Komunikaty PR

Polski pojazd Triggo gwiazdą elektromobilności w Las Vegas

2021-12-31  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Borkowski
Public Dialog

aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/

Polski, innowacyjny pojazd elektryczny Triggo będzie gwiazdą tegorocznej konferencji CES odbywającej się 5 stycznia w Las Vegas. – Zaprezentowanie Triggo przed gronem światowych łowców innowacji to dla nas nieoceniona możliwość, tym bardziej że to właśnie na tym wydarzeniu pojawiały się premiery przełomowych technologii, które zrewolucjonizowały rynek, m.in. CD i DVD, Microsoft Xbox, czytniki linii papilarnych w smartfonach czy Oculus Rift – mówi wynalazca i szef Triggo Rafał Budweil.

CES to najbardziej wpływowe i największe wydarzenie technologiczne na świecie. Stanowi poligon dla przełomowych technologii oraz dla globalnych innowacji. Podczas tego wydarzenia światowe marki wymieniają się doświadczeniami i poznają nowych partnerów. Poprzednia edycja targów CES gościła 4419 wystawców na prawie 27 hektarach powierzchni. Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 171 tysięcy uczestników, w tym ponad 6,5 tysiąca przedstawicieli mediów.

W tym roku na światowej scenie pojawi się polski pojazd elektryczny Triggo. Firma zaprezentuje się w ramach „Eureka Park”, gdzie najciekawsze nowe technologie z całego świata spotykają się z rynkami kapitałowymi. Triggo pojawi się m.in. wśród takich projektów jak humanoidalne roboty, rozpoznawanie chorób na podstawie skanu twarzy, czy technologia śledzenia ruchu pojazdów i pieszych w czasie rzeczywistym.

Triggo to pojazd elektryczny, który dzięki zmiennej geometrii przedniego zawieszenia oferuje zwinność motocykla w ruchu miejskim w połączeniu z komfortu zamkniętej kabiny znanej z samochodów. Pomysł powstał w Polsce, staje się on jednak projektem o globalnym zasięgu, budzącym zainteresowanie światowych łowców innowacji. Rozwiązania zastosowane w Triggo są objęte międzynarodową ochroną patentową na najważniejszych, światowych rynkach.

Podczas CES 2022, na stoisku Triggo znajdzie się najnowszy prototyp przedprodukcyjny. Prezentowany on będzie w taki sposób, aby odwiedzający mogli osoboście przekonać się, jak w praktyce działa system umożliwiający składanie kół przednich. To coś, co wyróżnia Triggo spośród pozostałych rozwiązań mikromobilnych. Zostanie też przygotowane specjalne stanowisko do teleoperacji. Dzięki niemu publiczność będzie mogła poprowadzić zdalnie, wprost z Las Vegas Triggo znajdujące się w Warszawie. To wszystko będzie możliwe pomimo ogromnej odległości oraz różnic czasowych. Prototyp właśnie wyjechał z Warszawy i leci do tego najbardziej znanego miasta amerykańskiego stanu Nevada.

– Możlwość zdalengo poprowadzenia Triggo z Las Vegas potwierdzi naszą gotowość technologiczną do wdrożenia „cars in 5 min”. Jest to przełomowa usługa, która zrewolucjonizuje car-sharing. Polega ona na tym, że użytkownik za pomocą aplikacji zyska możliwość zamówienia Triggo pod wskazany adres, a zdalny kierowca zadba o jego dostarczenie. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pokonywać często kilkusetmetrowej drogi do najbliższego, wynajmowanego pojazdu. Triggo przyjedzie po nas dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy– wyjaśnia Rafał Budweil i zaprasza obecnych na wydarzeniu dziennikarzy za kierownicę zdalnie sterowanego Triggo, by się o tym przekonać.

– Liczba zaproszeń od partnerów i potencjalnych inwestorów do nawiązania rozmów pokazuje, jak duże zainteresowanie wzbudzamy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o pozytywnych wynikach tych rozmów – mówi szef i wynalazca Triggo Rafał Budweil.

Triggo pojawi się na CES na specjalne zaproszenie brytyjskiego Department of International Trade (DIT). Polski pojazd wyselekcjonowano spośród najlepiej prosperujących projektów technologicznych o potencjale globalnym. Natomiast we wrześniu 2020 roku Triggo otrzymało oficjalne potwierdzenie uczestnictwa w programie Global Entrepreneurship Programme (GEP) sponsorowanym przez DIT. Dzięki tej współpracy polski innowacyjny pojazd pojawiał się już na forach elektromobilności w Turcji, Indiach czy w krajach Europy Środkowej.

Jak zaznacza wynalazca i szef projektu Triggo, najważniejszymi cechami pojazdu są możliwości pokonywania ulicznych korków oraz łatwość parkowania, które zawdzięcza unikatowej konstrukcji podwozia o zmiennej geometrii. – Triggo jest pojazdem znacznie bezpieczniejszym niż jednoślady, nie jest on jednak zależny od warunków pogodowych i oferuje swoim użytkownikom pełen komfort przemieszczania się – dodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Dialog
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.