PowerWalker VFD 600 APFC FR - podstawa na każdą kieszeń
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 600 APFC FR jest adresowany do osób, które szukają rozwiązań prostych i przystępnych dla budżetu. UPS ma niewielkie wymiary i pasywne chłodzenie. Gdy zaś zajdzie taka potrzeba, użytkownik może wymienić wewnętrzne ogniwa zamiast kupować nowe urządzenie.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 600 APFC FR to model wykonany w topologii offline. Przy gabarytach dość zbliżonych do najbardziej rozbudowanych listw zasilających, oferuje sześć gniazdek z ochroną przeciwprzepięciową, w tym cztery wraz z podtrzymaniem zasilania. Na jednej ze ścianek wyprowadzono też gniazda RJ45/RJ11. Mają one zapewnić ochronę sprzętu przed anomaliami, które mogą wystąpić w sieciach LAN i telefonicznych.
Producent deklaruje, że UPS PowerWalker VFD 600 APFC FR bezproblemowo współpracuje z urządzeniami, które mają zasilacze z aktywnym układem PFC. W swoich materiałach zwraca też uwagę na fakt, że sprzęt ma wymienne ogniwa. W razie np. ich zużycia, użytkownik może je samodzielnie zastąpić nowymi, zamiast kupować kolejny zasilacz awaryjny. To zaś bezpośrednio przekłada się na oszczędność pieniędzy i ochronę środowiska naturalnego.
UPS PowerWalker VFD 600 APFC FR posiada opcję tzw. “zimnego” startu. Pozwala ona, w razie potrzeby, na uruchomienie podłączonych urządzeń bezpośrednio z zasilacza awaryjnego. Całość waży 2,8 kilograma i ma wymiary 125 x 86 x 320 mm. Dzięki pasywnemu chłodzeniu sprzęt powinien być całkowicie bezgłośny. Moc, która w przypadku modelu VFD 600 APFC FR wynosi 300 W, powinna wystarczyć do podtrzymania typowych, nowoczesnych PC.
Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii, mogą kupić UPS PowerWalker VFD 600 za około 320 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 600 VA / 300 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-8 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Czas ładowania: 10 godz. do 90%
- gniazdka:
- 6 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 125 x 86 x 320 mm, 2,8 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 5 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 8 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 2 min

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.