Premiera: Cooler Master MM730 i MM731 - piekielnie szybkie i superlekkie myszki

Cooler Master MM730 to mysz, której waga mogłaby zawstydzić niejeden przewód. Ważąca 48 gramów ma zapewnić wysoką precyzję, zwinność i trwałość. Model MM731 dokłada 11 gramów, ale w zamian dodaje swobodę, którą zapewnia łączność bezprzewodowa w dwóch standardach radiowym 2,4 GHz oraz Bluetooth.
Cooler Master MM730 to przewodowa mysz adresowana do graczy, którzy szukają połączenia klasycznej estetyki oraz trwałości, precyzji i lekkości. Gryzoń waży 48 gramów i ma gładko sunąć po każdej powierzchni dzięki teflonowym stopkom. Jego wnętrze skrywa optyczne przełączniki, które mają wytrzymać 70 milionów kliknięć. Producent obiecuje, że dzięki zastosowanej technologii praktycznie nie występuje w nich zjawisko tzw. debouncingu i aktywacja jest nawet trzykrotnie szybsza niż w przypadku switchy mechanicznych.
Równie trwałe mechanizmy trafiły do myszki Cooler Master MM731. Jest ona minimalnie cięższa od 730-stki (59 gramów), ale w zamian oferuje większą swobodę. Oprócz łączności przewodowej producent dołożył dwa tryby niewymagające kabli. Gracze do wyboru mają łączność radiową 2,4 GHz oraz Bluetooth 5.1. Wybierając tą pierwszą można liczyć na próbkowanie co 1 milisekundę i czas pracy do 190 godzin. Przy łączności Bluetooth ładowanie będzie konieczne co ok. 72 godziny, a próbkowanie odbywa się w tempie 125 Hz.
W obu przypadkach czas pracy mierzony jest bez aktywnego podświetlenia LED. To ostatnie jest dostępne zarówno w modelu MM730, jak i MM731. Pozwala ono na wybór dowolnego koloru z palety RGB i może służyć jako wskaźnik aktualnie ustawionego poziomu DPI. Dla przewodowego gryzonia MM730 rozdzielczość wynosi maksymalnie 16000 DPI (PixArt PAW3389), podczas gdy wersja MM731 oferuje 19000 DPI (PixArt PAW3370). Sensory mają radzić sobie z przyspieszeniami rzędu 50 G i śledzić do 400 cali na sekundę.
Myszki Cooler Master MM730 i MM731 dysponują sześcioma przyciskami, których funkcje można przypisywać poprzez oprogramowanie Master Plus+. Pozwala ono także na zmianę innych ustawień, m.in. podświetlenia RGB czy nagrywanie makr. Nowości będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i białym. Do sklepów trafią w najbliższym czasie. Za mysz Cooler Master MM730 trzeba będzie zapłacić około 370 złotych, z kolei MM731 wyceniono na około 400 złotych.
Dane techniczne:
- Typ chwytu: claw, palm
- Sensor:
- PixArt PAW 3389 - model MM730
- PixArt PAW 3370 - model MM731
- Rozdzielczość:
- do 16000 DPI - model MM730
- do 19000 DPI - model MM731
- Szybkość śledzenia: 400 IPS
- Przyspieszenie: do 50 G
- Częstotliwość próbkowania:
- model MM730: 1000 Hz
- model MM731:
- 1000 Hz w trybie przewodowym i 2,4 GHz
- 125 Hz w trybie Bluetooth 5.1
- Lift-Off Distance: < 2 mm, konfigurowalny
- Liczba przycisków: 6
- Typ i żywotność przełączników: optyczne, do 70 milionów kliknięć
- Podświetlenie: RGB LED (16,7 mln kolorów)
- Materiał: plastik ABS, guma, PTFE
- Dostępne kolory i wersje wykończeniowe: czarna, biała
- Przewód: 1,8 m USB-C z pozłacanym stykiem (w modelu MM731 odłączany)
- Wymiary: 122,3 x 69 x 39,1 mm
- Waga:
- 48 gramów - model MM730
- 59 gramów - model MM731

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.
Ochrona środowiska
Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.
Handel
Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.