Premiera: Cooler Master MasterBox MB600L V2 - elegancka i praktyczna
MasterBox MB600L V2 to obudowa dla szukających subtelności i praktyczności. Użytkownicy mogą zdecydować czy wolą wersję ze szklanym oknem, czy też ze stalową ścianką. Szczotkowany front może zaś zaoferować wnękę na napęd 5,25”. Niezależnie od wariantu, całość ma być przewiewna i przestronna.
Cooler Master MasterBox MB600L V2 to ewolucja dostępnej w portfolio producenta “sześćsetki”. Tym razem projektanci inspirowali się adresowanym do fanów mini-PC modelem MasterBox MB400L. Pełnowymiarowa konstrukcja posiada analogiczny, szczotkowany panel przedni. Skrywa on duże, znajdujące się z obu stron wloty powietrza typu mesh. Frontową ściankę urozmaica sześciokątne logo. W przypadku zamontowania wewnątrz wentylatora z podświetleniem, ma ono przechwytywać światło i emitować subtelną poświatę.
Podobnie jak model mATX, obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 występuje w kilku wersjach. Do wyboru są warianty z zatoką 5,25”, w której można zainstalować np. napęd Blu-ray lub bez niej. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że ten drugi jest nieco płytszy. Również w przypadku ścianki bocznej dostępne są dwie opcje - z pełnym, stalowym bokiem oraz z eksponującym wnętrze oknem ze szkła hartowanego.
Niezależnie od wersji, model MasterBox MB600L V2 oferuje siedem slotów na karty rozszerzeń i 161 mm przestrzeni na chłodzenie procesora. Standardem są też po dwie zatoki 2,5” i dwie typu combo 2,5”/3,5”. W wariancie z miejscem na napęd 5,25” wygospodarowano nieco więcej miejsca na kartę graficzną (400 mm), zasilacz (180 mm) oraz chłodzenie. Zmieszczą się tu bowiem trzy chłodnice, z których największa może mieć 360 mm długości. Model bez zatoki 5,25” pozwala na montaż radiatora o długości maks. 280 mm.
Zasilacz i karta graficzna także muszą być nieco krótsze - maksimum to 160 mm dla PSU i 350 mm dla GPU. W obu wersjach da się z kolei zamontować do sześciu dodatkowych wentylatorów, z których jeden (tylny) jest dodawany w standardzie. Użytkownik może też wybrać sposób montażu zasilacza - śmigłem do dołu lub do góry. Pozwala na to perforowana, górna ścianka osłony zasilacza, dzięki czemu ma on zapewniony stały dopływ powietrza niezależnie od wybranego sposobu instalacji.
Obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 posiada trzy filtry przeciwkurzowe, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być wyzwaniem. Uzupełnieniem całości jest panel I/O obejmujący dwa porty USB-A 3.2 Gen 1 oraz gniazdo audio typu combo.
Prezentowana obudowa trafi do polskich sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Jej cena powinna wynosić ok. 279 zł.
Dane techniczne:
- model: MasterBox MB600L V2
- format: midi tower
- wymiary
- wersja z zatoką 5,25”: 460,5 x 204 x 455,3 mm
- wersja bez zatoki 5,25”: 405,5 x 204 x 455,3 mm
- materiał: stal i tworzywa sztuczne, szkło hartowane (w wersji z oknem)
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 161 mm
- maks. długość karty graficznej:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 400 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 350 mm
- maks. długość zasilacza:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 180 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 2,5/3,5”: 2
- liczba zatok 5,25”: 1 (w wersji z wymienioną zatoką)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 1 x 120/140 mm na górze
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 1 x 120 mm z tyłu (fabrycznie zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- w wersji z zatoką 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 360 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji bez zatoki 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 280 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji z zatoką 5,25”:
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB-A 3.2 Gen 1
- 1 x audio typu combo
- filtry przeciwkurzowe: tak (przód, góra, dół)
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://coolermaster.egnyte.com/fl/QcJlvAgetK#folder-link/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.