NOWA FIRMA I-PRO EMEA PRZEJMIE JEDNOSTKI BIZNESOWE SECURITY I IMV PANASONIC
Firmy Panasonic Europe B.V. i Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) ogłosiły dziś przejęcie jednostek biznesowych European Security i Industrial Medical Vision (IMV), obecnie należących do PSCEU, przez nowo założoną niezależną firmę i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA), która oficjalnie rozpocznie działalność 1 października 2021 roku i będzie stanowiła część zlokalizowanej w Japonii spółki Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).
Historia i początki
Security i IMV stanowią część firmy Panasonic Connected Solutions Company. Jednostki te mają niemal 60 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów zabezpieczeń i sprzętu medycznego. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach i pionierskich technologiach dostosowanych do potrzeb i wymagań rynku, firma stworzyła produkty wyróżniające się niewiarygodną jakością obrazu i solidnością, które zapewniły jej pozycję lidera na rynku europejskim.
W ramach zmian strategicznych wprowadzanych w PSCEU firmy Panasonic i PIPS zdecydowały się na transfer biznesowy i założenie nowej spółki pod nazwą i-PRO EMEA. Celem jest kontynuowanie działalności i kultywowanie dziedzictwa stworzonego przez firmę Panasonic na przestrzeni ostatnich 60 lat.
Wizja przyszłości
Firma Panasonic rozwija działalność jednostek biznesowych Security i IMV w Europie we współpracy ze swoimi partnerami. Bardzo cenimy sobie bliskie i owocne relacje z nimi. Bez efektywnej sieci zaangażowanych partnerów sukces naszych jednostek biznesowych zajmujących się zabezpieczeniami i rozwiązaniami IMV nie byłby możliwy, powiedział Hiroyuki Nishiuma, dyrektor zarządzający PSCEU.
Od kiedy rozpoczęło się wdrażanie strategicznych zmian globalnych w jednostce PSCEU, poszukiwaliśmy firmy partnerskiej, która mogłaby kontynuować działalność naszych jednostek biznesowych zajmujących się systemami zabezpieczeń i rozwiązaniami IMV oraz wspomóc nasze działania zgodnie z wymaganiami obecnego rynku i klientów. Uznaliśmy, że najlepszym kandydatem, który z pewnością utrzyma wiodącą pozycję naszej firmy na rynku, będzie PIPS, dodaje Nishiuma.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowej placówki i-PRO w Europie. Otwarcie spółki i-PRO EMEA to ważny etap rozwoju i-PRO na skalę globalną, powiedział Masato Nakao, prezes zarządu i dyrektor generalny Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. Opracowujemy i dostarczamy naszym klientom produkty obejmujące różne innowacyjne rozwiązania. Za pomocą najnowocześniejszych technologii zwiększamy możliwości ludzkich zmysłów, aby uwieczniać najważniejsze momenty i umożliwiać działanie specjalistom mającym bezpośredni kontakt z klientami. To cel naszego istnienia w społeczeństwie. Aby móc urzeczywistniać filozofię „potęgi prawdy”, która jest wpisana w logo naszej firmy, zamierzamy nadal działać w sposób elastyczny, odważny i szczery, podsumowuje Nakao.
Siedziba główna i-PRO EMEA będzie się mieścić w Amsterdamie, a oficjalną działalność firma rozpocznie 1 października 2021 roku. Dotychczasowe kontakty biznesowe pozostają aktualne. Przejęcie firmy Panasonic przez i-PRO EMEA nie wpłynie na codzienną działalność.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.