Komunikaty PR

Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc

2021-01-05  |  14:47
Biuro prasowe

Obecna sytuacja na świecie mocno wpłynęła na nasze samopoczucie – sprawiła, że stresujemy się bardziej niż przed pandemią, a cierpi na tym nasz sen. Obecnie, już co trzeci Polak przyznaje, że z powodu stresu zmaga się z problemami ze snem i nie jest zadowolony z jego jakości, przez co rano czuje rozdrażnienie i… jeszcze większy stres. Z pomocą może przyjść zmiana nawyków oraz... innowacyjna technologia w postaci inteligentnego zegarka Huawei Watch GT 2 Pro.

Jak radzić sobie ze stresem? Oczywiście najważniejsza jest próba zminimalizowania poziomu stresu, między innymi dzięki ćwiczeniom fizycznym i relaksacyjnym czy zmianie nawyków dietycznych, równolegle powinniśmy też zadbać o higienę snu. Składają się na nią właściwe nawyki, na przykład ustalenie stałej godziny wstawania rano czy pory na kolację, ale również zadbanie na przykład o właściwie oświetlenie w sypialni.

Coraz więcej Polaków sięga też po inteligentny sprzęt elektroniczny, który wspomaga dbanie o właściwą jakość snu poprzez dostarczanie niezbędnych informacji o jakości nocnego odpoczynku. Jak wynika z badań Ipsos przeprowadzonych na zlecenie Huawei, już blisko połowa zapytanych respondentów przyznaje, że aplikacje i urządzenia elektroniczne są pomocne w wspieraniu w walce ze stresem oraz służy polepszaniu jakości nocnego odpoczynku. Jakie dokładnie funkcje smartwatcha są pomocne w staraniach o zdrowszy sen?

Wybrane, inteligentne zegarki, jak na przykład Huawei Watch GT 2 Pro, wyposażone są już w specjalne technologie, które pozwalają poznać swój organizm, a także wyrobić w sobie nawyk przestrzegania higieny snu. Taki smartfon, noszony podczas snu, rozpoznaje poszczególne etapy nocnego odpoczynku, takie jak godzina zaśnięcia, obudzenia, przejścia w fazę snu głębokiego lub płytkiego oraz wyjścia z tych faz. Równolegle, inteligentny zegarek dopasowuje do analizy snu, dane dotyczące tętna oraz oddechu, a następnie synchronizuje wszystkie informacje z aplikacją Huawei Zdrowie. Po przebudzeniu, użytkownik ma wgląd w kompleksowe informacje na temat jakości snu, które można porówynać w różnych przedziałach czasowych, na przykład tygodniowych czy miesięcznych. Co więcej, smartwatch nie tylko pozwala sprawdzić przebieg snu, ale również umożliwia zidentyfikowanie ewentualnych problemów z jego jakością, na podstawie sześciu kategorii zaburzeń. Inteligentny zegarek diagnozuje potencjalną przyczynę zaburzeń i wysyła spersonalizowane porady, w jaki sposób poprawić jakość snu.

Inteligentne smartwatche wyposażone w technologię analizy jakości snu są zazwyczaj bardzo uniwersalnymi rozwiązanami, opracowanymi z myślą o szerokim gronie użytkowników. Można je sparować z praktycznie każdym smartfonem, bez wględu na system operacyjny czy markę. Tak samo jest z Huawei Watch GT 2 Pro. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Andorid i iOS. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie aplikację Huawei Zdrowie, służącą do analizy zbieranych przez smartwatch danych i z jej pomoca sparować smartfon z zegarkiem. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia za pomocą kodu QR znajdującego się na pudełku smartwatcha lub można ją też pobrać ze sklepu Huawei AppGallery lub z innych oficjalnych sklepów z aplikacjami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.