Nowości w ofercie Axis: Axis Scene Intelligence oraz udoskonalone Smart Search
Axis Communications poszerzył swoją ofertę o dwie innowacje, które umożliwiają połączenie analiz wideo wykonywanych na brzegu sieci i na serwerze oraz metod głębokiego uczenia. Technologia Axis Scene Intelligence pozwala na jeszcze bardziej wydajną i precyzyjną detekcję oraz klasyfikację obiektów, a dzięki udoskonalonej wersji funkcji Smart Search, przeszukiwanie baz danych jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie.
Technologia Axis Scene Intelligence wykorzystuje dziesięciolecia doświadczeń firmy Axis w zakresie przetwarzania obrazu i analiz brzegowych oraz opracowany przez firmę procesor, zawierający specjalną jednostkę wyposażoną w funkcje głębokiego uczenia. Pozwala to na tworzenie jeszcze bardziej wydajnych narzędzi analitycznych pracujących na brzegu sieci. Axis Scene Intelligence wykorzystuje do analiz algorytmy sprawdzone i wytrenowane w rzeczywistych środowiskach. Umożliwia to uzyskanie niezwykle wiarygodnych metadanych, nawet w najtrudniejszych warunkach dozoru – takich jak słabe oświetlenie czy szeroki zakres dynamiki obserwowanego obiektu – oraz w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie liczny fałszywych alarmów.
Dzięki funkcji analiz na brzegu sieci możliwe jest jeszcze bardziej precyzyjne śledzenie oraz szczegółowa klasyfikacja obiektów. Wykorzystanie funkcji analiz brzegowych obniża dodatkowo koszty instalacji oraz utrzymania systemu poprzez zmniejszenie liczby wymaganych serwerów oraz mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową. Najwyższej jakości metadane dostarczane dzięki technologii Axis Scene Intelligence umożliwiają szybkie, łatwe i skuteczne przeszukiwanie zarejestrowanego materiału wizyjnego.
Technologia Axis Scene Intelligence ma otwarty interfejs i jest zgodna ze specyfikacją ONVIF.
Najważniejsze cechy Axis Scene Intelligence:
- Lepsza wydajność analiz,
- Minimalna liczba fałszywych alarmów,
- Szczegółowa klasyfikacja obiektów,
- Szybkie i skuteczne wyszukiwanie,
- Obniżka kosztów oraz oszczędność przepustowości i pamięci masowej.
Wraz z Axis Scene Intelligence, Axis udostępnia zaktualizowaną wersję funkcji Smart Search, która jest dostępna w oprogramowaniu do zarządzania materiałem wizyjnym AXIS Camera Station. Smart Search 2 wykorzystuje dane na temat ruchu obiektów pochodzące z kamery Axis, które są dodatkowo przetwarzane przy użyciu mechanizmów uczenia maszynowego i głębokiego uczenia, aby umożliwić szybką klasyfikację takich obiektów, jak osoby, samochody osobowe i ciężarowe oraz rowery, a także lepszą identyfikację kolorów.
Smart Search 2 współpracuje z większością kamer IP Axis i nie wymaga dodatkowego sprzętu ani oprogramowania.
Najważniejsze funkcje Smart Search:
- Połączenie analiz wideo wykonywanych na brzegu sieci i na serwerze oraz metod głębokiego uczenia na potrzeby detekcji, klasyfikacji i wyszukiwania
- Rozbudowana lista filtrów wyszukiwania (m.in. osoby, pojazdy i kolory)
- Łatwy przegląd wszystkich wyników wyszukiwania
- Możliwość jednoczesnego używania w kilku kamerach Axis
Najnowszą wersję AXIS Camera Station, zawierającą funkcję Smart Search, można pobrać ze stron Axis Communications.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.