasterID Ewakuacja RFID oraz niezobowiązującego testu znajdują się na stronie producenta: https://www.masterid.pl/system-rfid-wspomagajacy-ewakuacje/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.