Nowe kamery Axis z procesorem ARTPEC-8 i funkcją głębokiego uczenia
Axis Communications wprowadza na rynek trzy nowe urządzenia przeznaczone do rejestracji obrazu w najtrudniejszych warunkach pogodowych i oświetleniowych: kamery kopułkowe AXIS Q3538-LVE i AXIS Q3536-LVE oraz kamerę AXIS Q1656-LE typu box. Dzięki zastosowaniu najnowszego procesora ARPTEC-8, kamery obsługują zaawansowane aplikacje analityczne oparte na technologii głębokiego uczenia na brzegu sieci. Urządzenia współpracują również z zaktualizowaną wersją platformy ACAP (AXIS Camera Application Platform), która ułatwia projektowanie dedykowanych aplikacji wykorzystujących funkcje sztucznej inteligencji.
Kamera AXIS Q3538-LVE zapewnia najwyższą jakość obrazu, a dzięki rozdzielczości 4K umożliwia wierne odwzorowanie szczegółów. Model AXIS Q3536-LVE z rozdzielczością 4 MP daje natomiast możliwość wyboru obiektywu szerokokątnego 9 mm z myślą o dozorze rozległych obszarów lub teleobiektywu 29 mm do prowadzenia dozoru z większej odległości. Dostępna w standardzie aplikacja AXIS Object Analytics umożliwia bardzo dokładną klasyfikację obiektów i niezawodną detekcję oraz zapewnia mniejszą liczbą fałszywych alarmów.
Urządzenia AXIS Q3538-LVE i AXIS Q3536-LVE wyposażone zostały w nowe kopułki z innowacyjną osłoną przed promieniowaniem IR, która zapobiega powstawaniu odblasków powodowanych przez kurz, deszcz i śnieg. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ostrych obrazów w każdych warunkach. Zastosowana w nich technologia Axis OptimizedIR gwarantuje dodatkowo wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności, a funkcje Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i znakomite odwzorowanie szczegółów.
Dzięki wzmocnionej obudowie, nowe kamery z serii Q są odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia mechaniczne oraz mogą działać nawet w bardzo niskich temperaturach. Wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa, takie jak np. Axis Edge Vault, zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system operacyjny urządzeń przed atakami hakerów. Kamery zostały również wyposażone w moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2.
Najważniejsze funkcje kamer AXIS Q3538-LVE i AXIS Q3536-LVE:
- Wyjątkowa jakość obrazu dzięki rozdzielczości 4 MP/4K
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia
- Kopułka z osłoną zapobiegającą odblaskom promieniowania IR
- Wbudowane cyberzabezpieczenia
- Dostępne w wersji z obiektywem szerokokątnym lub teleobiektywem
Z kolei kamera AXIS Q1656-LE typu box została wyposażona w przetwornik 1/1,8 cala. Może pracować rozdzielczości 4 MP przy szybkości transferu sięgającej 60 kl./s. Technologia Lightfinder 2.0 pozwala rejestrować wysokiej jakości obrazy nawet przy słabym oświetleniu. Zdalny zoom, zdalne ustawianie ostrości, obsługa standardu PoE oraz dostarczany w zestawie dodatkowy zasilacz DC ułatwiają zaś instalację i konserwację urządzenia. System operacyjny kamery jest chroniony przed cyberatakami i próbami nieautoryzowanego dostępu przez zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.
Oprogramowanie kamery chroni wytrzymała, odporna na uderzenia i wiatr o prędkości do 60 m/s obudowa klasy IK10. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w wycieraczkę – może zatem spełniać swoją funkcję nawet podczas obfitych opadów deszczu i śniegu.
Najważniejsze funkcje kamery AXIS Q1656-LE:
- Wyjątkowy obraz dzięki przetwornikowi 1/1,8 cala
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia
- Rozszerzone funkcje zabezpieczeń
- Funkcje premium charakterystyczne dla kamery Axis z linii Q
- Wbudowana wycieraczka do usuwania śniegu i deszczu
Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.