Komunikaty PR

Polski pojazd Triggo gwiazdą elektromobilności w Las Vegas

2021-12-31  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Borkowski
Public Dialog

aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/

Polski, innowacyjny pojazd elektryczny Triggo będzie gwiazdą tegorocznej konferencji CES odbywającej się 5 stycznia w Las Vegas. – Zaprezentowanie Triggo przed gronem światowych łowców innowacji to dla nas nieoceniona możliwość, tym bardziej że to właśnie na tym wydarzeniu pojawiały się premiery przełomowych technologii, które zrewolucjonizowały rynek, m.in. CD i DVD, Microsoft Xbox, czytniki linii papilarnych w smartfonach czy Oculus Rift – mówi wynalazca i szef Triggo Rafał Budweil.

CES to najbardziej wpływowe i największe wydarzenie technologiczne na świecie. Stanowi poligon dla przełomowych technologii oraz dla globalnych innowacji. Podczas tego wydarzenia światowe marki wymieniają się doświadczeniami i poznają nowych partnerów. Poprzednia edycja targów CES gościła 4419 wystawców na prawie 27 hektarach powierzchni. Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 171 tysięcy uczestników, w tym ponad 6,5 tysiąca przedstawicieli mediów.

W tym roku na światowej scenie pojawi się polski pojazd elektryczny Triggo. Firma zaprezentuje się w ramach „Eureka Park”, gdzie najciekawsze nowe technologie z całego świata spotykają się z rynkami kapitałowymi. Triggo pojawi się m.in. wśród takich projektów jak humanoidalne roboty, rozpoznawanie chorób na podstawie skanu twarzy, czy technologia śledzenia ruchu pojazdów i pieszych w czasie rzeczywistym.

Triggo to pojazd elektryczny, który dzięki zmiennej geometrii przedniego zawieszenia oferuje zwinność motocykla w ruchu miejskim w połączeniu z komfortu zamkniętej kabiny znanej z samochodów. Pomysł powstał w Polsce, staje się on jednak projektem o globalnym zasięgu, budzącym zainteresowanie światowych łowców innowacji. Rozwiązania zastosowane w Triggo są objęte międzynarodową ochroną patentową na najważniejszych, światowych rynkach.

Podczas CES 2022, na stoisku Triggo znajdzie się najnowszy prototyp przedprodukcyjny. Prezentowany on będzie w taki sposób, aby odwiedzający mogli osoboście przekonać się, jak w praktyce działa system umożliwiający składanie kół przednich. To coś, co wyróżnia Triggo spośród pozostałych rozwiązań mikromobilnych. Zostanie też przygotowane specjalne stanowisko do teleoperacji. Dzięki niemu publiczność będzie mogła poprowadzić zdalnie, wprost z Las Vegas Triggo znajdujące się w Warszawie. To wszystko będzie możliwe pomimo ogromnej odległości oraz różnic czasowych. Prototyp właśnie wyjechał z Warszawy i leci do tego najbardziej znanego miasta amerykańskiego stanu Nevada.

– Możlwość zdalengo poprowadzenia Triggo z Las Vegas potwierdzi naszą gotowość technologiczną do wdrożenia „cars in 5 min”. Jest to przełomowa usługa, która zrewolucjonizuje car-sharing. Polega ona na tym, że użytkownik za pomocą aplikacji zyska możliwość zamówienia Triggo pod wskazany adres, a zdalny kierowca zadba o jego dostarczenie. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pokonywać często kilkusetmetrowej drogi do najbliższego, wynajmowanego pojazdu. Triggo przyjedzie po nas dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy– wyjaśnia Rafał Budweil i zaprasza obecnych na wydarzeniu dziennikarzy za kierownicę zdalnie sterowanego Triggo, by się o tym przekonać.

– Liczba zaproszeń od partnerów i potencjalnych inwestorów do nawiązania rozmów pokazuje, jak duże zainteresowanie wzbudzamy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o pozytywnych wynikach tych rozmów – mówi szef i wynalazca Triggo Rafał Budweil.

Triggo pojawi się na CES na specjalne zaproszenie brytyjskiego Department of International Trade (DIT). Polski pojazd wyselekcjonowano spośród najlepiej prosperujących projektów technologicznych o potencjale globalnym. Natomiast we wrześniu 2020 roku Triggo otrzymało oficjalne potwierdzenie uczestnictwa w programie Global Entrepreneurship Programme (GEP) sponsorowanym przez DIT. Dzięki tej współpracy polski innowacyjny pojazd pojawiał się już na forach elektromobilności w Turcji, Indiach czy w krajach Europy Środkowej.

Jak zaznacza wynalazca i szef projektu Triggo, najważniejszymi cechami pojazdu są możliwości pokonywania ulicznych korków oraz łatwość parkowania, które zawdzięcza unikatowej konstrukcji podwozia o zmiennej geometrii. – Triggo jest pojazdem znacznie bezpieczniejszym niż jednoślady, nie jest on jednak zależny od warunków pogodowych i oferuje swoim użytkownikom pełen komfort przemieszczania się – dodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Dialog
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Przyspieszają prace nad zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe przepisy mają wejść w życie na początku 2025 roku

Ministerstwo Finansów kończy prace nad nowymi przepisami dotyczącymi finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Po prekonsultacjach ze stroną samorządową wkrótce prace nad projektem ustawy zostaną wpisane do prac rządu. – Robimy wszystko, żeby przepisy weszły w życie z początkiem przyszłego roku – mówi Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Reforma jest konieczna, bo sytuacja finansowa samorządów pogorszyła się znacząco w ostatnich latach, głównie z powodu niekorzystnych zmian podatkowych. O ile w 2018 roku tylko 2 proc. JST prognozowało deficyt operacyjny, o tyle w 2023 roku była to już ponad połowa.

Konsument

Wypełnianie dokumentacji to nawet dwie trzecie czasu pracy lekarza. Inteligentne cyfrowe narzędzia zaczynają to zmieniać

Choć wykorzystanie cyfrowych narzędzi w opiece zdrowotnej rośnie, to wciąż papierologia jest zmorą dla personelu medycznego. Podobnie jak obowiązki administracyjne. – W zależności od specjalizacji wypełnianie niezbędnej dokumentacji może zajmować od jednej czwartej do nawet dwóch trzecich czasu, jaki lekarz ma na przyjęcie pacjenta – mówi Paweł Paczuski, współzałożyciel i prezes zarządu upmedic. Polski medtech opracował zasilanego AI inteligentnego asystenta lekarza, który istotnie przyspiesza ten proces. Ma to znaczenie szczególnie w diagnostyce, gdzie na opisy badań pacjenci czekają tygodniami, co przekłada się na skuteczność ich leczenia. W przyszłości ten proces będzie wspierany jeszcze silniej przez dalszy rozwój sztucznej inteligencji.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.