Komunikaty PR

Nowa technologia zapobiega wynoszeniu dokumentów

2021-04-15  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dokumenty papierowe nadal są istotnym kanałem wycieku informacji poufnych, dlatego warto mieć system ochrony przed ich wyniesieniem. Innowacyjna technologia opiera się na mikrowłóknach ukrytych w papierze do drukowania. To jedyne tego typu rozwiązanie zapewniające ochronę wydruków w efektywny kosztowo sposób.

W instytucjach państwowych, kancelariach lub korporacjach wiele dokumentów nadal jest drukowanych i przechowywanych w postaci papierowej pomimo postępującej cyfryzacji i wzrastającej roli technologii, głównie z powodu przepisów prawa. – Warto mieć system zabezpieczający, ponieważ wydruki i kopie papierowe nadal są istotnym kanałem wycieku informacji niejawnych. Według danych producenta „Bezpiecznego papieru” aż w 72,6% – zauważa Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i właściciel sklepu Spy Shop.

„Bezpieczny papier” zapewnia kompleksową ochronę poufnych dokumentów przed ich nieuprawnionym wyniesieniem poza wyznaczony obszar. Jest to jedyny taki system na świecie. Składa się on z trzech elementów: specjalnego papieru, drukarki (lub kopiarki) z czujnikiem oraz bramki detekcyjnej, która przypomina system antykradzieżowy znany ze sklepów czy galerii handlowych.

Pierwszy element systemu to papier, w którym osadzone są niewidzialne mikrowłókna magnetyczne. Standardowo dostępne są dwa rodzaje papieru – z wysoką i niską gęstością włókien – w formacie A4 i A3. – Opatentowana technologia produkcji papieru zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia i dobrą jakość wydruków – zapewnia ekspert.

Drugi element to drukarka z sensorem, która pozwala drukować tylko na powyższym papierze. Trzeci to bramka detekcyjna wykrywająca obecność papieru. Bramka alarmuje, kiedy papier jest przez nią przenoszony, nawet gdy znajduje się w teczce lub torbie. Wykrywa zabezpieczony mikrowłóknami papier w dowolnym położeniu, także złożony, zgnieciony, pocięty, włożony między inne kartki papieru lub ekranowany (np. zawinięty w folie aluminiową czy włożony do worka izolującego sygnał RF). Zakres obszaru detekcji wynosi między 60 a 80 cm, w zależności od gęstości włókien magnetycznych w papierze i poziomu szumu elektromagnetycznego w otoczeniu. – To jedyne tego typu rozwiązanie umożliwiające ochronę wydruków przed wyniesieniem poza wyznaczoną strefę w efektywny kosztowo sposób – podkreśla Paweł Wujcikowski.

Dodatkowe zabezpieczenie znaków akcyzowych

Ochrona przed wyniesieniem dokumentów to główna funkcja systemu, ale daje on także możliwość wykorzystania tej technologii do zabezpieczenia przed podrobionymi produktami. Chodzi o wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia do powszechnie stosowanych metod uwierzytelniania np. banderol i znaków akcyzowych umieszczanych na alkoholu, papierosach lub czy lekach. – Wykorzystanie unikalnego markera magnetycznego z mikrowłókien powoduje, że podrobienie takiego znaku akcyzowego staje się praktycznie niemożliwe – zaznacza ekspert. Teoretycznie to rozwiązanie mogłoby służyć do weryfikacji oryginalności np. kart wyborczych – dodaje.

Niewidoczne zabezpieczenie magnetyczne wbudowane w papier daje unikalne oznaczenie, które może być łatwo wykryte i zidentyfikowane za pomocą specjalnego ręcznego czytnika, co pozwala szybko i skutecznie kontrolować oryginalność produktów lub ich pochodzenie np. w biurach, magazynach, hurtowniach i sklepach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.