NFQ, litewski potentat IT, otwiera oddział w Polsce
Agencja PR
ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl
NFQ Technologies, litewsko-niemiecka firma IT pomagająca globalnym markom we wdrażaniu innowacji, zarejestrowała swój polski oddział w Diamante Plaza w Krakowie. W ciągu najbliższych kilku lat NFQ planuje zatrudnić ok. 100 doświadczonych specjalistów, którzy będą mieli decydujący wpływ na rozwój firmy w Polsce.
NFQ to 800-osobowa firma zajmująca się tworzeniem i rozwojem oprogramowania, która rozpoczęła działalność w 2002 roku jako partnerstwo kilku niemieckich przedsiębiorców i ambitnych inżynierów litewskich. Firma ma swoją główną siedzibę w Kownie na Litwie, a także dwa inne biura w tym kraju. Oddziały NFQ są także w Singapurze, Wietnamie, Niemczech, a od teraz także w Polsce. Rozmiar i skala realizowanych projektów sprawia, że NFQ to obecnie jeden z wiodących w skali globalnej dostawców usług IT, który może się pochwalić pomyślną realizacją projektów dla takich marek, jak m.in. jak KAYAK, SWOODOO, HomeToGo, czy Takeout Group.
Główne kompetencje NFQ dotyczą wsparcia od strony technologicznej startupów. Na Litwie firma uważana jest także za pioniera handlu elektronicznego, który tworzy platformy e-commerce dla klientów z branży turystycznej oraz handlu detalicznego. NFQ ma także w swoim portfolio m.in. wdrożenia opartych na chmurze systemów ERP dla firm przemysłowych, a także stworzenie przyjaznego i łatwego w obsłudze programu do rozliczania zwrotu z podatku dochodowego dla lokalnego urzędu skarbowego.
W Polsce NFQ szuka głównie pracowników, którzy jako pierwsi członkowie zespołu będą mieli decydujący wpływ na rozwój firmy w naszym kraju. W szczególności NFQ szuka ludzi z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, Mobile native, Python, TypeScript i PHP, zarządzanie projektami, analiza biznesowa i analiza danych, a także HR. NFQ planuje także znaleźć w Polsce inżynierów infrastruktury oprogramowania zainteresowanych współpracą z zespołami firmy na Litwie (w Wilnie, Kownie i Szawle).
„NFQ działa w branży IT od prawie 20 lat. Na Litwie mamy opinią jednego z najlepszych pracodawców dla inżynierów oprogramowania, który tworzy produkty i kluczowe oprogramowanie dla znanych na całym świecie marek. Jako pracodawca dajemy naszym zespołom pełną swobodę w kształtowaniu metod pracy, a także zachęcamy naszych pracowników do wytyczania własnych ścieżek rozwoju zawodowego w myśl hasła ‘Make your own way’. W naszym polskim oddziale to hasło nabiera szczególnego znaczenia, bo ludzie, których teraz szukamy, będą naszymi kluczowymi pracownikami z bardzo dużymi możliwościami rozwoju” - mówi Paulius Insoda, CEO w NFQ Technologies.
Polski oddział pomoże w realizacji projektów dla obecnych klientów NFQ Technologies, wśród których jest wiele globalnych startupów i wiodących firm z różnych branż. Należą do nich m.in. HomeToGo – jedna z największych na świecie platform z ofertami wynajmu wakacyjnego, KAYAK – globalny lider w turystyce online, HansNatur - jeden z wiodących niemieckich e-sprzedawców towarów ekologicznych, Smarketer - marketplace z ponad 20 milionami produktów działający w Niemczech, Belgii i Holandii, Alaiko - niemiecki system cyfrowej logistyki i zarządzania magazynem, a także Weezy - szybko rozwijający się startup oferujący natychmiastową dostawą artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii.
Według Pauliusa Insody, decyzja o ekspansji w Polsce wynikała głównie z bardzo wysokich kompetencji polskich inżynierów, ich nastawienia na wysoką wydajność pracy, dużej liczby uczelni technicznych, doskonałej infrastruktury do prowadzenia biznesu, a także potrzeb klientów firmy, którzy oczekiwali wsparcia w kraju ich działania. NFQ zdecydował się na wybór Polski i Krakowa po przeanalizowaniu kilku potencjalnych lokalizacji.
NFQ szuka w Polsce nie tylko pracowników stacjonarnych, ale także tych zainteresowanych pracą zdalną lub w modelu hybrydowym. Jeszcze przed wybuchem pandemii firma praktykowała model pracy zdalnej, który z czasem został oficjalne przyjęty stosownymi wewnętrznymi regulacjami.
NFQ jest jedną z największych firm IT na Litwie, zatrudniającą ponad 800 osób we wszystkich swoich oddziałach na świecie. Firma realizuje projekty w zakresie inżynierii oprogramowania i rozwoju produktów, cyfryzacji biznesu, business intelligence i data science, a także świadczy usługi UX, UI, CRO i konsultingowe dla firm z takich branż, jak turystyka, sprzedaż wielokanałowa, transport, logistyka i ekonomia współdzielenia. NFQ z powodzeniem zbudowała zespoły pracujące nad stworzeniem i rozwojem wielu znanych marek, w tym wyszukiwarki ofert turystycznych KAYAK czy platformy z ofertami najmu HomeToGo. W portfolio klientów firmy jest także m.in. wyszukiwarka połączeń lotniczych Swoodoo.com, która w ciągu zaledwie 2 lat zdobyła wiodącą pozycję w Niemczech. Ówczesny rynek postrzegał tę platformę jako najlepsze rozwiązanie technologiczne dla sektora.
Dodatkowe informacje na temat NFQ Technologies, a także listę stanowisk, na które firma szuka kandydatów, można znaleźć na stronie https://www.nfq.pl.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.