Polska platforma webinarowa ClickMeeting ma nową funkcję - podpokoje
Praca i nauka zdalna to wciąż jedno z największych aktualnych wyzwań. Samo przejście w tryb komunikacji online nie wystarczy. Aby ten typ aktywności zawodowej i edukacyjnej przebiegał bezproblemowo, potrzebne są odpowiednie narzędzia i ich funkcje, takie jak podpokoje – idealne rozwiązanie do pracy i nauki w mniejszych grupach, gdzie liczy się interaktywność i bezpośredni kontakt z uczestnikami. Nowa funkcja ClickMeeting pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem oraz zwiększa bezpieczeństwo pracy na spotkaniach czy nauce online.
Tylko w pierwszym tygodniu listopada 2020 roku, na polskiej platformie webinarowej ClickMeeting, która służy do spotkań online – odbyło się niemal 60 tysięcy wydarzeń online, które zgromadziły łącznie prawie 103 tysiące uczestników. Finalnie w tym samym miesiącu łącznie liczba uczestników wyniosła rekordowe 2 miliony.
Nieustannie śledzimy komentarze w mediach społecznościowych oraz regularnie badamy opinie naszych użytkowników. Od samego początku pandemii docierały do nas głosy, że przejście z całą komunikacją do świata cyfrowego jest poważnym wyzwaniem. Nauczyciele zwracali uwagę na trudność w zapanowaniu nad dużymi grupami uczniów oraz na potrzebę prowadzenia zajęć w sposób interaktywny. Wykorzystanie podpokoi sprawia, że praca w mniejszych grupach jest bardziej efektywna – mówi Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting.
Według danych ClickMeeting, aż 44% badanych potwierdza, że nauka online jest bardziej wymagająca od jej stacjonarnego odpowiednika. Jednocześnie 42% uważa, że szkoły i uniwersytety nie są gotowe na nauczanie zdalne. Dlatego konieczne są rozwiązania online i ich proste funkcje wspierające rozwój zdalnej edukacji.
PODPOKOJE - INTERAKTYWNA PRACA I NAUKA W MNIEJSZYCH GRUPACH
Jak zauważa Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting – Przeniesienie nauczania i pracy w całości do świata online będzie w pełni efektywne tylko wtedy, kiedy uczestnicy takich wirtualnych spotkań będą mogli być w pełni zaangażowani w ich przebieg. A będzie to możliwe, kiedy wydarzenia te będą bardziej kameralne, a zarówno prowadzący, jak i uczestnicy będą mieli bardziej bezpośredni kontakt. Z pomocą funkcji podpokoi organizatorzy mogą podzielić swoje wydarzenia na mniejsze grupy i dowolnie przydzielać do nich uczniów, studentów, kursantów czy uczestników tematycznych konferencji.
Podpokoje to zamknięte, interaktywne sesje, gdzie wszyscy uczestnicy mogą włączyć kamery oraz mikrofony, udostępniać swoje ekrany oraz omówić wyniki swojej pracy. Funkcja pozwala rozdzielić uczestników na 20 mniejszych sesji. Dzięki temu w prosty sposób można zarządzać i tworzyć wirtualne klasy, grupy szkoleniowe lub sesje tematyczne w ramach większego wydarzenia online.
PEŁNA KONTROLA
Prowadzący ma pełną kontrolę nad spotkaniem, a podpokoje nie mają publicznych linków w przeglądarce (adresów URL). W efekcie zwiększone jest bezpieczeństwo, ponieważ niepowołana osoba nie dostanie się na spotkanie. Dodatkowo niechcianego użytkownika zawsze można wylogować ze spotkania. Do sesji tematycznych, czyli podpokoi, trafia się tylko z poziomu głównego wydarzenia.
MODEROWANIE DYSKUSJI I PRZEBIEGU SPOTKANIA
Kolejną funkcją podpokoi jest moderowanie dyskusji i przebiegu pracy w grupach. Ciekawym usprawnieniem jest zarządzanie czasem pracy grup, dzięki czemu prowadzący może określić, jak długo każda grupa będzie pracowała nad wybranym tematem. Prowadzący wydarzenie może również przechodzić między podpokojami i wysyłać wiadomości do wszystkich uczestników, pracujących w osobnych grupach.
Wydarzenia online organizowane za pomocą platformy ClickMeeting mogą być dodatkowo chronione przez ustawienie hasła dostępu, unikalnego tokenu, ukrywanie listy uczestników czy manualne zatwierdzanie osób rejestrujących się na webinar.
Wszystkie te narzędzia pozwalają na zarządzanie efektywnością uczestników i bezpieczeństwem wydarzeń online
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.