Passus podpisał umowę z podmiotem z branży automotive o wartości 530 tys. USD
Passus, notowany na NewConnect producent i integrator specjalistycznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz wydajności sieci i aplikacji, podpisał umowę z podmiotem z branży motoryzacyjnej. Kontrakt zakłada sprzedaż i dostawę licencji na oprogramowanie do wykrywania i blokowania zaawansowanych cyberataków. Pierwsza płatność z tytułu realizowanego kontraktu planowana jest w połowie stycznia przyszłego roku.
- Cieszymy się z podpisanego kontraktu i realizacji umowy z ciekawą firmą e-commerce z branży automotive. Dostrzegamy duży potencjał w tym segmencie. Coraz więcej branż decyduje się na nasze rozwiązania co bez wątpienia ma związek z digitalizację i zaawansowaną automatyzacją, a przez to rosnącą podatnością nowe rodzaje cyberataków. – Tadeusz Dudek, prezes zarządu Passus.
Umowa będzie realizowana w trzech etapach. Pierwszy z nich to sprzedaż i dostawa trzyletniej licencji na oprogramowanie do wykrywania i blokowania zaawansowanych cyberataków, realizowany w ciągu 10 dni od daty podpisania umowy. Z kolei drugi etap obejmuje wdrożenie systemu w ciągu 14 dni od daty podpisania protokołu odbioru oprogramowania, zaś trzeci dotyczy szkolenia, które zostanie przeprowadzane w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru wdrożenia.
- Historycznie IV kwartał był dla nas rekordowy pod względem finalizacji nowych umów. Spodziewamy się, że do końca roku będziemy mogli poinformować o kolejnych nowych kontraktach, co będzie miało pozytywny wpływ na zarówno na tegoroczne jak i przyszłe wyniki finansowe. – dodaje Tadeusz Dudek.
************
O Passus:
Passus to grupa kapitałowa, w skład której wchodzi Passus (APM/NPM, bezpieczeństwo IT), Chaos Gears (technologie cloudowe), AISecurity i WiseNet (cyberbezpieczeństwo, usługi doradztwa oraz profesjonalnego wsparcia 24/7). Unikalne kompetencje poszczególnych spółek pozwalają dostarczać klientom sprofilowany produkt spełniający najwyższe standardy. Passus i jego inżynierowie posiadają liczne certyfikat, w tym certyfikat bezpieczeństwa przemysłowego, które pozwalają realizować projekty dla służb mundurowych oraz strategicznych gałęzi przemysłu. Ponad to z usług grupy korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji, w tym spółki paliwowe, banki i telekomy. Rozwiązania Passus pozwalają m.in. wcześnie wykryć i powiadomić o problemach związanych z wydajnością sieci i aplikacji oraz zagrożeniami z obszaru cyberbezpieczeństwa, nie doprowadzając do ich eskalacji, której konsekwencją byłyby przestoje, zatory i tym samym koszty finansowe i niefinansowe.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.