Komunikaty PR

Nowy tablet TOUGHBOOK G2 stworzony dla pracowników mobilnych

2021-06-30  |  10:00
Biuro prasowe

Zaprojektowany z myślą o ułatwieniu komunikacji, wygodnym użytkowaniu i bezpieczeństwie, model zapewnia jednocześnie dostęp do starszych systemów, dzięki czemu TOUGHBOOK G2 jest wszechstronnym narzędziem dla pracowników mobilnych.

Nowe funkcje obejmują eSIM i możliwości komunikacji bezprzewodowej dla osób pracujących w terenie oraz zwiększoną wydajność, podwójną pamięć RAM i pamięć masową, idealną dla pracowników potrzebujących dostępu do projektów CAD czy schematów. Urządzenie oferuje również jaśniejszy ekran dla lepszej widoczności i większe bezpieczeństwo jako Microsoft Secured-Core PC. Jest wyposażone w konfigurowalne porty umożliwiające dodanie czytników kart stykowych i bezstykowych do obsługi kart inteligentnych, a także trzy konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu na przedniej ramce wyświetlacza.

TOUGHBOOK G2 będzie dostępny w dwóch wersjach - standardowej i Quick Release SSD dla sektorów, w których operuje się wrażliwymi danymi, jak służby ratunkowe, policyjne czy wojskowe. Urządzenie może być również wyposażone w opcjonalną podświetlaną klawiaturę, która zawiera dodatkowy port USB typu A i typu C. Dzięki tym możliwościom, TOUGHBOOK G2 będzie doskonałym następcą zarówno dla TOUGHBOOKA G1, jak i dla TOUGHBOOKA 20.

TOUGHBOOK G2 jest oferowany z bogatym zestawem dedykowanych akcesoriów, w tym stacjami dokującymi dla pojazdów, które mogą być używane z klawiaturą lub bez niej, a także paskami na rękę, paskami na ramię i futerałami umożliwiającymi dezynfekcję. G2 będzie wstecznie kompatybilny z większością akcesoriów dla modeli G1 i TOUGHBOOKA 20, w tym ze stacjami dokującymi, co pozwoli ich obecnym użytkownikom na bezproblemowe przejście na nowe urządzenie.

Model G2 sprawdzi się w wielu sektorach. W logistyce urządzenie będzie idealne do zadań związanych z zarządzaniem magazynem lub też, w połączeniu ze stacja dokującą, może stanowić elastyczną alternatywę dla rozwiązań komputerowych dla wózków widłowych. Z kolei ekipy serwisowe działające w terenie docenią łączność 4G, elastyczne funkcje portu szeregowego, drugi port LAN, czytnik kodów kreskowych, funkcję obrazowania termicznego oraz wydłużony do 18,5 godziny czas pracy baterii. Urządzenie jest również w pełni wyposażone do raportowania i kontaktu z klientami, za sprawą przedniej kamery 2MP z funkcją Windows Hello, tylnej kamery 8MP z lampą błyskową LED oraz cyfrowego pióra do precyzyjnego podpisu biometrycznego.

W budownictwie tablet może być wykorzystywany do zarządzania placem budowy, planowania i kontrolowania prac, dzięki wydajnemu procesorowi Intel® CoreTM 10 generacji (Quad Core) z technologią Intel® vPro® i 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie 32 GB). Po zadokowaniu w opcjonalnej stacji biurkowej może również z łatwością zastąpić komputer w biurach na placu budowy, dając przy tym możliwość wyświetlania obrazu w 4K na dwóch zewnętrznych ekranach.

W transporcie, TOUGHBOOK G2 może być wykorzystywany w serwisach samochodowych, przez obsługę pociągów i torów kolejowych, maszynistów, aż po personel zajmujący się naziemną obsługą samolotów. Model posiada regulowaną jasność ekranu dotykowego na poziomie 1000 cd/m², co ułatwia przeglądanie dokumentów w ekstremalnym świetle słonecznym lub w ciemnościach podziemnych budynków czy tuneli. Jest w pełni wytrzymały, zaprojektowany zgodnie z normą MIL-STD-810H* i posiada klasę szczelności IP65.

- TOUGHBOOK G2 to naprawdę urządzenie nowej generacji dla mobilnych pracowników. Oferuje wszystkie korzyści płynące z najnowszej technologii, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do starszych systemów. Model jest przy tym jeszcze bardziej elastyczny, bezpieczny i dzięki temu jeszcze bardziej funkcjonalny - mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Mobile Solutions Business.

TOUGHBOOK G2 jest objęty standardową 3-letnią gwarancją i będzie dostępny na rynku pod koniec lipca 2021 r. Jego cena zaczyna się od 2,450 EUR netto.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.