PANASONIC TWORZY NAJBARDZIEJ KOMPLETNĄ LINIĘ PROJEKTORÓW I MONITORÓW 4K NA ISE
Podczas ISE 2021 Panasonic wprowadził kilka nowych modeli projektorów oraz monitorów profesjonalnych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szczegółowe wyświetlanie treści i tym samym zaoferować swoim klientom z wielu sektorów najbardziej kompletną linię rozwiązań wizualnych 4K. W ten sposób producent uzupełni szeroką gamę produktów 4K firmy Panasonic przeznaczonych choćby do współpracy, w tym systemów videokonferencji czy bezprzewodowych rozwiązań do prezentacji na żywo.
Świat rozrywki wykorzystuje 4K, aby zainteresować publiczność jak najbardziej wciągającymi atrakcjami wizualnymi. Edukacja potrzebuje bogactwa szczegółów obrazów w nowej rzeczywistości blended learning, a firmy polegają na 4K, aby uaktrakcyjnić swoje biznesowe spotkania. Niezależnie od potrzeb, Panasonic ma rozwiązanie 4K, które do nich pasuje, ponieważ to technologia, na której rosnące zapotrzebowanie obserwujemy we wszystkich sektorach przemysłu, komentuje Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.
W efekcie podczas tegorocznego ISE w Barcelonie Panasonic, który produkuje rozwiązania dla firm z branż takich jak rozrywka czy rental, ogłosił serię 1-chipowych projektorów laserowych DLP Panasonic PT-RDQ10. Potrafią one wygenerować szczegółowe obrazy w 4K o jasności od 8,000 do 10,000 lumenów. Opcjonalnie dostępny jest dla nich również obiektyw ET-DLE020 Ultra-Short-Throw Zoom Lens z zerowym offsetem, który umożliwia wyświetlanie obrazów o dużej skali nawet w najciaśniejszych przestrzeniach.
Dodatkowo, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ultradrobne szczegóły, do swojej autorskiej technologii projekcji laserowej 1-Chip DLP™ SOLID SHINE Panasonic dodał Quad Pixel Drive, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5,200 lumenów. Oprócz płynnych i bogatych w szczegóły obrazów 4K (3840 x 2400) idealnych na potrzeby edukacji, korporacji, wystaw artystycznych i muzealnych, projektor obsługuje również częstotliwość odświeżania 240Hz/1080p przy minimalnych opóźnieniach między wejściem a wyjściem wynoszących poniżej 8ms, poszerzając tym samym zakres zastosowania projektora również na cele symulacyjne i e-sportu.
Ponadto w projektorze PT-RQ50K 3-Chip DLP™ o jasności 50,000 lumenów zastosowano nowy obiektyw Panasonic ET-D3QW200 Short-Throw Zoom Lens z zerowym offsetem, aby jeszcze lepiej wyświetlać treści w pomieszczeniach zamkniętych, wymagających wyraźniejszej reprodukcji natywnego obrazu 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy małej odległości rzutu.
Panasonic rozszerzył również swoją ofertę wyświetlaczy profesjonalnych Premium InGlass. Z myślą o biurowych salach konferencyjnych Panasonic zaprezentował nowe produkty w serii SQE1. Z kolei jednostki budżetowe przeznaczone na potrzeby edukacji czy administracji uzupełnią serię CQE1. Nowe modele mają przekątną od 55 do 86 cali.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.