PowerWalker VI 600 CSW - UPS z czystą sinusoidą do domu i małego biura
UPS PowerWalker VI 600 CSW to zasilacz awaryjny, który ma przekonać do siebie osoby szukające funkcjonalności w kompaktowej formie. Oferuje on 360 W mocy, czystą sinusoidę na wyjściach i posiada ładowarkę USB. Jednocześnie UPS powinien zmieścić się niemal wszędzie, co będzie zaletą w domach i biurach.
PowerWalker VI 600 CSW otwiera serię VI CSW i oferuje moc na poziomie 360 W, pozwalając na podtrzymanie zasilania większości domowych i biurowych PC. Dzięki czystej sinusoidzie na wyjściu i zintegrowanemu automatycznemu regulatorowi napięcia (AVR), powinien sprawdzić się także w przypadku urządzeń wyjątkowo wrażliwych na jakość napięcia, takich jak stacje robocze i gamingowe, czy sprzęt sieciowy.
Dzięki wyprowadzeniu na przedniej ściance dwóch portów USB, znajdujący się w sąsiedztwie zasilacz PowerWalker VI 600 CSW może wcielić się w rolę ładowarki do telefonu czy tabletu. Tuż nad gniazdami USB umiejscowiono ekran LCD, który pozwala na odczyt bieżących parametrów pracy urządzenia. Śledzić je można również poprzez aplikację ViewPower, która pozwala na zarządzanie zasilaczem UPS. Jej instalacja nie jest jednak konieczna.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VI 600 CSW posiada port USB z interfejsem HID. Dzięki niemu sprzęt nie wymaga do komunikacji żadnych sterowników. Na liście złączy znalazły się także porty Ethernet, które mają zapobiegać anomaliom w sieciach LAN. W zależności od wersji, UPS oferuje osiem portów IEC C13, cztery gniazdka typu E (francuskie) lub typu F (Schuko). Połowa z nich skupia się wyłącznie na ochronie przed przepięciami, zaś druga połowa oferuje również podtrzymanie zasilania.
Cechą charakterystyczną dla zasilaczy z linii VI CSW, w tym modelu PowerWalker VI 600 CSW jest opcja wymiany wewnętrznych ogniw przez użytkownika. Wystarczy zdemontować przedni panel by uzyskać do nich dostęp. Pozwala to na wydłużenie cyklu życia urządzenia, ochronę środowiska i ograniczenie kosztów użytkowania. Osoby zainteresowane prezentowanym modelem znajdą go w sklepach w cenie około 650 zł.
Dane techniczne:
-
Moc pozorna / moc czynna: PowerWalker VI 600 CSW: 600 VA / 360 W;
-
Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 6 ms
-
Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
-
Napięcie wyjściowe: 230 V (+/- 10%), 50/60 Hz
-
Porty komunikacyjne: USB ze wsparciem HID
-
Czas ładowania: 6-8 godz. do 90% (niezależnie od modelu)
-
dostępne złącza:
-
1 x USB z obsługą HID
-
2 x USB typu A do ładowania urządzeń (5 V / 2.1 A)
-
zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Ethernet
-
-
gniazdka:
-
8 x IEC lub 4 x Schuko (F) lub 4 x francuskie (E)
-
-
wymiary (S x W x G) i waga: PowerWalker VI 600 CSW: 99 x 280 x 288 mm, 8,3 kg
-
Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania:
-
ogniwa 1 x 7 Ah / 12 V
-
czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 9 min
-
czas podtrzymania przy obciążeniu 100%: do 2,5 min
-
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.