Nowa wersja Red Hat OpenStack - lepsza automatyzacja dla firm
Red Hat Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat OpenStack Platform 16.2 ― najnowszej wersji wysoce skalowalnej i elastycznej platformy chmurowej typu „infrastruktura jako usługa” (Infrastructure-as-a-Service ― IaaS). Platforma ta została zaprojektowana z myślą o firmach, które chcą odnosić sukcesy w świecie chmur hybrydowych. Można ją ściślej zintegrować z platformą Red Hat OpenStack, co pozwala klientom na uruchamianie zarówno nowych, jak i tradycyjnych aplikacji przy równoczesnym zwiększeniu pojemności sieci wydajności i efektywności oraz ulepszeniu funkcji zabezpieczeń i pamięci masowej.
Przedsiębiorstwa przeprowadzające transformację cyfrową często muszą łączyć zarządzanie obciążeniami w środowiskach kontenerowych i na maszynach wirtualnych, nawet jeśli nowe aplikacje są udostępniane jako typowo chmurowe. W szczególności dotyczy to klientów z branży usług telekomunikacyjnych, którzy chcą równocześnie uruchamiać funkcje sieci zwirtualizowanych i chmurowych z myślą o osiągnięciu podobnej wydajności, jak w środowiskach instalowanych na serwerach fizycznych (ang. bare metal). Aby pomóc im w tym zadaniu, Red Hat wprowadził na platformie OpenStack Platform 16.2 następujące nowe funkcje:
- Długi, rozszerzony cykl życia, który umożliwia ciągłe aktualizowanie funkcji bez powodowania zakłóceń lub przestojów związanych często z ważnymi aktualizacjami.
- Elastyczność pozwalająca na równoczesne uruchamianie aplikacji na maszynach wirtualnych oraz aplikacji chmurowych w sposób zapewniający taką samą wydajność, jak środowisko bare metal, dzięki integracji rozwiązania Red Hat OpenStack Platform z Red Hat OpenShift ― czołową platformą Kubernetes dla przedsiębiorstw.
- Wybór i efektywność dzięki nowym opcjom sprzętu, w tym procesorom Intel Xeon Scalable trzeciej generacji oraz innym architekturom x86 nowej generacji. Umożliwi to klientom tworzenie otwartych chmur hybrydowych w sposób najlepiej dostosowany do ich potrzeb, od zbudowania architektury podstawowej po odciążenie sprzętu za pomocą rozwiązań SmartNIC.
- Uproszczona, łatwiejsza w obsłudze pamięć masowa łącząca produkty różnych dostawców w wielu formatach, dzięki której klienci mogą się skupić na innowacjach w zakresie aplikacji i nie muszą utrzymywać niestandardowych lub tworzonych na zamówienie systemów pamięci masowej.
Lepsza łączność na brzegu sieci
Na brzegu sieci zapewnienie dostępności aplikacji staje się jeszcze ważniejsze, zwłaszcza w przypadku braku ciągłych lub niezawodnych połączeń z ośrodkiem centralnym. Ponadto, choć przetwarzanie ma miejsce w ośrodkach brzegowych, w niektórych sytuacjach ciągła łączność z ośrodkiem centralnym ma znaczenie krytyczne. Przykładem jest szpital walczący z pandemią. W szpitalu głównym może znajdować się główne centrum przetwarzania danych obsługujące dużą liczbę pacjentów z obszarów miejskich. Aby zapewnić opiekę medyczną całej populacji, trzeba jednak rozszerzyć ten system na tereny wiejskie. Te same aplikacje muszą więc również obsługiwać oddalone placówki służby zdrowia, które mają ograniczoną ilość miejsca i zawodną łączność. Rozszerzenie środowiska hybrydowego na miejsca, w których potrzebne są dane, może pomóc zespołom rozproszonych lokalizacji w szybszym podejmowaniu krytycznych decyzji.
W związku z tym do platformy Red Hat OpenStack Platform 16.2 dodano funkcję wykrywania strefy dostępności opartą na projekcie Open Virtual Networking (OVN). Umożliwi ona operatorom konfigurowanie węzłów w grupach na podstawie lokalizacji geograficznej, źródeł zasilania i prawdopodobieństwa przestojów oraz tworzenie harmonogramów zapewniających środowiskom brzegowym dostęp do węzła o największej dostępności. Pomaga to w obsłudze odległych ośrodków brzegowych oraz świadczeniu lokalnych usług, a ponadto zwiększa wydajność i ogólną odporność na brzegu sieci oraz zmniejsza opóźnienia ruchu na płaszczyźnie danych.
Dostępność
Platforma Red Hat OpenStack 16.2 jest ogólnie dostępna w portalu Red Hat Customer Portal. Można ją nabyć w ramach subskrypcji Red Hat.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.