Komunikaty PR

PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU

2024-04-16  |  16:00
Biuro prasowe

Panasonic, jako Worldwide Olympic Partner w sektorze urządzeń audiowizualnych, odegra kluczową rolę w przygotowaniach do Letnich Igrzysk 2024 w Paryżu, skupiając się na promowaniu efektywności operacyjnej i ekologicznej równowagi.

 

Panasonic Connect Co., Ltd. zaopatrzy Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, trwające od 26 lipca do 11 sierpnia oraz następujące po nich Igrzyska Paraolimpijskie, od 28 sierpnia do 8 września, w najnowocześniejsze technologie audiowizualne. Jako jeden z kluczowych sponsorów, Panasonic dostarczy zaawansowane projektory i monitory profesjonalne, sprzęt do produkcji transmisji live i systemy projekcji. We współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Paryskim Komitetem Organizacyjnym Igrzysk oraz Olimpijskimi Usługami Nadawczymi, Panasonic, jako czołowy partner globalny oraz założyciel Programu TOP, zobowiązał się do świadczenia niezawodnego wsparcia na każdym etapie przygotowań i realizacji tych wyczekiwanych wydarzeń.

Dążąc do tego, by Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 stały się wydarzeniem jeszcze bardziej zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju, Panasonic dostarczy przełomowe rozwiązania, które odpowiadają na branżowe wyzwania, takie jak deficyt siły roboczej oraz potrzeba zaawansowanej kreacji wizualnej. Wykorzystanie platformy IT/IP KAIROS umożliwi wyświetlanie wideo na dużych ekranach LED w prawie każdej z 26 lokalizacji zawodów, co przyczyni się do znacznego uproszczenia i zwiększenia efektywności procesów. Dzięki temu, obsługa treści dla maksymalnie trzech lokalizacji będzie możliwa za pośrednictwem jednego sytemu KAIROS Core.Kamery zdalne znajdą się także we wszystkich 29 pomieszczeniach dla mediów, a centralizacja usług językowych w głównym centrum prasowym umożliwi realizację tłumaczeń z dowolnej lokalizacji, minimalizując potrzebę przemieszczania się. Te inicjatywy podniosą wydajność operacyjną poprzez udoskonalenie zarówno sprzętu, jak i oprogramowania, w porównaniu do wcześniejszych wydarzeń.

 

Planując najobszerniejszą dotychczas instalację projektorów na obiektach Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Panasonic przewiduje montaż 130 laserowych projektorów. Wśród nich wyróżnia się model uznawany za najmniejszy i najlżejszy projektor[1] na świecie, którego wymiary są o 40% mniejsze[2] w porównaniu do wcześniejszych wersji. Dzięki oszczędzającym pracę rozwiązaniom projekcyjnym producenta, zminimalizowane zostanie zapotrzebowanie na zasoby potrzebne do transportu, magazynowania i instalacji, co wpłynie na obniżenie śladu węglowego imprezy. Niedawno wprowadzona przez Panasonic zdalna usługa zarządzania – Remote Managed Service – umożliwi operatorom sterowanie i monitorowanie rozległych systemów projekcyjnych przez chmurę, co pozwoli na szybką korektę potencjalnych niedoskonałości projekcji, jak np. nieprawidłowości w ustawieniu obrazu wynikające z wibracji, bez fizycznej obecności w miejscu instalacji. Te przełomowe technologie wspólnie przyczynią się do realizacji celu wydarzenia w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Od ponad 30 lat, począwszy od Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku, Panasonic dostarcza sprzęt i usługi AV na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Ponadto, w październiku 2014 roku, firma przeszła do historii i jako pierwsza japońska spółka została Worldwide Paralympic Partner Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, tym samym przyczyniając się do rozwoju tej imprezy na arenie międzynarodowej.

 

Pod hasłem „Dzielenie się pasją”, Panasonic poprzez swoje działania sponsorskie pomaga przekazywać ludziom na całym świecie podekscytowanie, napięcie i emocje tych elitarnych zawodów sportowych. Firma z całego serca wspiera misję Igrzysk Paraolimpijskich, których celem jest tworzenie inkluzji społecznej dla osób z niepełnosprawnościami poprzez promowanie sportu paraolimpijskiego. Panasonic pozostaje oddany tworzeniu produktów i usług, które są dostępne dla wszystkich, w tym dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.paris2024.org lub w witrynie Panasonic Connect dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich: https://panasonic.net/cns/olympic.

 


[1] PT-RQ25K jest najmniejszym i najlżejszym na świecie projektorem laserowym DLP® o jasności 16 000 lm lub większej od marca 2024 r., według własnych badań Panasonic.

[2] Na podstawie porównania przybliżonej masy i wymiarów zewnętrznych projektorów PT-RQ25K (20 000 lm) i PT-RQ22K (20 000 lm), z wyłączeniem obiektywu projekcyjnego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.