Nowy tablet TOUGHBOOK G2 stworzony dla pracowników mobilnych
Zaprojektowany z myślą o ułatwieniu komunikacji, wygodnym użytkowaniu i bezpieczeństwie, model zapewnia jednocześnie dostęp do starszych systemów, dzięki czemu TOUGHBOOK G2 jest wszechstronnym narzędziem dla pracowników mobilnych.
Nowe funkcje obejmują eSIM i możliwości komunikacji bezprzewodowej dla osób pracujących w terenie oraz zwiększoną wydajność, podwójną pamięć RAM i pamięć masową, idealną dla pracowników potrzebujących dostępu do projektów CAD czy schematów. Urządzenie oferuje również jaśniejszy ekran dla lepszej widoczności i większe bezpieczeństwo jako Microsoft Secured-Core PC. Jest wyposażone w konfigurowalne porty umożliwiające dodanie czytników kart stykowych i bezstykowych do obsługi kart inteligentnych, a także trzy konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu na przedniej ramce wyświetlacza.
TOUGHBOOK G2 będzie dostępny w dwóch wersjach - standardowej i Quick Release SSD dla sektorów, w których operuje się wrażliwymi danymi, jak służby ratunkowe, policyjne czy wojskowe. Urządzenie może być również wyposażone w opcjonalną podświetlaną klawiaturę, która zawiera dodatkowy port USB typu A i typu C. Dzięki tym możliwościom, TOUGHBOOK G2 będzie doskonałym następcą zarówno dla TOUGHBOOKA G1, jak i dla TOUGHBOOKA 20.
TOUGHBOOK G2 jest oferowany z bogatym zestawem dedykowanych akcesoriów, w tym stacjami dokującymi dla pojazdów, które mogą być używane z klawiaturą lub bez niej, a także paskami na rękę, paskami na ramię i futerałami umożliwiającymi dezynfekcję. G2 będzie wstecznie kompatybilny z większością akcesoriów dla modeli G1 i TOUGHBOOKA 20, w tym ze stacjami dokującymi, co pozwoli ich obecnym użytkownikom na bezproblemowe przejście na nowe urządzenie.
Model G2 sprawdzi się w wielu sektorach. W logistyce urządzenie będzie idealne do zadań związanych z zarządzaniem magazynem lub też, w połączeniu ze stacja dokującą, może stanowić elastyczną alternatywę dla rozwiązań komputerowych dla wózków widłowych. Z kolei ekipy serwisowe działające w terenie docenią łączność 4G, elastyczne funkcje portu szeregowego, drugi port LAN, czytnik kodów kreskowych, funkcję obrazowania termicznego oraz wydłużony do 18,5 godziny czas pracy baterii. Urządzenie jest również w pełni wyposażone do raportowania i kontaktu z klientami, za sprawą przedniej kamery 2MP z funkcją Windows Hello, tylnej kamery 8MP z lampą błyskową LED oraz cyfrowego pióra do precyzyjnego podpisu biometrycznego.
W budownictwie tablet może być wykorzystywany do zarządzania placem budowy, planowania i kontrolowania prac, dzięki wydajnemu procesorowi Intel® CoreTM 10 generacji (Quad Core) z technologią Intel® vPro® i 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie 32 GB). Po zadokowaniu w opcjonalnej stacji biurkowej może również z łatwością zastąpić komputer w biurach na placu budowy, dając przy tym możliwość wyświetlania obrazu w 4K na dwóch zewnętrznych ekranach.
W transporcie, TOUGHBOOK G2 może być wykorzystywany w serwisach samochodowych, przez obsługę pociągów i torów kolejowych, maszynistów, aż po personel zajmujący się naziemną obsługą samolotów. Model posiada regulowaną jasność ekranu dotykowego na poziomie 1000 cd/m², co ułatwia przeglądanie dokumentów w ekstremalnym świetle słonecznym lub w ciemnościach podziemnych budynków czy tuneli. Jest w pełni wytrzymały, zaprojektowany zgodnie z normą MIL-STD-810H* i posiada klasę szczelności IP65.
- TOUGHBOOK G2 to naprawdę urządzenie nowej generacji dla mobilnych pracowników. Oferuje wszystkie korzyści płynące z najnowszej technologii, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do starszych systemów. Model jest przy tym jeszcze bardziej elastyczny, bezpieczny i dzięki temu jeszcze bardziej funkcjonalny - mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Mobile Solutions Business.
TOUGHBOOK G2 jest objęty standardową 3-letnią gwarancją i będzie dostępny na rynku pod koniec lipca 2021 r. Jego cena zaczyna się od 2,450 EUR netto.
Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.