Komunikaty PR

Newline Interactive: 8 funkcji, które pomagają dbać o planetę

2023-08-31  |  17:00
Biuro prasowe

Oszczędzanie energii to nie tylko zmniejszenie wydatków, ale także przyczynianie się do ochrony środowiska i redukcji emisji CO². Newline Interactive, dostawca monitorów interaktywnych pracujących w szkołach i firmach na całym świecie zachęca swoich użytkowników do korzystania z funkcji pozwalających zmniejszyć zużycie energii. Jest to element szerokiego pakietu możliwości i działań podejmowanych przez firmę dla zdrowszej planety.

 

Kontroluj jasność

Głównym elementem monitora interaktywnego, który zużywa energię jest ekran LCD. Obniżenie poziomu jasności bezpośrednio wpływa więc na zmniejszenie zużycie energii. Dobrą praktyką jest ustawianie wyświetlacza na najniższą jasność, jaka jest potrzebna w danej chwili. Można to zrobić korzystając z menu szybkiego uruchamiania lub użyć pilota zdalnego sterowania.

Zamykaj aplikacje

Korzystanie z wielu aplikacji w tle znacznie obciąża procesor i pamięci monitora – ma też bezpośredni wpływ na poziom zużycia energii. Menedżer zadań umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami. Dobrą praktyką jest zamykanie wszystkich nieużywanych aplikacji i zadań w tle.

Tylko dźwięk

Funkcja „Sound only” umożliwia korzystanie z dźwięku bez wyświetlania efektów wizualnych. Ponieważ wyświetlacz pobiera najwięcej energii, w sytuacjach kiedy jest to możliwe warto ograniczyć użytkowanie wyłącznie do odtwarzania dźwięku.

Korzystaj z chmury

Dobrą praktyką jest korzystanie z pamięci masowej w chmurze. Newline wykorzystał technologię QR, aby usprawnić możliwość zapisywania i odczytywania plików na kontach w chmurze.

Korzystaj z bluetooth

Bluetooth jest znakomitym rozwiązaniem do wymiany danych w pobliżu monitora Newline. W ten sposób eliminujemy potrzebę stosowania kabli lub innych urządzeń, a co za tym idzie nie zużywamy energii i ograniczamy koszty ich produkcji.

 

OSIEM FUNKCJI, KTÓRE POMAGAJĄ PLANECIE

1. CZUJNIK ŚWIATŁA OTOCZENIA (LYRA / ELARA / VEGA)

Interaktywny monitor Newline wyposażony jest w czujnik światła, który umożliwia automatyczne dostosowanie jasności do oświetlenia otoczenia. Jeśli jest to możliwe jasność ekranu zostanie automatycznie zmniejszona co również zmniejszy zużycie energii.

2. TRYB UŚPIENIA (LYRA / ELARA / VEGA)

Tryb uśpienia to "tryb niskiego zużycia energii", który może być aktywowany automatycznie, gdy monitor nie jest używany przez określony czas. Tryb ten można włączyć/wyłączyć i ustawić czas. Można tez monitor wybudzić poprzez dotknięcie go.

3. AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE ZASILANIA (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Ta funkcja pozwala na zaprogramowanie dni i godzin, w których monitor ma się automatycznie włączać i wyłączać.

4. OPCJE PRZYCISKU ZASILANIA (LYRA / ELARA / VEGA

Przycisk zasilania (ON/OFF) można skonfigurować tak, aby natychmiast przechodził w tryb uśpienia. Zużycie energii w trybie czuwania lub uśpienia jest niższe niż 0,5 W.

5. WAKE ON LAN (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Ta funkcja umożliwia zdalne włączanie interaktywnych monitorów Newline w celu wsparcia lub konserwacji.

6. WAKE ON SOURCE (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Dzięki funkcji CEC, interaktywny monitor włączy się automatycznie po podłączeniu komputera do HDMI lub OPS. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej energooszczędny sposób na rozpoczęcie pracy z urządzenia zewnętrznego.

7. CZUJNIK RUCHU (ELARA / VEGA)

Czujnik ruchu wykryje każdy ruch w pomieszczeniu w promieniu 8 metrów od monitora i włączy go.

8. FILTR TRYBU PISANIA (LYRA / ELARA / VEGA

Po włączeniu filtra trybu pisania czujnik światła wykryje, czy ktoś pisze. Funkcja ta działa razem z funkcją ochrony oczu i zmniejsza jasność wyświetlacza podczas pisania na tablicy.

 

Dobre praktyki i inteligentne wybory

Zamiast komputera lub innego urządzenia dobrą praktyką jest używanie komputera, takiego jak OPS lub SDM. Dzięki zastosowaniu jednego z nich monitor interaktywny staje się urządzeniem all-in-one . W ten sposób eliminujemy dodatkowe kable. Komputery OPS czy SDM to urządzenia znacznie mniejsze  niż klasyczne komputery, wymagające mniej materiałów do produkcji, potrzebujące mniej energii niż urządzenia zewnętrzne. Urządzenia te tworzą też mniejszy ślad węglowy w transporcie.

Dobrą praktyką jest też ograniczanie używania dysków do lokalnego przechowywania plików. Newline wspiera korzystanie z rozwiązań chmurowych dając użytkownikom liczne aplikacje – w tym Newline Cast do udostępniania plików i możliwość korzystania z QR kodów.

Monitory interaktywne Newline są wyposażone w najnowocześniejsze, certyfikowane technologie WiFi i Bluetooth gwarantujące wydajną i błyskawiczną łączność. Dzięki temu można zrezygnować z kabli i urządzeń zewnętrznych eliminując związane z tym złożycie energii.

Urządzenia Newline budowane są w sposób modułowy, pozwala to ograniczyć użycie materiałów, które nie będą wykorzystywane. Produkty można modernizować co daje dłuższy cykl życia i jest ważne dla środowiska i budżetu. Newline oferuje akcesoria dostosowane do oferowanych monitorów, które nie wymagają dodatkowych kabli czy urządzeń. Firma dba o energooszczędność. Uzyskała certyfikaty ISO 9001; ISO 14001; ISO 27001; ISO 45001; RoHs; Reach.

Wśród działań służących ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko znalazło się również zmniejszenie ilości materiałów potrzebnych do opakowania produktów. Wszystkie opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Zmniejszenie opakowań pozwoliło na znaczną redukcję emisji CO2 w transporcie ponieważ wzrosła liczba urządzeń, którą można jednorazowo przewieźć aż o 46%.

Newline Interactive wybrało jako swojego partnera w regionie EMEA firmę transportowo -logistyczną DSV ponieważ zmniejszy on swój całkowity ślad CO2 o 40% do 2030 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.