Premiera: DeepCool AK620 - chłodzenie wagi ciężkiej
DeepCool AK620 to dwuwieżowe chłodzenie przeznaczone dla najmocniejszych CPU. Uzbrojone w dwa śmigła z łożyskami olejowymi, gęstą macierz finów i baterię ciepłowodów ma cicho i skutecznie rozpraszać do 260 W ciepła. Producent chwali się też dbałością o szczegóły, w tym o dobrą kompatybilność z pamięciami RAM.
Cooler DeepCool AK620 to ważąca niemal półtora kilograma konstrukcja o wysokości 160 mm. Jest ona zatem kompatybilna z większością popularnych obudów. Dla pamięci RAM zostawiono 43 mm przestrzeni. Gdyby to było za mało, można ją zwiększyć do 59 mm demontując jedno z dwóch śmigieł. Dwuwieżowe chłodzenie ma radzić sobie z emisją ciepła na poziomie 260 W. Jest to wynik lepszy niż w przypadku niejednego zestawu AiO.
Jak tego dokonano? Projektanci zwracają uwagę na precyzyjną obróbkę miedzianej podstawy, która ma zapewnić perfekcyjny styk z odpromiennikiem CPU. Za transport ciepła odpowiada sześć ciepłowodów. Każdy z nich ma średnicę sześciu milimetrów i, jak podkreśla producent, ulepszone możliwości przewodzenia. Ciepło trafia do radiatora typu dual-tower, w którym żeberka tworzą gęstą macierz, co ma przekładać się na osiągi.
Chłodzenie DeepCool AK620 trafia do użytkownika wraz z dwoma wentylatorami o średnicy 120 mm. Są one w stanie przepompować ponad 117 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Dzięki łożyskom FDB generowany przez nie hałas ma nie przekraczać 28 dB(A) przy pełnym obciążeniu. Cooler powinien więc być cichszy od domowych szmerów. Jednocześnie żywotność wentylatorów oszacowano na 50 000 godzin, czyli ponad 17 lat pracy po osiem godzin dziennie.
Nowość DeepCoola jest kompatybilna z większością podstawek pod procesory Intela i AMD. Deklarowane osiągi mają zaś pozwalać na zastosowanie coolera w parze z dowolnym CPU z serii Core i9 lub Ryzen 9, pozostawiając jeszcze bufor na eksperymenty z podkręcaniem. DeepCool AK620 powinien trafić do sprzedaży w październiku. Jego sugerowana cena detaliczna została ustalona na około 270 złotych.
Dane techniczne:
- rodzaj chłodzenia: powietrzne
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-v3/2011/1200/1151/1150/1155
- AMD AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1
- wymiary chłodzenia: 129 x 138 x 160 mm
- wymiary radiatora: 127 x 110 x 157 mm
- waga netto chłodzenia: 1456 g
- materiał radiatora: aluminium
- materiał podstawy: miedź
- ciepłowody: 6 niklowanych rurek o średnicy 6 mm;
- wymiary wentylatora: 120 x 120 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 500 - 1850 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza: do ok. 117 m3/h
- głośność wentylatora (1 szt.): do 28 dB(A)
- pobór energii wentylatora (1 szt.): 1,44 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.