PowerWalker: nowe zasilacze UPS zintegrowane z chmurą
Stworzone by chronić krytyczną infrastrukturę online’owe zasilacze awaryjne UPS PowerWalker VFI z serii ICR i ICT wkraczają w obszar IoT. Nowa generacja urządzeń korzysta z dobrodziejstw chmury Azure i oferuje użytkownikom nowe możliwości w zakresie zarządzania, monitorowania, utrzymania czy rozwiązywania problemów.
Zasilacze UPS oznaczone symbolami PowerWalker VFI ICR IoT i ICT IoT to pierwsze konstrukcje niemieckiej marki osadzone w chmurze. Dzięki wykorzystaniu Microsoft Azure urządzenia są dostępne dla użytkowników z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy podłączyć je do sieci wykorzystując port LAN lub moduł WLAN i skorzystać z aplikacji WinPower View. Jest ona darmowa i dostępna dla systemów iOS oraz Android.
Osoby, które zdecydują się na instalację zyskają dostęp do wszystkich skojarzonych z kontem zasilaczy UPS. Z poziomu aplikacji można monitorować ich aktualne parametry pracy, takie jak: tryb pracy, obciążenie, poziom naładowania ogniw czy napięcia wejściowe i wyjściowe. Możliwe jest także utworzenie np. harmonogramu testu akumulatorów dla każdego UPS-a czy skonfigurowanie powiadomień mobilnych (push) i e-mail.
Tym samym użytkownicy zyskują opcję szybkich powiadomień w razie wybranych zdarzeń i możliwość przeprowadzenia wstępnej analizy lub rozwiązania problemu z dowolnego miejsca będącego w zasięgu sieci Internet. Same zasilacze z linii PowerWalker VFI ICR IoT i PowerWalker VFI ICT IoT niezmiennie mają poprawiać jakość napięcia wyjściowego i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki podwójnej konwersji.
Oferują one także możliwość wymiany ogniw “w locie”, bez przerw w dostarczaniu energii. Ich współczynnik mocy wynosi 1.0, dzięki czemu niemal cała moc przekazana na wejściu do UPS-a jest oddawana w postaci wyjściowej. Zasilacze są dostępne w wariantach o mocy od 1000 do 3000 W i w wersjach do montażu w szafach rack (ICR) oraz jako jednostki typu tower (ICT). Naładowanie ich do 90% zajmuje około 3 godzin.
Zintegrowane z chmurą Azure zasilacze PowerWalker VFI ICT IoT i PowerWalker VFI ICR IoT są już dostępne w sprzedaży. Ceny tych pierwszych zaczynają się od około 1500 zł, z kolei przeznaczone do szaf serwerowych startują z poziomu około 1900 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.