Premiera: DeepCool AK620 - chłodzenie wagi ciężkiej
DeepCool AK620 to dwuwieżowe chłodzenie przeznaczone dla najmocniejszych CPU. Uzbrojone w dwa śmigła z łożyskami olejowymi, gęstą macierz finów i baterię ciepłowodów ma cicho i skutecznie rozpraszać do 260 W ciepła. Producent chwali się też dbałością o szczegóły, w tym o dobrą kompatybilność z pamięciami RAM.
Cooler DeepCool AK620 to ważąca niemal półtora kilograma konstrukcja o wysokości 160 mm. Jest ona zatem kompatybilna z większością popularnych obudów. Dla pamięci RAM zostawiono 43 mm przestrzeni. Gdyby to było za mało, można ją zwiększyć do 59 mm demontując jedno z dwóch śmigieł. Dwuwieżowe chłodzenie ma radzić sobie z emisją ciepła na poziomie 260 W. Jest to wynik lepszy niż w przypadku niejednego zestawu AiO.
Jak tego dokonano? Projektanci zwracają uwagę na precyzyjną obróbkę miedzianej podstawy, która ma zapewnić perfekcyjny styk z odpromiennikiem CPU. Za transport ciepła odpowiada sześć ciepłowodów. Każdy z nich ma średnicę sześciu milimetrów i, jak podkreśla producent, ulepszone możliwości przewodzenia. Ciepło trafia do radiatora typu dual-tower, w którym żeberka tworzą gęstą macierz, co ma przekładać się na osiągi.
Chłodzenie DeepCool AK620 trafia do użytkownika wraz z dwoma wentylatorami o średnicy 120 mm. Są one w stanie przepompować ponad 117 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Dzięki łożyskom FDB generowany przez nie hałas ma nie przekraczać 28 dB(A) przy pełnym obciążeniu. Cooler powinien więc być cichszy od domowych szmerów. Jednocześnie żywotność wentylatorów oszacowano na 50 000 godzin, czyli ponad 17 lat pracy po osiem godzin dziennie.
Nowość DeepCoola jest kompatybilna z większością podstawek pod procesory Intela i AMD. Deklarowane osiągi mają zaś pozwalać na zastosowanie coolera w parze z dowolnym CPU z serii Core i9 lub Ryzen 9, pozostawiając jeszcze bufor na eksperymenty z podkręcaniem. DeepCool AK620 powinien trafić do sprzedaży w październiku. Jego sugerowana cena detaliczna została ustalona na około 270 złotych.
Dane techniczne:
- rodzaj chłodzenia: powietrzne
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-v3/2011/1200/1151/1150/1155
- AMD AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1
- wymiary chłodzenia: 129 x 138 x 160 mm
- wymiary radiatora: 127 x 110 x 157 mm
- waga netto chłodzenia: 1456 g
- materiał radiatora: aluminium
- materiał podstawy: miedź
- ciepłowody: 6 niklowanych rurek o średnicy 6 mm;
- wymiary wentylatora: 120 x 120 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 500 - 1850 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza: do ok. 117 m3/h
- głośność wentylatora (1 szt.): do 28 dB(A)
- pobór energii wentylatora (1 szt.): 1,44 W

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.
Ochrona środowiska
Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.
Handel
Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.