Komunikaty PR

Nowa chmura mobilna od now.gg

2021-06-09  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania mp4 ( 35.47 MB )

Platforma dla twórców gier

W poniedziałek 7 czerwca firma now.gg uruchomiła platformę dla twórców gier. Chmura mobilna Platform-as-a-Service (PaaS) pomaga producentom gier zmienić zasięg, potencjał i model biznesowy, rozwiązując kwestie dostępności i monetyzacji tytułów. Rozwiązanie to ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki twórcy gier mobilnych docierają do nowych użytkowników na całym świecie. Platforma została już zaadaptowana przez wiodących twórców gier, takich jak Perfect World, PerBlue i Lilith Games.

Po raz pierwszy w historii twórcy gier mogą dostarczać taką samą grafikę i wysoką wydajność interaktywnych gier niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ograniczeń regionalnych. Dzięki chmurze mobilnej stworzonej przez now.gg gracze mogą grać na dowolnym urządzeniu mobilnym lub systemie operacyjnym, natychmiast udostępniać aktualizacje na kanałach społecznościowych i dokonywać zakupów w grze za pośrednictwem różnych systemów płatności.

Wygodne rozwiązanie dla graczy

Obecnie prawie 40% telefonów komórkowych nie obsługują gier o dużej mocy. Co więcej, 60% smartfonów na rynku globalnym to urządzenia niskiej lub średniej klasy, które nie radzą sobie z grami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej, pamięci masowej i wydajności. Dzięki usunięciu przeszkód, możliwe jest jednak przybliżenie gamingu mobilnego miliardom ludzi na świecie.

Platforma stworzona przez now.gg umożliwia natychmiastowe udostępnianie gier poprzez kliknięcie w link. Zamiast czekać na uciążliwe pobieranie i instalację, gracze mogą natychmiast udostępniać gry i uzyskiwać do nich dostęp. Użytkownicy po prostu klikają w link, aby natychmiast zagrać i dokonać zakupów w aplikacji. Nie muszą więc pobierać, ani instalować gry, dopóki nie są gotowi do podjęcia zobowiązania. Mogą nawet korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Discord czy Snapchat, bez opuszczania platformy. 

Dodatkowe możliwości dla producentów

Przy 1,3 miliona nowych użytkowników, dołączających do mediów społecznościowych każdego dnia, twórcy gier mogą dotrzeć do kolejnego miliarda mobilnych graczy, którzy otrzymują i udostępniają swoje ulubione gry poprzez kanały społecznościowe. Twórcy gier mogą zarabiać na swoich nowych użytkownikach dzięki mobilnej chmurze, nie polegając na kartach kredytowych. 45 procent wszystkich zakupów online dokonywanych jest za pośrednictwem portfeli cyfrowych, a oczekuje się, że do 2024 roku liczba ta wzrośnie do 51 procent. Firma now.gg daje graczom swobodę płacenia za pomocą cyfrowych kanałów płatności, które już posiadają, takich jak portfele cyfrowe, kryptowaluty lub doładowania gier. Dzięki temu twórcy gier będą mogli przyciągnąć znacznie więcej nowych użytkowników, a także zwiększyć swoje marże.

"now.gg zbudowało platformę, która wykorzystuje globalną skalę Amazon Web Services, aby zapewnić wartościowy model biznesowy twórcom gier na całym świecie. Postrzegamy to jako jeden z najbardziej ekscytujących przypadków użycia naszych serwerów ARM na Amazon EC2" - powiedział Johan Broman, EMEA Gaming Solutions, AWS. "Wykorzystując mobilną chmurę z now.gg oraz instancje AWS Graviton2, twórcy gier mogą natywnie uruchamiać gry mobilne, kodować renderowaną grafikę i streamować gry bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Dzięki temu twórcy gier mogą zapewnić spójne wrażenia z rozgrywki na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz znacznie przyjemniejszy i bezproblemowy proces dla graczy."

"Now.gg rewolucjonizuje gry poprzez unikalne rozwiązania w zakresie pozyskiwania użytkowników, udostępniania gier i monetyzacji. Niezależnie od urządzenia czy lokalizacji, gracze mogą teraz uzyskać natychmiastowy dostęp do dowolnej gry, co jest zupełnie nową i ekscytującą koncepcją. Podczas naszego pilotażowego wdrożenia tej technologii zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i utrzymania graczy" - powiedział Bai Xue, producent w firmie Perfect World, będącej wiodącym twórcą gier, znanym z takich popularnych tytułów jak Forsaken World i Perfect World Mobile.


Chmura mobilna now.gg jest dostępna do użytku natychmiast. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://now.gg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.