PANASONIC UZUPEŁNIA SWOJĄ OFERTĘ MONITORÓW PRO 4K O WERSJE INTERAKTYWNE
Podczas targów ISE2021 Panasonic zaprezentował interaktywne, wielodotykowe wersje profesjonalnych monitorów profesjonalnych 4K z serii SQE1 i CQE1. Monitory wielodotykowe Premium InGlass i Infrared będą dostępne w całej serii SQE1 – wysokiej klasy kolekcji jasnych i trwałych monitorów LCD 4K UHD z dodaną funkcją Wi-Fi i bogatym zakresem udogodnień, które idealnie sprawdzą się w biurowych salach konferencyjnych. Wielodotykowość na podczerwień będzie dostępna w serii CQE1, zaprojektowanej z myślą o potrzebach sektora edukacji. Monitory, dostępne w modelach 55-86 cali, będą dostępne od lipca 2021 roku.
Zarówno interaktywne monitory InGlass, jak i Infrared, obsługują do 20 jednoczesnych punktów dotyku do pracy zespołowej, rozdzielczość 4K Ultra HD, opcję pisania dotykowego i opcje podziału ekranu (na 4 lub 9 części). Ponadto, modele InGlass klasy premium idealnie nadają się do pracy w jasnym otoczeniu np. w salach konferencyjnych i oferują 3-milimetrowe szkło ochronne z antyodblaskową obróbką chemiczną powierzchni, ultraprecyzyjne pisanie piórem oraz rozróżnianie między palcem, piórem i gumką.
Zaprojektowane do współpracy podczas spotkań
SQE1-IG i SQE1-IR zostały stworzone do pracy 24h/7 w nowoczesnych salach konferencyjnych. Zapewniają doskonałą jasność 500 cd/m2 dla wyraźnego obrazu w dużych pomieszczeniach. Aby ułatwić współpracę, projektor SQE1-IR, wyposażony w gniazdo Intel® SDM, może być używany z nowym bezprzewodowym systemem prezentacji firmy Panasonic o nazwie PressIT. Gdy preferowane jest całkowicie bezkablowe rozwiązanie 4K, gniazdo SDM może być również wykorzystane do pełnej integracji bezprzewodowego rozwiązania prezentacyjnego Cynap Pure BYOD firmy WolfVision.
Zaprojektowany z myślą o edukacji
CQE1-IR zapewnia jakość obrazu 4K i doskonałe wrażenia z oglądania z każdego miejsca w pomieszczeniu dzięki wyraźnemu wyświetlaczowi IPS o jasności 400 cd/m2. Z myślą o codziennym użytku, CQE1-IR może pracować przez 16 godzin w trybie ciągłym, zapewniając zarówno niezawodność, jak i stosunek jakości do ceny. Wyposażony jest też w wiele opcji połączeń.
Więcej informacji można znaleźć na stronach Panasonic Business:
Seria SQE1-IG: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/sqe1-ig.
Seria SQE1-IR: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/sqe1-ir.
Seria CQE1-IR: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/cqe1-ir.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.