MasterID wspomaga ewakuację systemem RFID
Polski dostawca rozwiązań RFID, firma MasterID, zaprezentował nowy system wspomagania ewakuacji - MasterID Ewakuacja RFID, który zwiększa bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających w obiektach magazynowych, logistycznych czy przemysłowych.
Jak działa system ewakuacji firmy MasterID?
System MasterID Ewakuacja RFID wykorzystuje technologię fal radiowych do automatycznej identyfikacji osób podczas akcji ewakuacyjnych. W ten sposób informacja o osobach opuszczających zagrożoną strefę jest w czasie rzeczywistym przekazywana koordynatorowi ewakuacji. W momencie wyjścia z budynku lub pojawienia się danej osoby w wyznaczonym miejscu ewakuacji system automatycznie odnotowuje ten fakt i na bieżąco aktualizuje listę osób, które bezpiecznie opuściły strefę zagrożenia. Dzięki systemowi koordynator nie musi już ręcznie sprawdzać list obecności w punktach zbiórki, przez co zakończenie ewakuacji następuje znacznie szybciej.
Główne cele rozwiązania
System wspomagania ewakuacji firmy MasterID ma na celu przede wszystkim:
- skrócenie czasu ewakuacji i przyspieszenie jej przebiegu,
- eliminację konieczności ręcznego sprawdzania obecności osób w punktach zbiórki,
- dostarczenie w czasie rzeczywistym wiarygodnej informacji o osobach pozostających w stefie zagrożenia,
- umożliwienie służbom ratunkowym jak najszybsze podjęcie działań ratunkowych,
- zwiększenie bezpieczeństwa ewakuowanych osób.
Przeznaczenie systemu MasterID Ewakuacja RFID
System został stworzony z myślą o dużych i średnich firmach, w których ewakuacja dziesiątek czy setek osób bez wsparcia technologii trwa bardzo długo. W sytuacjach zagrożenia pojawia się chaos, a ręczna weryfikacja obecności osób w punktach zbiórki jest znacznie utrudniona.
Rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim:
- centrom logistycznym i magazynowym,
- centrom dystrybucyjnym,
- firmom produkcyjnym, fabrykom i zakładom przemysłowym,
- zarządcom nieruchomości i budynków biurowych,
- koordynatorom ewakuacji w innych organizacjach.
Niezobowiązujący test systemu MasterID Ewakuacja RFID
Firma MasterID udostępnia wszystkim zainteresowanym podmiotom niezobowiązujący test swojego systemu do ewakuacji. W trakcie testu omawiany jest sposób działania rozwiązania, jego komponenty i możliwości konfiguracji bezpośrednio w obiektach firmy zainteresowanej jego wykorzystaniem.
Szczegółowe informacje dotyczące systemu MasterID Ewakuacja RFID oraz niezobowiązującego testu znajdują się na stronie producenta: https://www.masterid.pl/system-rfid-wspomagajacy-ewakuacje/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.