PolCard from Fiserv dostarczył ponad 1800 terminali płatniczych do urzędów
Już w każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą. Kompleksową obsługę płatności bezgotówkowych oraz dostawę potrzebnych urządzeń zapewnia Fiserv Polska S.A., działający pod marką PolCard from Fiserv. Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała łącznie ponad 1800 terminali, a jej pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia
PolCard from Fiserv dostarczył ponad 1800 terminali płatniczych do organów podatkowych w całym kraju. Do niedawna przyjmowano tam tylko gotówkę. Teraz każdy urząd skarbowy posiada odpowiednie urządzenia, a przeszkoleni pracownicy mogą już akceptować płatności kartami Visa, Mastercard, Diners Club, zarówno fizycznymi jak i cyfrowymi przechowywanymi w mobilnym portfelu.
Popularność transakcji bezgotówkowych stale rośnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego w lipcu 2022 roku na zlecenie PolCard from Fiserv, ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci w ten sposób. Co ważne, 41 proc. ankietowanych robi to zawsze, kiedy jest to możliwe.
Polski resort finansów dostrzegł ten trend, dlatego udostępnił możliwość realizacji płatności bezgotówkowych. We wszystkich urzędach skarbowych w kraju za pośrednictwem terminali można uregulować podatek PIT, CIT, VAT, opłatę od sprzedaży alkoholu oraz od środków spożywczych, które przyjmowane są również przez organy egzekucyjne. Co istotne, żadna dodatkowa opłata od tej czynności nie jest pobierana.
Warto zaznaczyć, że największą zaletą regulowania należności w ten sposób jest wygoda i szybkość. Obecnie wystarczy przyłożyć telefon bądź zegarek do terminala płatniczego lub aplikacji, a odpowiednia kwota automatycznie zostanie pobrana z konta. Klienci oszczędzają czas, bo nie czekają w długich kolejkach na obsługę, a następnie na wydanie reszty.
Płatności bezgotówkowe coraz bardziej dostępne w sektorze publicznym
Obecnie coraz więcej miast stara się być bardziej „smart" i realizuje różnego rodzaju programy wdrażania nowoczesnych rozwiązań, m.in. płatniczych. Idea smart city jest to połączenie wielu technologii i urządzeń na różnych płaszczyznach, aby uczynić przestrzeń przyjazną dla mieszkańców a ich styl życia wygodniejszy. Zapotrzebowanie na nowe rozwiązania wciąż rośnie.
- Dowodem na wzrost trendu jest choćby fakt, że zainstalowaliśmy już ponad 6650 urządzeń w polskich instytucjach. Dzięki temu mieszkańcy mogą zapłacić bezgotówkowo w około 85 proc. polskich urzędów – komentuje Elżbieta Burliga, dyrektorka rozwoju biznesu w Fiserv Polska S.A.
PolCard from Fiserv od wielu lat wspiera przedsiębiorców, urzędy oraz miasta w kompleksowej obsłudze transakcji bezgotówkowych. Marka wdraża w sektorze publicznym rozwiązania takie jak parkometry, biletomaty, paliwomaty czy bramki dostępu w komunikacji miejskiej. PolCard from Fiserv umożliwia płatności w samoobsługowych automatach płatniczych, świadczących usługi 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Całokształt wdrażanych innowacji tworzy zintegrowane środowisko oparte na nowoczesnych technologiach.
O Fiserv
W świecie, który rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, Fiserv, Inc. (NYSE: FI), firma z listy Fortune 500, pomaga klientom dostarczać rozwiązania odpowiadające sposobowi, w jaki ludzie żyją i pracują - usługi finansowe w tempie życia. Jest partnerem firm w dążeniu do doskonałości w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach oraz Clover® - bazującej na chmurze platformy sprzedażowej oraz do zarządzania biznesem. Fiserv jest członkiem S&P 500® Index oraz FORTUNE® 500. Przez 11 z 14 lat był wymieniany jako jedna z najbardziej podziwianych firm na świecie przez magazyn FORTUNE (World's Most Admired Companies®). Przez 2 lata z rzędu otrzymał też tytuł Najbardziej Innowacyjnej Firmy na Świecie (World’s Most Innovative Companies) przez magazyn Fast Company. Odwiedź stronę fiserv.com i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji o firmie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.