Polski dystrybutor IT i międzynarodowy gigant łączą siły
Exclusive Networks Poland
Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|exclusive-networks.pl | |joanna.roman|exclusive-networks.pl
665660291
www.exclusive-networks.com/pl/
Veracomp, polski dystrybutor IT, obecny w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, sfinalizował sprzedaż całej swojej grupy dystrybucyjnej firmie Exclusive Networks.
Umowa sprzedaży Veracomp została podpisana we wrześniu, a zamknięcie transakcji było uzależnione od kilku warunków, w tym zgody Komisji Europejskiej. Wraz z finalizacją przejęcia firma Exclusive Networks rozszerza swoją globalną obecność, zwiększa liczbę pracowników oraz przychody operacyjne, jednocześnie nie obniżając wartości dostarczanej klientom i partnerom biznesowym, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.
- Ostatnie miesiące to okres bardzo dynamicznego rozwoju Exclusive Networks na świecie. Staramy się inwestować w firmy, które doskonale rozumieją lokalne potrzeby. Włączenie Veracomp do naszych struktur jest jednym z najważniejszych elementów ekspansji zgodnej z tą strategią. W ten sposób zyskujemy unikatową szansę na sukces w Europie Środkowo-Wschodniej. Z pewnością wykorzystamy mocne fundamenty biznesowe i spójną kulturę organizacyjną Veracomp, która sprawdziła się w 19 krajach tego regionu - ocenia Jesper Trolle, CEO Exclusive Networks.
Veracomp, założony w Krakowie w 1991 roku, to dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych ponad 140 producentów. Na przestrzeni lat firma zbudowała relacje z kilkoma tysiącami partnerów biznesowych, którzy od teraz będą obsługiwani przez spółkę Veracomp – Exclusive Networks. Warunki współpracy z producentami i integratorami nie ulegną zmianie. W ciągu tego roku zostanie przeprowadzony proces rebrandingu, ale już teraz spółka działa jako klaster Exclusive Networks CEE.
Od 1 stycznia 2021 roku Prezesem Zarządu Veracomp – Exclusive Networks jest Mariusz Kochański, który będzie kierował nowym regionem Exclusive Networks CEE, podlegającym Gerardowi Allisonowi, SVP EMEA.
- Naszedł przełomowy moment dla Veracomp - łączymy siły z globalnym dystrybutorem, który razem z nami rozpocznie działalność w nowym regionie. Zamierzamy kontynuować rozwój biznesu w modelu zapewniającym dużą autonomię oraz swobodę współpracy - to podejście przekonało nas do wejścia w skład grupy Exclusive Networks. Chcemy zapewniać partnerom dostęp do innowacji oraz profesjonalne wsparcie naszego zespołu, bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy dystrybutora obecnego na pięciu kontynentach. Jesteśmy pewni, że wszyscy klienci, partnerzy i pracownicy skorzystają na tym połączeniu - tłumaczy Mariusz Kochański.
W ofercie Veracomp (Exclusive Networks CEE) pozostaje bogate portfolio rozwiązań obejmujących sieci, zarządzanie infrastrukturą IT, cyberbezpieczeństwo, infrastrukturę telekomunikacyjną, pamięci masowe i serwery, systemy audiowizualne i Digital Signage, a także produkty dla użytkowników domowych/SOHO oraz rozwiązania przemysłowe i IoT.
**********
Informacje o Exclusive Networks
Exclusive Networks to globalny, specjalizowany dystrybutor VAD, dostarczający rozwiązania cyberbezpieczeństwa i cloud. Firma zapewnia szerokie możliwości biznesowe, dzięki rozbudowanemu portfolio produktów, eksperckiej wiedzy i atrakcyjnym usługom: od wsparcia technicznego przed i po sprzedaży, poprzez leasing, szkolenia i usługi profesjonalne, aż do globalnego zarządzania projektami. Dzięki ponad 50 biurom na pięciu kontynentach i obecności w ponad 100 krajach Exclusive Networks działa w unikatowym modelu „local scale, global scale”, umożliwiającym partnerom osiągnięcie globalnego zasięgu, a jednocześnie korzystanie z zalet lokalnego dystrybutora specjalizowanego.
Więcej informacji: www.exclusive-networks.com
Informacja o Veracomp – Exclusive Networks
Veracomp – Exclusive Networks to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, który dostarcza kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Ofertę firmy tworzą technologie ponad 140 producentów w zakresie sieci, zarządzania infrastrukturą IT, bezpieczeństwa IT, infrastruktury telekomunikacyjnej, pamięci masowych i serwerów, systemów audiowizualnych i Digital Signage, obrazowania medycznego, zarządzania dokumentami (DMS), produktów dla użytkowników domowych/SOHO, a także rozwiązań przemysłowych i IoT. Od 1 stycznia 2021 spółka stała się częścią firmy Exclusive Networks – globalnego, specjalizowanego dystrybutora VAD.
Więcej informacji: www.veracomp.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.