NOWA FIRMA I-PRO EMEA PRZEJMIE JEDNOSTKI BIZNESOWE SECURITY I IMV PANASONIC
Firmy Panasonic Europe B.V. i Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) ogłosiły dziś przejęcie jednostek biznesowych European Security i Industrial Medical Vision (IMV), obecnie należących do PSCEU, przez nowo założoną niezależną firmę i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA), która oficjalnie rozpocznie działalność 1 października 2021 roku i będzie stanowiła część zlokalizowanej w Japonii spółki Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).
Historia i początki
Security i IMV stanowią część firmy Panasonic Connected Solutions Company. Jednostki te mają niemal 60 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów zabezpieczeń i sprzętu medycznego. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach i pionierskich technologiach dostosowanych do potrzeb i wymagań rynku, firma stworzyła produkty wyróżniające się niewiarygodną jakością obrazu i solidnością, które zapewniły jej pozycję lidera na rynku europejskim.
W ramach zmian strategicznych wprowadzanych w PSCEU firmy Panasonic i PIPS zdecydowały się na transfer biznesowy i założenie nowej spółki pod nazwą i-PRO EMEA. Celem jest kontynuowanie działalności i kultywowanie dziedzictwa stworzonego przez firmę Panasonic na przestrzeni ostatnich 60 lat.
Wizja przyszłości
Firma Panasonic rozwija działalność jednostek biznesowych Security i IMV w Europie we współpracy ze swoimi partnerami. Bardzo cenimy sobie bliskie i owocne relacje z nimi. Bez efektywnej sieci zaangażowanych partnerów sukces naszych jednostek biznesowych zajmujących się zabezpieczeniami i rozwiązaniami IMV nie byłby możliwy, powiedział Hiroyuki Nishiuma, dyrektor zarządzający PSCEU.
Od kiedy rozpoczęło się wdrażanie strategicznych zmian globalnych w jednostce PSCEU, poszukiwaliśmy firmy partnerskiej, która mogłaby kontynuować działalność naszych jednostek biznesowych zajmujących się systemami zabezpieczeń i rozwiązaniami IMV oraz wspomóc nasze działania zgodnie z wymaganiami obecnego rynku i klientów. Uznaliśmy, że najlepszym kandydatem, który z pewnością utrzyma wiodącą pozycję naszej firmy na rynku, będzie PIPS, dodaje Nishiuma.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowej placówki i-PRO w Europie. Otwarcie spółki i-PRO EMEA to ważny etap rozwoju i-PRO na skalę globalną, powiedział Masato Nakao, prezes zarządu i dyrektor generalny Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. Opracowujemy i dostarczamy naszym klientom produkty obejmujące różne innowacyjne rozwiązania. Za pomocą najnowocześniejszych technologii zwiększamy możliwości ludzkich zmysłów, aby uwieczniać najważniejsze momenty i umożliwiać działanie specjalistom mającym bezpośredni kontakt z klientami. To cel naszego istnienia w społeczeństwie. Aby móc urzeczywistniać filozofię „potęgi prawdy”, która jest wpisana w logo naszej firmy, zamierzamy nadal działać w sposób elastyczny, odważny i szczery, podsumowuje Nakao.
Siedziba główna i-PRO EMEA będzie się mieścić w Amsterdamie, a oficjalną działalność firma rozpocznie 1 października 2021 roku. Dotychczasowe kontakty biznesowe pozostają aktualne. Przejęcie firmy Panasonic przez i-PRO EMEA nie wpłynie na codzienną działalność.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.