PowerWalker VFD 800 APFC FR - ekonomiczny “backup” dla graczy
PowerWalker VFD 800 APFC FR to zasilacz UPS stworzony z myślą o graczach i posiadaczach nowoczesnych PC, którzy poszukują prostego i ekonomicznego zapasowego źródła energii.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR to kompaktowa konstrukcja, której design może przypominać nieco przerośniętą listwę zasilającą. UPS oferuje sześć gniazdek, z których cztery posiadają podtrzymanie zasilania. Pozostałe dwa są przewidziane dla peryferiów, takich jak drukarki laserowe, skanery czy lampki, którym zapewnić mają skuteczną ochronę przeciwprzepięciową. Zabezpieczenie przewidziano też dla sieci LAN i telefonicznej - porty RJ11/RJ45 znajdują się na jednej ze ścianek.
Zasilacz awaryjny jest wykonany w technologii stand-by/offline. Można go postawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Producent obiecuje, że urządzenie bezproblemowo współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z technologią APFC. W razie braku napięcia UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR ma zapewniać ciągłość pracy, skutecznie zapobiegając restartom nowoczesnych PC.
W przypadku prezentowanego urządzenia, projektanci postawili na maksymalną prostotę obsługi. O statusie informuje wskaźnik LED, a sam sprzęt pozwala na tzw. zimny start. W sytuacji podbramkowej, w razie braku prądu, użytkownik może więc uruchomić swój sprzęt bezpośrednio z UPS-a. Oprócz stosunkowo niewielkich wymiarów (170 x 92 x 335 mm) i wagi (3,6 kg), urządzenie charakteryzuje się bezgłośną pracą.
Na wzmiankę zasługuje też konstrukcja, która ma umożliwiać użytkownikowi łatwą wymianę ogniw, gdy zajdzie taka potrzeba. Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR dysponuje mocą 420 W. Powinna ona wystarczyć do podtrzymania ciągłości pracy większości nowoczesnych PC, włączając w to niepodkręcone konfiguracje o wysokiej wydajności.
Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii, mogą kupić UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR w polskich sklepach. Jego cena wynosi około 500 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 800 VA / 420 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-8 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Czas ładowania: 10 godz. do 90%
- gniazdka:
- 6 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 170 x 92 x 335 mm, 3,6 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 7 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 8 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 1,5 min
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.