Nowa chmura mobilna od now.gg
Platforma dla twórców gier
W poniedziałek 7 czerwca firma now.gg uruchomiła platformę dla twórców gier. Chmura mobilna Platform-as-a-Service (PaaS) pomaga producentom gier zmienić zasięg, potencjał i model biznesowy, rozwiązując kwestie dostępności i monetyzacji tytułów. Rozwiązanie to ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki twórcy gier mobilnych docierają do nowych użytkowników na całym świecie. Platforma została już zaadaptowana przez wiodących twórców gier, takich jak Perfect World, PerBlue i Lilith Games.
Po raz pierwszy w historii twórcy gier mogą dostarczać taką samą grafikę i wysoką wydajność interaktywnych gier niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ograniczeń regionalnych. Dzięki chmurze mobilnej stworzonej przez now.gg gracze mogą grać na dowolnym urządzeniu mobilnym lub systemie operacyjnym, natychmiast udostępniać aktualizacje na kanałach społecznościowych i dokonywać zakupów w grze za pośrednictwem różnych systemów płatności.
Wygodne rozwiązanie dla graczy
Obecnie prawie 40% telefonów komórkowych nie obsługują gier o dużej mocy. Co więcej, 60% smartfonów na rynku globalnym to urządzenia niskiej lub średniej klasy, które nie radzą sobie z grami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej, pamięci masowej i wydajności. Dzięki usunięciu przeszkód, możliwe jest jednak przybliżenie gamingu mobilnego miliardom ludzi na świecie.
Platforma stworzona przez now.gg umożliwia natychmiastowe udostępnianie gier poprzez kliknięcie w link. Zamiast czekać na uciążliwe pobieranie i instalację, gracze mogą natychmiast udostępniać gry i uzyskiwać do nich dostęp. Użytkownicy po prostu klikają w link, aby natychmiast zagrać i dokonać zakupów w aplikacji. Nie muszą więc pobierać, ani instalować gry, dopóki nie są gotowi do podjęcia zobowiązania. Mogą nawet korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Discord czy Snapchat, bez opuszczania platformy.
Dodatkowe możliwości dla producentów
Przy 1,3 miliona nowych użytkowników, dołączających do mediów społecznościowych każdego dnia, twórcy gier mogą dotrzeć do kolejnego miliarda mobilnych graczy, którzy otrzymują i udostępniają swoje ulubione gry poprzez kanały społecznościowe. Twórcy gier mogą zarabiać na swoich nowych użytkownikach dzięki mobilnej chmurze, nie polegając na kartach kredytowych. 45 procent wszystkich zakupów online dokonywanych jest za pośrednictwem portfeli cyfrowych, a oczekuje się, że do 2024 roku liczba ta wzrośnie do 51 procent. Firma now.gg daje graczom swobodę płacenia za pomocą cyfrowych kanałów płatności, które już posiadają, takich jak portfele cyfrowe, kryptowaluty lub doładowania gier. Dzięki temu twórcy gier będą mogli przyciągnąć znacznie więcej nowych użytkowników, a także zwiększyć swoje marże.
"now.gg zbudowało platformę, która wykorzystuje globalną skalę Amazon Web Services, aby zapewnić wartościowy model biznesowy twórcom gier na całym świecie. Postrzegamy to jako jeden z najbardziej ekscytujących przypadków użycia naszych serwerów ARM na Amazon EC2" - powiedział Johan Broman, EMEA Gaming Solutions, AWS. "Wykorzystując mobilną chmurę z now.gg oraz instancje AWS Graviton2, twórcy gier mogą natywnie uruchamiać gry mobilne, kodować renderowaną grafikę i streamować gry bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Dzięki temu twórcy gier mogą zapewnić spójne wrażenia z rozgrywki na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz znacznie przyjemniejszy i bezproblemowy proces dla graczy."
"Now.gg rewolucjonizuje gry poprzez unikalne rozwiązania w zakresie pozyskiwania użytkowników, udostępniania gier i monetyzacji. Niezależnie od urządzenia czy lokalizacji, gracze mogą teraz uzyskać natychmiastowy dostęp do dowolnej gry, co jest zupełnie nową i ekscytującą koncepcją. Podczas naszego pilotażowego wdrożenia tej technologii zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i utrzymania graczy" - powiedział Bai Xue, producent w firmie Perfect World, będącej wiodącym twórcą gier, znanym z takich popularnych tytułów jak Forsaken World i Perfect World Mobile.
Chmura mobilna now.gg jest dostępna do użytku natychmiast. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://now.gg.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.