Komunikaty PR

Nowa wersja Red Hat OpenShift - łatwiej z Kubernetes

2021-10-18  |  13:49
Biuro prasowe

Red Hat, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, zapowiedział udostępnienie rozwiązań Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jeszcze większej spójności otwartej chmury hybrydowej - nawet w największych sieciach przedsiębiorstw. Nowe możliwości tych rozwiązań, takie jak ogólna dostępność jednowęzłowego systemu OpenShift dla małego, w pełni funkcjonalnego klastra korporacyjnego Kubernetes, pomagają przedsiębiorstwom w skalowaniu dotychczasowych przepływów pracy dotyczących programowania, wdrażania i zarządzania w okresie ciągłego wzrostu zapotrzebowania na informacje i usługi.

 

Jak wynika z raportu IDC, w 2023 roku 50% nowych infrastruktur informatycznych dla przedsiębiorstw będzie wdrażanych nie w korporacyjnych centrach przetwarzania danych, lecz w ośrodkach brzegowych (w porównaniu z niespełna 10% w roku 2021), natomiast do 2024 roku liczba aplikacji wdrażanych w takich ośrodkach wzrośnie o 800%[1]. Przedsiębiorstwa z różnych branż wykorzystują przetwarzanie brzegowe do wdrażania aplikacji wrażliwych na opóźnienia. Chodzi nie tylko o zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownikom, lecz również o szybsze podejmowanie decyzji w oparciu o dane, w sposób zapewniających firmie korzyści.

 

Zapotrzebowanie na aplikacje uruchamiane w zdalnych lokalizacjach jest coraz większe. Firmy potrzebują więc narzędzi, które ułatwią im nie tylko wdrażanie takich aplikacji na brzegu sieci, lecz także zarządzanie nimi na dużą skalę. Najnowsze aktualizacje dostępne w rozwiązaniach Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management 2.4 zapewniają przedsiębiorstwom elastyczność i funkcje zarządzania potrzebne do wdrażania obciążeń tam, gdzie jest to korzystne.

Pełny zestaw funkcji platformy Kubernetes dla niewielkich systemów

 

Podczas gdy coraz więcej firm chce czerpać korzyści z przetwarzania brzegowego, parametry fizyczne ośrodków brzegowych mogą sprawiać problemy architektom, którzy muszą instalować sprzęt w ograniczonych przestrzeniach lub tam, gdzie nie ma ciągłej łączności z siecią. Dzięki rozszerzeniom rozwiązania Red Hat OpenShift 4.9 znakomita platforma korporacyjna Kubernetes może zapewnić użytkownikom bardziej spójne doświadczenia we wszystkich ośrodkach, niezależnie od wielkości wdrożonego systemu.

 

W rozwiązaniu Red Hat OpenShift 4.9 nowością jest jednowęzłowy system OpenShift ― trzecia opcja topologii dostępna dla ośrodków brzegowych, obok klastrów trójwęzłowych i zdalnych węzłów roboczych. W systemie tym zarówno funkcje kontrolne, jak i robocze są umieszczone na jednym serwerze, co ułatwia instalację urządzeń w środowisku o ograniczonej ilości miejsca. Ponadto jednowęzłowy OpenShift zapewnia ośrodkom brzegowym niezależność operacyjną. Nie są one uzależnione od scentralizowanej płaszczyzny sterowania Kubernetes, co znacznie ułatwia działanie ośrodkom brzegowym mogącym mieć problemy z łącznością, takim jak oddalone stacje bazowe telefonii komórkowej lub obiekty przemysłowe.

Zarządzanie platformą Red Hat OpenShift w każdym miejscu, od infrastruktury typu bare metal po brzeg sieci

 

Wdrożenia brzegowe mogą obejmować od kilkuset do setek tysięcy klastrów Kubernetes, którymi często trzeba zarządzać w miejscach, gdzie brakuje informatyków lub jest ich niewielu. Red Hat Advanced Cluster Management zapewnia jeden spójny widok obejmujący cały obszar od lokalizacji brzegowych po centra przetwarzania danych i środowiska chmurowe. Umożliwia to przedsiębiorstwom bardziej spójne zarządzanie ośrodkami i klastrami nawet bez ciągłego połączenia między rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management a ośrodkiem brzegowym.

 

W najnowszej wersji tego rozwiązania dostępny jest pełny zestaw funkcji zarządzania dla całego środowiska aplikacji przedsiębiorstwa, w tym jednowęzłowy system OpenShift, zdalne węzły robocze i klastry trójwęzłowe. Upraszcza to zarządzanie architekturą skalowaną poziomo.

 

Oto dodatkowe funkcje związane z wdrożeniami brzegowymi:

  • Zarządzanie brzegiem sieci na dużą skalę, obejmujące nawet 2000 klastrów (w wersji Technology Preview) na jednym węźle oraz wsparcie podwójnego stosu IPv6 dla zarządzanej floty, zapewniające skalowalność w przypadku połączeń o małej przepustowości i dużych opóźnieniach oraz ośrodków odłączonych.
  • Szablony reguł po stronie węzła, które zmniejszają liczbę reguł niezbędnych w scenariuszach zarządzania na dużą skalę (odczytywana jest jedna reguła na węźle, stosowana w różnych scenariuszach klastra).
  • Bezobsługowe udostępnianie (funkcja w wersji Technology Preview), umożliwiające użytkownikom korzystanie ze wspomaganego instalatora dostępnego z rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management w środowisku lokalnym, eliminujące początkowe trudności związane z wdrażaniem klastrów na dużą skalę.

Uproszczone, odtwarzalne, kompleksowe stosy brzegowe

 

Większość wdrożeń brzegowych jest dziś trudna do zaprojektowania i wdrożenia. Wymaga współdziałania wielu produktów. Aby uprościć tworzenie kompleksowego stosu brzegowego, Red Hat udostępnia zweryfikowane wzorce Red Hat.

 

Łączą one komponenty niezbędne do utworzenia stosu brzegowego, co pomaga w uproszczeniu procesów i zaoszczędzeniu czasu. Udostępniając „stosy brzegowe jako kod”, zweryfikowane wzorce Red Hat pozwalają zdefiniować, zbudować i zweryfikować konfiguracje oprogramowania potrzebne do wdrożeń brzegowych. W miarę wprowadzania nowych wersji oprogramowania szablony te są ponownie weryfikowane pod kątem pracy zgodnej z wymaganiami oraz zmniejszenia ryzyka dla klientów i umożliwienia im korzystania z nowych funkcji. Ponadto zweryfikowane wzorce są otwarte, co umożliwia uczestnikom projektu współpracę i sugerowanie ulepszeń.

 

Dostępność

 

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4.9 będzie powszechnie dostępne jeszcze w tym miesiącu, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4 pojawi się w listopadzie. Oba produkty są częścią oferty Red Hat OpenShift Platform Plus, która pomaga klientom w skalowaniu systemu na wiele klastrów i chmur oraz zapewnia funkcje chroniące łańcuch dostaw oprogramowania, infrastrukturę i obciążenia przez cały cykl życia oprogramowania.

 


[1]             Prezentacja IDC: “„Future of Operations – Edge and IoT”, lipiec 2021.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.