Premiera: Cooler Master MasterBox Q300L V2 — odświeżona wersja popularnej obudow
Cooler Master, producent komponentów komputerowych i peryferiów, wprowadził nową obudowę MasterBox Q300L V2. Model ten ma zastąpić na rynku popularnego poprzednika i tym samym na nowo zdefiniować możliwości obudów mATX.
„MasterBox Q300L V2 jest świadectwem ciągłego zaangażowania Cooler Master w innowacje, wydajność i zapewnianie doskonałej wydajności termicznej” – powiedział Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. „Przesunęliśmy granice formatu mATX, aby mieć pewność, że nasi użytkownicy nigdy nie będą musieli iść na kompromis pomiędzy przestrzenią, wydajnością i estetyką”.
Cooler Master MasterBox Q300L V2 już na pierwszy rzut oka wydaje się być ulepszoną wersją popularnego MasterBoksa Q300L. Lista zmian względem poprzednika jest jednak całkiem długa. Producent przede wszystkim zadbał o odświeżony interfejs I/O, który znajduje się teraz tuż nad panelem frontowym. Znajdziemy na nim m.in. port USB 3.2 Gen 2x2 Type C zapewniający szybki transfer danych do 20 GB/s.
Ponadto producent zrezygnował z przezroczystego okna z tworzywa sztucznego. W zamian postawił na boczny panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, który umożliwia wgląd na zainstalowane wewnątrz komponenty komputerowe. W razie potrzeby użytkownik może go łatwo zdemontować za pomocą wygodnych śrub skrzydełkowych.
Obudowa Cooler Master MasterBox Q300L V2 wyróżnia się również nowo zaprojektowanymi filtrami przeciwkurzowymi, a także perforowanymi sekcjami. Warto zwrócić uwagę na dodatkową, 28-milimetrową przestrzeń za panelem montażowym dla płyty głównej, dzięki której można ukryć i wygodnie poprowadzić niezbędne przewody. Producent chwali się również, że pomimo niewielkich gabarytów (370 x 370 mm) obudowa jest w stanie pomieścić standardowy zasilacz ATX.
Model Cooler Master MasterBox Q300L V2 będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie września w cenie ok. 300 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.