NOWY PROJEKTOR PANASONIC - ODPOWIEDŹ NA ZAPOTRZEBOWANIE NA SZCZEGÓŁOWE OBRAZY
Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na widoczność nawet najmniejszych szczegółów, Panasonic dodał Quad Pixel Drive do swojej technologii projekcyjnej 1-Chip DLP™ SOLID SHINE Laser, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5,200 lumenów. Oprócz możliwości prezentacji płynnych i bogatych w szczegóły obrazów 4K (3840 x 2400) idealnych na potrzeby edukacji, korporacji, ekspozycji sztuki i muzeów, projektor obsługuje również częstotliwość odświeżania 240Hz/1080p z minimalnym opóźnieniem między wejściem a wyjściem poniżej 8ms, poszerzając tym samym zakres zastosowania projektora ona cele symulacyjne i e-sportu.
Quad Pixel Drive, autorska technologia firmy Panasonic polegająca na poczwórnym zwiększaniu liczby pikseli, tworzy niezwykle szczegółowe obrazy 4K, przy zachowaniu ich ostrości i wyrazistości. Szybkie przetwarzanie 240 Hz i wąski współczynnik przysłony DMD tworzą imponujące poczucie realizmu z najdrobniejszymi szczegółami i teksturami, które tworzą wyraźne, pozbawione siatki obrazy. Technologia Rich Colour Enhancer zapewnia wierne odwzorowanie kolorów.
Aby sprostać szerokiej gamie zastosowań projekcyjnych i środowisk instalacji 4K, PT-FRQ50 zawiera dwa wejścia HDMI, które obsługują polecenia CEC z kompatybilnych urządzeń, łatwe do zintegrowania złącze DIGITAL LINK do przesyłania video 4K i sygnałów sterujących na duże odległości, a także oddzielne złącze LAN do sterowania.
Wszechstronny obiektyw z 2-krotnym zoomem umożliwia projekcję dużych rozmiarów obrazu w ograniczonych przestrzeniach dzięki elastycznym odległościom wyrzutu. W połączeniu z szerokim zakresem przesunięcia obiektywu V/H (V: +71%, -49%, H: +34%, -27%), zapewnia większą swobodę w dostosowaniu położenia projektora i pozycji obrazu. Regulację geometryczną można łatwo przeprowadzić za pomocą Free Grid – pilota zdalnego sterowania bez potrzeby korzystania z komputera. Z kolei wstępnie aktywowane zestawy aktualizacyjne dla Geometry Manager Pro umożliwiają automatyczną kalibrację wielu ekranów jednocześnie za pomocą kamery, a także rozszerzony zakres regulacji geometrycznej opartej na oprogramowaniu oraz zaawansowane możliwości maskowania. Funkcja Remote Preview Lite umożliwia sprawdzanie sygnału wejściowego i video na komputerze PC bez konieczności projekcji obrazu.
Wysoce niezawodny i niewymagający konserwacji projektor oferuje do 20,000 godzin bezobsługowej projekcji, podczas gdy oprogramowanie Multi Monitoring & Control usprawnia konserwację, a opcjonalne funkcje Early Warning mogą zapobiec niespodziewanym przestojom.
Premiera projektora PT-FRQ50 zaplanowana jest na styczeń 2022 roku. Kolejne modele zostaną dodane do serii w późniejszym okresie roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-frq50.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.