PowerWalker VI 850 LCD FR - cichy i kompaktowy zasilacz awaryjny
Zmieści się niemal wszędzie. Dzięki pasywnemu chłodzeniu nie przeszkadza w czasie pracy. Jednocześnie jego zakup nie powinien stanowić wyzwania dla domowego czy firmowego budżetu. Oto zasilacz PowerWalker VI 850 LCD FR.
Stworzony z myślą o domach i małych biurach UPS PowerWalker VI 850 LCD FR to urządzenie wykonane w topologii line-interactive. Dysponuje mocą 480 W, która powinna wystarczyć do podtrzymania pracy zarówno typowego PC, jak i niezbędnych peryferiów. Zintegrowany układ automatycznej regulacji napięcia (AVR) zadba przy tym o stabilne napięcie, a w razie niewielkich odchyleń (do 10%) dokona jego korekcji.
Jest to rozwiązanie, które nie tylko chroni podłączony sprzęt, lecz także ogranicza zużycie akumulatorów. Tryb bateryjny jest aktywowany wyłącznie wtedy, gdy napięcie całkowicie zanika lub znacząco odbiega od granic tolerancji. UPS PowerWalker VI 850 LCD FR zapewnia ochronę przeciwprzepięciową również dla sieci LAN i telefonicznej. Konstrukcja jest pozbawiona wentylatorów, dzięki czemu jej praca jest całkowicie bezgłośna.
Zasilacz PowerWalker VI 850 LCD FR jest wyposażony w ekran LCD. Wyświetla on aktualne parametry pracy UPS-a, takie jak: poziomy napięć i naładowania ogniw, tryb pracy, aktualne obciążenie czy ostrzeżenia o przeciążeniu czy niskim poziomie zgromadzonej energii. Dane te można śledzić także za pomocą aplikacji ViewPower. Niezbędne jest wówczas połączenie zasilacza z komputerem za pomocą przewodu USB.
PowerWalker VI 850 LCD FR waży pięć kilogramów i ma wymiary 100 x 142 x 287 mm. Oferuje dwa standardowe gniazdka typu E, porty telefoniczny i Ethernet oraz wspomniane już gniazdo USB. W polskich sklepach za omawiany UPS trzeba zapłacić około 330 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 850 VA / 480 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2 - 6 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 162 - 290 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Porty komunikacyjne: USB
- Czas ładowania: 4 godz. do 90%
- gniazdka:
- 2 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 100 x 142 x 287 mm, 5 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 9 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 3 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 0,1 min

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.