Komunikaty PR

Planujesz remont? Stwórz smart dom.

2021-08-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

Planujesz remont mieszkania, lub jesteś w trakcie budowy domu? To doskonała okazja, aby zadbać o inteligentne udogodnienia w nowych, wymarzonych czterech kątach. Podpowiadamy, jak w prosty, szybki i bez nadwyrężania budżetu sposób, stworzyć nowoczesny smart dom.

Czy wiesz, że nowoczesny dom w stylu smart możesz stworzyć samodzielnie? Co więcej, wprowadzenie nowych rozwiązań wcale nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Wysokiej jakości, proste w obsłudze i funkcjonalne smart urządzenia ma w swojej ofercie marka Woox. W tym artykule podpowiemy, jak wykorzystać czas remontu do zaplanowania i zamontowania inteligentnych rozwiązań we własnym domu lub mieszkaniu.

 

Woox — zestaw na start.

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, dotyczy naszych potrzeb. Czy zależy nam na rozwiązaniach poprawiających bezpieczeństwo? Czy może bardziej wolimy się skupić na poprawie komfortu mieszkania? A może na jednym i na drugim? My proponujemy zacząć tę smart przygodę od zestawu startowego. Znajduje się w nim sześć urządzeń: smart listwa, dwie smart żarówki, smart kamera IP oraz dwie smart wtyczki. 

Taki zestaw pozwoli nam się zaznajomić z różnorodnymi możliwościami smart urządzeń. Dzięki temu możemy przekonać się, z których funkcji korzystamy chętniej i częściej, a z których tylko sporadycznie. To może być bardzo pomocne w kontekście wdrażania kolejnych inteligentnych rozwiązań w naszym domu. 

Każde z dostępnych w zestawie urządzeń posiada możliwość podłączenia do domowej sieci Wi-Fi i sterowania nim z poziomu tabletu lub smartfona dzięki bezpłatnej aplikacji Woox Home (Android, iOS). Co ważne, są one kompatybilne z popularnymi  Amazon Alexa oraz Google Assistant (Google Home). 

Wystarczy kilka kliknięć w naszym smartfonie, aby zmienić barwę lub natężenie światła w salonie, włączyć telefon do ładowania bądź sprawdzić, czy nasze małe dziecko na pewno słodko i bezpiecznie śpi za ścianą. Nie chce Ci się wstawać z łóżka, żeby zgasić światło? Wystarczy jedno kliknięcie aplikacji i możesz spać spokojnie.

Polecamy, aby już na etapie planowania rozmieszczenia mebli i urządzeń elektronicznych w mieszkaniu pomyśleć również o miejscu na smart urządzenia.

 

Gniazdko podtynkowe

Inteligentne gniazdko to jeden z najbardziej przydatnych i funkcjonalnych smart gadżetów. Dzięki niemu możesz przejąć kontrolę nad urządzeniami elektrycznymi wpiętymi do wtyczki. Oznacza to koniec z wieloma problemami. Po pierwsze zawsze będziesz mieć pewność, że takie sprzęty jak na przykład żelazko lub toster są wyłączone. Ponadto zdalnie włączysz lampę w salonie, ekspres do kawy, czy radio. 

Czas remontu jest świetnym momentem do montażu podtynkowego smart gniazdka. Choć z pozoru wygląda jak tradycyjne, to w rzeczywistości będzie gwarantowało znacznie większy komfort. 

Podobnie jak w sprzętach opisywanych wyżej, gniazdko podtynkowe po podłączeniu do domowej sieci WiFi i pobraniu darmowej aplikacji Woox Home daje możliwość zdalnego zarządzania z dowolnego miejsca z dostępem do internetu oraz ustalania własnych harmonogramów pracy.

 

Bramka Zigbee — domowe centrum bezpieczeństwa

Zawsze warto postawić na bezpieczeństwo. W domu mogą wydarzyć się różne niepożądane sytuacje. Zalana podłoga przez pralkę, przypalające się ciasto w piekarniku, czy nawet włamanie. W takich momentach liczy się szybka reakcja, aby móc zneutralizować potencjalne zagrożenie i zminimalizować szkody. Naszą propozycją na rozwiązanie tego problemu jest stworzenie w domowego centrum bezpieczeństwa w stylu smart. 

Od czego zacząć? Sercem tego przedsięwzięcia będzie Smart Bramka Zigbee. Jest to małe urządzenie, które po podłączeniu do naszego domowego routera WiFi daje możliwość tworzenia własnej sieci wewnętrznej, do której możemy dodawać różne smart sprzęty. Ponadto Zigbee zostało stworzone z myślą o małej ilości przesyłanych danych i odciąża domową sieć WiFi, łącząc się wewnątrz własnej.

Posiadając smart bramkę Zigbee, już od nas zależy, jakie smart czujniki i sprzęty z nią sparujemy. W ofercie marki Woox można znaleźć m.in. czujniki dymu, temperatury, wycieku wody, ruchu, czy otwarcia okna lub drzwi. Decyzja już należy tylko do nas, jakie zabezpieczenia są nam najbardziej potrzebne. 

Jeżeli jednak już na etapie remontu chcemy w pełni zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie, to polecamy zakup zestawu alarmowego Smart Woox R7700. Znajduje się w nim nie tylko szereg funkcjonalnych czujników, ale również zewnętrzna smart kamera, która może służyć za domowy monitoring, a także syrena alarmowa, która powiadomi nas o wykrytym zagrożeniu także sygnałem dźwiękowym.

 

W zestawie:

  • Smart kamera PTZ R4040
  • Zewnętrzna smart kamera R9045
  • Czujnik wykrywania dymu R7049 ZigBee
  • Wewnętrzna syrena alarmowa R7051 ZigBee
  • Czujnik otwarcia okna/drzwi R7047 ZigBee
  • Smart Czujnik Ruchu PIR, R7046 ZigBee
  • Smart Czujnik Wycieku Wody R7050 ZigBee
  • Alarmowy Smart Przycisk SOS R7052 ZigBee
  • Smart pilot zdalnego sterowania alarmem R7054 ZigBee
  • Smart Bramka ZigBee-WiFi R7070 Gateway R7070

 

Dystrybutor marki WOOX w Polsce:

Netinet sp. z.o.o.

ul. Arkuszowa 18,

01-934 Warszawa

tel: 22 213 11 50

e-mail: info@netinet.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.