Komunikaty PR

PowerWalker VI GXB - funkcjonalne i efektowne zasilacze UPS dla entuzjastów PC

2021-10-12  |  12:00
Biuro prasowe

Seria zasilaczy UPS PowerWalker VI GXB ma zdobyć serca graczy i entuzjastów PC. Urządzenia te mają nie tylko chronić sprzęt i podtrzymywać napięcie, ale i pasować do gamingowego wnętrza.
UPS-y mają więc konfigurowalne podświetlenie RGB oraz odczepiane, bezprzewodowe ekrany, na których można śledzić parametry pracy PC.

Zasilacze UPS PowerWalker VI GXB to wąskie, pionowe konstrukcje, które bez problemu mają znaleźć swoje miejsce w pobliżu pecetów i konsol. Wykonane w topologii line-interactive urządzenia wyróżniają się frontem z konfigurowalnym podświetleniem RGB LED. Kolor iluminacji można dopasować do wnętrza lub pozostałych podzespołów, aby całość wyglądała spójnie i współtworzyła klimat lub po prostu odzwierciedlała aktualny tryb pracy zasilacza.

 

Uwagę może zwracać także ekran LCD, który pozwala na odczyt parametrów pracy zarówno UPS-a, jak i komputera. Śledzić można temperaturę CPU, aktualne taktowanie czy obciążenie. Wyświetlacz posiada własny akumulator, dzięki czemu można go odłączyć od UPS-a i postawić np. na biurku. Pełni on wówczas dodatkowo funkcję pilota sterującego pracą zasilacza. Moduł korzysta z technologii Bluetooth i ma zasięg do sześciu metrów.

Na frontowych ściankach zasilaczy awaryjnych PowerWalker VI GXB znajdują się po dwa porty USB do ładowania urządzeń takich jak np. smartfony. Jedno z nich to najpopularniejsze USB typu A, drugie zaś to USB-C. Gniazda są w stanie dostarczyć prąd o natężeniu do trzech amperów. Z tyłu z kolei wyprowadzono złącza Ethernet pozwalające na filtrowanie anomalii w sieciach LAN. Jest też USB z interfejsem HID do komunikacji z PC bez dodatkowego oprogramowania.

 

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą jednak sięgnąć po przygotowaną przez producenta, darmową aplikację ViewPower. Na chwilę obecną UPS-y z serii PowerWalker VI GXB są dostępne w dwóch wariantach mocy. Podstawowy oferuje 600 W, podczas gdy mocniejszy jest w stanie dostarczyć 900 W. Czysta sinusoida na wyjściach ma spełniać wymagania jakościowe stawiane przez profesjonalnych graczy i ich sprzęt.

 

Zasilacze PowerWalker VI GXB mają wbudowane moduły AVR odpowiadające za automatyczną regulację napięcia. Modele z gniazdkami typu E (najpopularniejsze w Polsce) i F pozwalają na podłączenie do czterech urządzeń. Dwa z nich oferują podtrzymanie bateryjne i ochronę przeciwprzepięciową, natomiast dwa pozostałe skupiają się wyłącznie na ochronie przed anomaliami sieciowymi. Wersja z wtyczkami IEC ma ich osiem i ponownie, połowa z nich oferuje podtrzymanie zasilania, a część ochronę przeciwprzepięciową.

Zasilacze PowerWalker VI GXB już pojawiają się w ofertach sklepów. Za model VI 1000 GXB FR o mocy 600 W trzeba zapłacić około 950 zł, podczas gdy VI 1500 GXB FR to wydatek około 1200 zł.

 

Dane techniczne:
 

  • Moc pozorna / moc czynna: 
    • PowerWalker VI 1000 GXB: 1000 VA / 600 W;
    • PowerWalker VI 1500 GXB: 1500 VA / 900 W;
  • Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 6 ms
  • Zakres napięcia wejściowego: 162 - 290 VAC 
  • Napięcie wyjściowe: 230 VAC
  • Porty komunikacyjne: USB 
  • Czas ładowania: 6-8 godz. do 90%
  • gniazdka:
    • 4 x francuskie (E), lub 4 x typu F, lub 8 x IEC
    • RJ45/RJ11
  • wymiary (S x W x G) i waga: 
    • PowerWalker VI 1000 GXB: 99 x 280 x 308 mm, 9,2 kg;
    • PowerWalker VI 1500 GXB: 99 x 280 x 430 mm, 13,8 kg;
  • Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania:
    • PowerWalker VI 1000 GXB: 1 x 12 V / 9 Ah;
      • czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: 7 min
      • czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 2,18 min
    • PowerWalker VI 1500 GXB: 2 x 12 V / 9 Ah;
      • czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: 10 min
      • czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 3,5 min
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.