Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR
Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje różnych kandydatów. Uwidacznia się to szczególnie w trakcie rekrutacji na stanowiska w branży IT, wymagającej specjalistycznej i stale aktualizowanej wiedzy. Na przeciw tej potrzeby wyszła szkoła programowania Coders Lab, która przygotowała propozycję specjalistycznego kursu przeznaczonego dla pracowników działu HR. Dwudniowy kurs odbędzie się pod koniec września stacjonarnie oraz w formule Wirtualnej Klasy. Zapisy przyjmowane są przez dedykowaną stronę internetową.
Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego rekruterzy muszą stale mierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. Kłopotów może przysporzyć już sama mnogość technologii i stosowanych na rynku języków programowania. Pracownik HR musi mieć w tej dziedzinie przynajmniej ogólną orientację, by uniknąć problemów już na pierwszym etapie selekcji, analizie CV. Z każdym kolejnym etapem rekrutacji zwiększa się jednak ilość specjalistycznej wiedzy, którą należy posiadać do właściwej oceny doświadczenia aplikującej osoby.
– Zdajemy sobie sprawę z problemów, które mogą napotkać specjaliści HR. Chodzi bowiem nie tylko o to, by właściwie ocenić motywację, doświadczenie czy warunki stawiane przez kandydata, ale też jego kompetencje do wykonywania pracy, o którą się stara. W tym celu, we współpracy z programistami i testerami, przygotowaliśmy kurs dla pracowników niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem, by nabyta wiedza z zakresu terminologii, zadań i kompetencji specjalistów IT pomogła im w rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków – mówi Iwona Lesiewska, HR Manager w Coders Lab.
Znajomość podstaw IT umożliwia wstępną selekcję kandydatów, bez konieczności angażowania specjalistów technicznych lub programistów, których można włączyć dopiero w kolejnym etapie procesu rekrutacyjnego. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu, specjalista HR jest w stanie uzyskać większą pewność siebie niezbędną do sprawnego i skutecznego komunikowania się z programistami, uporządkować dotychczasowe informacje na temat nowych technologii oraz zapoznać się z narzędziami, metodologią i dobrymi praktykami programistycznymi. Co więcej, kompetencje uzyskane podczas kursu są unikalną wartością dla HR-owca na rynku pracy, co w bezpośredni sposób może przełożyć się na jego zarobki.
Kurs składa się z dwóch części. Ta teoretyczna stanowi solidną pigułkę wiedzy na temat branży IT. W jej trakcie kursanci zapoznają się ze światem IT, stosowanymi językami programowania oraz otrzymają informację o tym, kto i w jaki sposób tworzy oprogramowanie. Druga część kursu to warsztaty praktyczne, na które składają się m.in. analiza ogłoszeń rekrutacyjnych i CV, przedstawienie obecnej sytuacji na rynku pracy IT czy omówienie wskazówek przydatnych podczas rekrutowania kandydatów na stanowisko związane z branżą. Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://coderslab.pl/pl/kurs-it-dla-hr.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.