Komunikaty PR

NOWY OTWARTY SYSTEM I-PRO MULTI-AI OD PANASONIC

2021-07-14  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłasza wprowadzenie rozwiązania i-PRO Multi-AI System, które pozwala wykorzystać możliwości najnowszych kamer i aplikacji z funkcjami sztucznej inteligencji (AI) dzięki ich pełnej integracji z istniejącą infrastrukturą CCTV. Bezpłatne, dostępne w postaci wtyczki oprogramowanie umożliwia łatwą obsługę analizy danych z wielu kamer i-PRO z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w połączeniu z istniejącym systemem zarządzania wideo. W ten sposób można wdrożyć szybsze, skuteczniejsze i bardziej precyzyjne rozwiązanie zabezpieczające z funkcjami AI bez negatywnego wpływu na jakość obrazu czy wydajność sieci.

Rozwiązanie i-PRO Multi-AI System, przedstawione wspólnie przez firmy Panasonic i Genetec podczas wydarzenia online na żywo w serwisie LinkedIn, jest w pełni zintegrowane z najnowszą wersją oprogramowania Genetec Security Center (5.10.1) oraz platformą VMS Video Insight firmy Panasonic. W połączeniu z najnowszymi kamerami i-PRO z serii S i X z obsługą funkcji AI oraz bezpłatnymi aplikacjami zabezpieczającymi rozwiązanie pozwala wdrożyć nowy ekosystem zabezpieczeń oparty na sztucznej inteligencji.

System korzysta z kamer iPRO obsługujących sztuczną inteligencję i funkcje analizy na brzegu sieci, a także wtyczek na serwerze systemu zarządzania wideo (VMS) i po stronie klienta. Rozwiązanie i-PRO Multi-AI System rejestruje oraz filtruje obrazy i metadane Best Shot w oparciu o technologię uczenia głębokiego w kamerach AI, aby umożliwić precyzyjną analizę. Uzyskane w ten sposób dane można wykorzystać do obsługi alarmów i wykrywania obiektów za pomocą sztucznej inteligencji, monitorowania transmisji, a także szybkiego wyszukiwania po wystąpieniu zdarzeń, co pozwala zwiększyć możliwości infrastruktury CCTV.

Bezpłatne, dodatkowe aplikacje AI

Oprogramowania Multi-AI System można używać z istniejącymi aplikacjami i-PRO z funkcjami sztucznej inteligencji, takimi jak AI-VMD i AI Privacy Guard, oraz trzema nowymi aplikacjami — AI Face, AI People i AI Vehicle Detection. Wszystkie z nich umożliwiają szybkie i łatwe wyszukiwanie nagrań na podstawie metadanych. Aplikacje te świetnie sprawdzają się w zastosowaniach związanych z monitoringiem miejskim i ochroną bezpieczeństwa publicznego.

Aplikacja AI Face Detection umożliwia bardzo precyzyjne wykrywanie twarzy. Działa skutecznie nawet przy słabym oświetleniu, w miejscach podświetlonych i w przypadku twarzy zasłoniętych maskami, co ma obecnie szczególne znaczenie w czasie pandemii.

Aplikacja AI People może wykrywać i klasyfikować cechy ludzkich twarzy i odzieży w ramach przydatnych kategorii, takich jak płeć, wiek czy kolor ubrania. Szczegółowe informacje można następnie przeszukiwać, aby łatwo odnaleźć konkretne osoby.

Aplikacja AI Vehicle Detection może wykrywać i klasyfikować cechy pojazdów, takie jak typ i kolor. Aby rozszerzyć zakres działania funkcji AI poza samą analizę wideo, do rozwiązania została też dodana domyślna funkcja klasyfikacji dźwiękowej na podstawie dźwięków rejestrowanych przez mikrofony zewnętrzne, takich jak klaksony pojazdów, strzały z broni palnej, krzyki czy odgłosy rozbijanego szkła.

Wprowadzenie rozwiązania i-PRO Multi-AI System oraz naszych kamer i aplikacji z obsługą sztucznej inteligencji pozwoliło stworzyć nowy, zaawansowany i oparty na technologii AI ekosystem zabezpieczeń. Umożliwia on firmom dalszy rozwój infrastruktury CCTV, powiedział Gerard Figols, kierownik działu rozwiązań zabezpieczających w firmie Panasonic Business Europe. Ponadto rozwiązania te są zgodne z systemami zarządzania wideo czołowych dostawców takich jak Genetec, więc pozwalają w prosty, opłacalny sposób wzbogacić zabezpieczenia o funkcje AI, dodaje Figols.

Więcej informacji o systemie i-PRO Multi-AI można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/multi-ai-system-with-i-pro-applications.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.