Komunikaty PR

Naucz się kontenerów i Kubernetes - darmowe szkolenia od Red Hat

2021-07-21  |  12:45
Biuro prasowe

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pracownicy IT – zarówno działów rozwoju jak i operacyjnych - w przeciągu ostatnich sześciu lat mieli do czynienia z Kubernetes, które nie bez powodu stało się standardem wdrażania, zarządzania i skalowania skonteneryzowanych aplikacji. Architektura oprogramowania jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych zasobów przyszłości każdej firmy, a Kubernetes jest podstawą hybrydowych architektur chmurowych.

Można śmiało powiedzieć, że Kubernetes odgrywa obecnie kluczową rolę w dostarczaniu wartości dla klientów i umożliwia szybką adaptację do warunków biznesowych w przyszłości. Doskonalenie kompetencji i bycie na bieżąco z rozwojem tej szybko zmieniającej się technologii powinno być zatem priorytetem dla przedsiębiorstw.

Kubernetes by Example to platforma stworzona po to, by uczyć. Strona jest darmowym źródłem wiedzy, opracowanym przez specjalistów Red Hat, które zapewnia dostęp do szerokiej oferty szkoleń z zakresu Kubernetes, jak również newsów ze świata technologii i oferuje możliwość nawiązywania kontaktów. Platforma wyróżnia się praktycznym podejściem, które pozwala uczestnikom kursu ćwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

Strona została pierwotnie uruchomiona w 2017 roku i tak jak projekt Kubernetes dojrzał i rozwinął się w tym czasie, tak samo ewoluowała platforma Kubernetes By Example. Dziś zawiera wiele ścieżek szkoleniowych uczących zarówno podstaw Kubernetes i kontenerów, jak i tematów związanych z tworzeniem aplikacji. Poza tym, na platformie znajdziemy kursy “krok po kroku” prowadzone przez uznanych ekspertów z zakresu:

  • Podstaw Linux’a,
  • Podstaw Command Line,
  • Podstaw kontenerów,
  • Podstaw Kubernetes,
  • Programowania aplikacji na Kubernetes,
  • Programowania z Java na Kubernetes,
  • Programowania ze Spring Boot na Kubernetes.

 

Kursy zostały zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z wieloma różnymi klastrami. Dostępne są dwa środowiska, które umożliwiają ćwiczenia: minikube lub OpenShift Playground. minikube daje możliwość uruchomienia jednowęzłowego klastra Kubernetes na prywatnym komputerze, natomiast OpenShift Playground zapewnia dostęp do klastra Red Hat OpenShift przez 60 minut. Można wtedy wdrożyć własny obraz kontenera lub skonfigurować pipeline w celu zbudowania aplikacji ze źródła.

Programiści poszukujący bardziej rozbudowanych funkcji mogą również skorzystać z darmowych wersji próbnych OpenShift, takich jak Developer Sandbox for Red Hat OpenShift - prywatnego środowiska OpenShift we współdzielonym, multi-tenant klastrze OpenShift, które jest wstępnie skonfigurowane z zestawem narzędzi deweloperskich.

Zadbano także o to, aby dostęp i korzystanie z kursów było jak najłatwiejsze. Dzięki temu kursy są całkowicie darmowe, bez jakichkolwiek dodatkowo płatnych rozszerzeń. Wystarczy jedynie wejść w kurs, a następnie po skończonym szkoleniu wybrać i skonfigurować swój klaster.

Na stronie jest również dostępny nowy program streamingowy o nazwie KBE Insider, który pokazuje na bieżąco jak rozwija się Kubernetes. Programiści dzięki temu mają dostęp do wiedzy z pierwszej ręki, która umożliwia im dalszy rozwój. Premiera programu miała miejsce 29 czerwca. W pierwszym odcinku wystąpił Clayton Coleman z Red Hat – programista, architekt i wieloletni twórca Kubernetes.

Red Hat stale dostarcza nowe narzędzia nauki, które pozwalają chętnym rozwijać dalej swoją wiedzę i umiejętności z zakresu Kubernetes i nie tylko. Kubernetes by example jest miejscem, w którym każdy może doskonalić swoją technikę, w sposób łatwy, efektywny i przyjemny.

Fot. Unsplash (CC)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.