Platforma Red Hat Ansible już dostępna w chmurze Microsoft Azure
Firma Red Hat, będąca czołowym globalnym dostawcą rozwiązań open source, poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, dzięki któremu ta znakomita technologia automatyzacji stanie się dostępna w jednej z największych na świecie chmur publicznych. Rozwiązanie to, utworzone wspólnie przez firmy Red Hat i Microsoft Azure, dostarcza przedsiębiorstwom potężne narzędzia automatyzacji, które pozwolą im na udostępnianie każdej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych kosztów i komplikacji.
Dzięki połączeniu mocy przetwarzania w chmurze z wygodą usług zarządzanych, dział informatyczny przedsiębiorstwa może wdrożyć technologię automatyzacji od zera w ciągu kilku minut. Klienci firm Microsoft i Red Hat nie muszą się martwić o wdrożenie i skonfigurowanie rozwiązania, które obsługuje zastosowania typowe dla przedsiębiorstw. Mogą od razu rozpocząć pracę nad złożonymi zadaniami, takimi jak zautomatyzowane konfigurowanie systemu operacyjnego, udostępnianie aplikacji, automatyzacja sieci, udostępnianie infrastruktury jako kodu (IaC) czy koordynacja zabezpieczeń.
Według raportu IDC[i], "Praktycznie 97% organizacji dostrzega poważne bariery utrudniające im skuteczne wdrożenie automatyzacji w całym przedsiębiorstwie. Do 2023 roku, wiele wysiłków w zakresie jej wdrożenia będzie opóźnionych lub zakończy się niepowodzeniem z powodu niedoinwestowania w tworzenie zespołów IT/Sec/DevOps z odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami. Celem jest jednak dostarczenie spójnej, konsekwentnej i współpracującej automatyzacji na dużą skalę."
Red Hat Ansible Automation Platform on Azure pomaga działom informatycznym w realizacji tych złożonych zadań na dużą skalę, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum prawdopodobieństwa popełnienia błędu przez człowieka. Zapewnia ona klientom jeszcze większy zwrot z inwestycji w automatyzację i umożliwia skalowanie operacji informatycznych na zupełnie nowym poziomie. Integracja obejmuje technologie obliczeniowe, sieć i pamięć masową Azure.
Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform on Azure działy informatyczne mogą zwiększyć skalę, szybkość i standaryzację swoich działań, stosując procedury automatyzacji w chmurach hybrydowych. W rezultacie nie muszą się zajmować utrzymaniem i eksploatacją infrastruktury — zamiast tego mogą się skupić na wdrażaniu strategii automatyzacji w celu zwiększenia wydajności, elastyczności i skalowalności biznesu.
W najnowszej wersji Ansible Automation Platform dodano funkcje automatyzacji wdrażania na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych, jednocześnie przenosząc automatyzację głębiej do cyklu życia aplikacji. Elastyczna infrastruktura, narzędzia, usługi i funkcje umożliwiają konfigurację i kontrolę na zupełnie nowym poziomie, a tym samym otwierają przed przedsiębiorstwami znacznie większe możliwości.
[i] IDC, Enhancing IT Operations with Automation Is a Priority in 2021, Doc # US47555321, Mar 2021

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.