PowerWalker VFD 600 APFC FR - podstawa na każdą kieszeń
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 600 APFC FR jest adresowany do osób, które szukają rozwiązań prostych i przystępnych dla budżetu. UPS ma niewielkie wymiary i pasywne chłodzenie. Gdy zaś zajdzie taka potrzeba, użytkownik może wymienić wewnętrzne ogniwa zamiast kupować nowe urządzenie.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 600 APFC FR to model wykonany w topologii offline. Przy gabarytach dość zbliżonych do najbardziej rozbudowanych listw zasilających, oferuje sześć gniazdek z ochroną przeciwprzepięciową, w tym cztery wraz z podtrzymaniem zasilania. Na jednej ze ścianek wyprowadzono też gniazda RJ45/RJ11. Mają one zapewnić ochronę sprzętu przed anomaliami, które mogą wystąpić w sieciach LAN i telefonicznych.
Producent deklaruje, że UPS PowerWalker VFD 600 APFC FR bezproblemowo współpracuje z urządzeniami, które mają zasilacze z aktywnym układem PFC. W swoich materiałach zwraca też uwagę na fakt, że sprzęt ma wymienne ogniwa. W razie np. ich zużycia, użytkownik może je samodzielnie zastąpić nowymi, zamiast kupować kolejny zasilacz awaryjny. To zaś bezpośrednio przekłada się na oszczędność pieniędzy i ochronę środowiska naturalnego.
UPS PowerWalker VFD 600 APFC FR posiada opcję tzw. “zimnego” startu. Pozwala ona, w razie potrzeby, na uruchomienie podłączonych urządzeń bezpośrednio z zasilacza awaryjnego. Całość waży 2,8 kilograma i ma wymiary 125 x 86 x 320 mm. Dzięki pasywnemu chłodzeniu sprzęt powinien być całkowicie bezgłośny. Moc, która w przypadku modelu VFD 600 APFC FR wynosi 300 W, powinna wystarczyć do podtrzymania typowych, nowoczesnych PC.
Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii, mogą kupić UPS PowerWalker VFD 600 za około 320 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 600 VA / 300 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-8 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Czas ładowania: 10 godz. do 90%
- gniazdka:
- 6 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 125 x 86 x 320 mm, 2,8 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 5 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 8 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 2 min
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.