Komunikaty PR

Nowa wersja Red Hat OpenShift - łatwiej z Kubernetes

2021-10-18  |  13:49
Biuro prasowe

Red Hat, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, zapowiedział udostępnienie rozwiązań Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jeszcze większej spójności otwartej chmury hybrydowej - nawet w największych sieciach przedsiębiorstw. Nowe możliwości tych rozwiązań, takie jak ogólna dostępność jednowęzłowego systemu OpenShift dla małego, w pełni funkcjonalnego klastra korporacyjnego Kubernetes, pomagają przedsiębiorstwom w skalowaniu dotychczasowych przepływów pracy dotyczących programowania, wdrażania i zarządzania w okresie ciągłego wzrostu zapotrzebowania na informacje i usługi.

 

Jak wynika z raportu IDC, w 2023 roku 50% nowych infrastruktur informatycznych dla przedsiębiorstw będzie wdrażanych nie w korporacyjnych centrach przetwarzania danych, lecz w ośrodkach brzegowych (w porównaniu z niespełna 10% w roku 2021), natomiast do 2024 roku liczba aplikacji wdrażanych w takich ośrodkach wzrośnie o 800%[1]. Przedsiębiorstwa z różnych branż wykorzystują przetwarzanie brzegowe do wdrażania aplikacji wrażliwych na opóźnienia. Chodzi nie tylko o zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownikom, lecz również o szybsze podejmowanie decyzji w oparciu o dane, w sposób zapewniających firmie korzyści.

 

Zapotrzebowanie na aplikacje uruchamiane w zdalnych lokalizacjach jest coraz większe. Firmy potrzebują więc narzędzi, które ułatwią im nie tylko wdrażanie takich aplikacji na brzegu sieci, lecz także zarządzanie nimi na dużą skalę. Najnowsze aktualizacje dostępne w rozwiązaniach Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management 2.4 zapewniają przedsiębiorstwom elastyczność i funkcje zarządzania potrzebne do wdrażania obciążeń tam, gdzie jest to korzystne.

Pełny zestaw funkcji platformy Kubernetes dla niewielkich systemów

 

Podczas gdy coraz więcej firm chce czerpać korzyści z przetwarzania brzegowego, parametry fizyczne ośrodków brzegowych mogą sprawiać problemy architektom, którzy muszą instalować sprzęt w ograniczonych przestrzeniach lub tam, gdzie nie ma ciągłej łączności z siecią. Dzięki rozszerzeniom rozwiązania Red Hat OpenShift 4.9 znakomita platforma korporacyjna Kubernetes może zapewnić użytkownikom bardziej spójne doświadczenia we wszystkich ośrodkach, niezależnie od wielkości wdrożonego systemu.

 

W rozwiązaniu Red Hat OpenShift 4.9 nowością jest jednowęzłowy system OpenShift ― trzecia opcja topologii dostępna dla ośrodków brzegowych, obok klastrów trójwęzłowych i zdalnych węzłów roboczych. W systemie tym zarówno funkcje kontrolne, jak i robocze są umieszczone na jednym serwerze, co ułatwia instalację urządzeń w środowisku o ograniczonej ilości miejsca. Ponadto jednowęzłowy OpenShift zapewnia ośrodkom brzegowym niezależność operacyjną. Nie są one uzależnione od scentralizowanej płaszczyzny sterowania Kubernetes, co znacznie ułatwia działanie ośrodkom brzegowym mogącym mieć problemy z łącznością, takim jak oddalone stacje bazowe telefonii komórkowej lub obiekty przemysłowe.

Zarządzanie platformą Red Hat OpenShift w każdym miejscu, od infrastruktury typu bare metal po brzeg sieci

 

Wdrożenia brzegowe mogą obejmować od kilkuset do setek tysięcy klastrów Kubernetes, którymi często trzeba zarządzać w miejscach, gdzie brakuje informatyków lub jest ich niewielu. Red Hat Advanced Cluster Management zapewnia jeden spójny widok obejmujący cały obszar od lokalizacji brzegowych po centra przetwarzania danych i środowiska chmurowe. Umożliwia to przedsiębiorstwom bardziej spójne zarządzanie ośrodkami i klastrami nawet bez ciągłego połączenia między rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management a ośrodkiem brzegowym.

 

W najnowszej wersji tego rozwiązania dostępny jest pełny zestaw funkcji zarządzania dla całego środowiska aplikacji przedsiębiorstwa, w tym jednowęzłowy system OpenShift, zdalne węzły robocze i klastry trójwęzłowe. Upraszcza to zarządzanie architekturą skalowaną poziomo.

 

Oto dodatkowe funkcje związane z wdrożeniami brzegowymi:

  • Zarządzanie brzegiem sieci na dużą skalę, obejmujące nawet 2000 klastrów (w wersji Technology Preview) na jednym węźle oraz wsparcie podwójnego stosu IPv6 dla zarządzanej floty, zapewniające skalowalność w przypadku połączeń o małej przepustowości i dużych opóźnieniach oraz ośrodków odłączonych.
  • Szablony reguł po stronie węzła, które zmniejszają liczbę reguł niezbędnych w scenariuszach zarządzania na dużą skalę (odczytywana jest jedna reguła na węźle, stosowana w różnych scenariuszach klastra).
  • Bezobsługowe udostępnianie (funkcja w wersji Technology Preview), umożliwiające użytkownikom korzystanie ze wspomaganego instalatora dostępnego z rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management w środowisku lokalnym, eliminujące początkowe trudności związane z wdrażaniem klastrów na dużą skalę.

Uproszczone, odtwarzalne, kompleksowe stosy brzegowe

 

Większość wdrożeń brzegowych jest dziś trudna do zaprojektowania i wdrożenia. Wymaga współdziałania wielu produktów. Aby uprościć tworzenie kompleksowego stosu brzegowego, Red Hat udostępnia zweryfikowane wzorce Red Hat.

 

Łączą one komponenty niezbędne do utworzenia stosu brzegowego, co pomaga w uproszczeniu procesów i zaoszczędzeniu czasu. Udostępniając „stosy brzegowe jako kod”, zweryfikowane wzorce Red Hat pozwalają zdefiniować, zbudować i zweryfikować konfiguracje oprogramowania potrzebne do wdrożeń brzegowych. W miarę wprowadzania nowych wersji oprogramowania szablony te są ponownie weryfikowane pod kątem pracy zgodnej z wymaganiami oraz zmniejszenia ryzyka dla klientów i umożliwienia im korzystania z nowych funkcji. Ponadto zweryfikowane wzorce są otwarte, co umożliwia uczestnikom projektu współpracę i sugerowanie ulepszeń.

 

Dostępność

 

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4.9 będzie powszechnie dostępne jeszcze w tym miesiącu, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4 pojawi się w listopadzie. Oba produkty są częścią oferty Red Hat OpenShift Platform Plus, która pomaga klientom w skalowaniu systemu na wiele klastrów i chmur oraz zapewnia funkcje chroniące łańcuch dostaw oprogramowania, infrastrukturę i obciążenia przez cały cykl życia oprogramowania.

 


[1]             Prezentacja IDC: “„Future of Operations – Edge and IoT”, lipiec 2021.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.