Komunikaty PR

Nowy zewnętrzny punkt dostępowy WiFi 6 od TP-Link - EAP610-Outdoor

2021-06-10  |  01:00
Biuro prasowe

Nowy zewnętrzny punkt dostępowy WiFi 6 od TP-Link - EAP610-Outdoor

Punkt dostępowy TP-Link EAP610-Outdoor do zastosowań zewnętrznych z obudową odporną na wszelkie warunki atmosferyczne może posłużyć do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej WiFi 6 na dużych powierzchniach. Urządzenie znajdzie zastosowanie w miejscach,
w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie. Doskonale sprawdzi się na hotelowych tarasach, parkingach i basenach, w restauracyjnych ogródkach, a także magazynach i halach produkcyjnych.

EAP610-Outdoor oferuje łączną przepustowość do 1800Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz). Model wyposażono w gigabitowy port Ethernet. Obsługa standardu PoE 802.3af oraz pasywnego PoE z dołączonym do zestawu injectorem, umożliwia podłączenie oraz zasilenie urządzenia za pomocą jednego kabla sieciowego. Co istotne, najnowszy punkt dostępowy TP-Link wspiera technologię mesh umożliwiającą bezprzewodowe przyłączenie urządzenia do sieci. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia instalację w miejscach, gdzie trudno doprowadzić kabel sieciowy oraz obniża jej koszty.

Obudowa z certyfikatem IP67 sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Deszcz, śnieg, wiatr i mróz nie stanowią przeszkody w jego sprawnym działaniu.

Dzięki technologii MU-MIMO access point może komunikować się z wieloma urządzeniami jednocześnie, dlatego idealnie sprawdzi się w sieciach nawet z dużą ilością użytkowników, np. gości hotelowych czy restauracji. EAP610-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) oraz stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną, SMS, Facebook, vouchery lub jednorazowe hasła dostępu. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z WiFi.

Urządzenie wyposażono w technologię OFDMA, która sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych może ono osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż punkty dostępowe pracujące
w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Access point zapewnia także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie zostaną przerwane, gdy użytkownicy zechcą zmienić lokalizację. Punkt dostępowy wykorzystuje także technologię kształtowania wiązki Beamforming sprawiającą, że połączenie z urządzeniami jest stabilne nawet w bardzo wymagających warunkach. Dodatkowo zastosowana funkcja Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, przesyłających większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Dzięki zgodności z platformą Omada SDN access point od TP-Link może być zarządzany przez chmurę. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie i za pomocą jednego interfejsu całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. Użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link (https://www.tp-link.com/pl/business-networking/omada-sdn-access-point/eap610-outdoor/).

EAP610-Outdoor jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 5-letnią gwarancją.

***

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.