Pierwsza pełnoklatkowa kamera Canon Cinema EOS o rozdzielczości 8K
Warszawa, Polska, 19 stycznia 2022 r.: Canon Europe prezentuje dziś premierowy model EOS R5 C –hybrydową kamerę filmową, która łączy profesjonalne funkcje kinowe serii Cinema EOS z możliwościami fotograficznymi systemu EOS R. Trzy elementy – pełnoklatkowa matryca CMOS o wysokiej rozdzielczości, procesor DIGIC X i mocowanie RF – umożliwiają rejestrowanie obrazu 8K z wysoką wiernością obrazu oraz fotografowanie w rozdzielczości 45 megapikseli z szybkością 20 klatek na sekundę w trybie seryjnym. Co więcej, wszystko to zmieszczono w jednym korpusie! Mając na uwadze jaki duży wpływ wywarł model EOS 5D Mark II na przemysł filmowy, inżynierowie Canon zaprojektowali kompaktowy, wszechstronny korpus aparatu EOS R5 C, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowego pokolenia twórców oraz indywidualnych fotografów i filmowców. W ramach dalszego ulepszania linii Cinema EOS Canon wprowadza również istotną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla uznanego modelu EOS C70. Poprawi ona możliwości Cinema EOS, dodając między innymi 12-bitowy zapis w formacie Cinema RAW Light.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.