Premiera: DeepCool CG540 i CG560 - nowe, przewiewne obudowy dla fanów mocnych PC
Pojemne, przewiewne i wygodne w użyciu - takie mają być nowe obudowy CG540 i CG560 z logo DeepCoola. W standardzie oferują po cztery wentylatory (w tym trzy LED), pakiet magnetycznych filtrów przeciwkurzowych, beznarzędziowy dostęp do wnętrza i miejsce na wydajne podzespoły.
DeepCool CG540 i CG560 to obudowy typu midi tower, które mają być przewiewne, przestronne i efektowne. W obu przypadkach projektanci zadbali o łatwy pobór powietrza przez front obudowy. W modelu CG540 jest on wykonany z hartowanego szkła, podczas gdy CG560 ma perforowany panel z tworzywa. Za każdym z nich kryje się magnetyczny filtr przeciwkurzowy oraz zestaw trzech 120-mm wentylatorów z iluminacją LED.
Całość powinna więc prezentować się efektownie, a jednocześnie zapewniać stały dopływ chłodu do wnętrza. Ciepłe powietrze usuwa poza obudowę czwarte śmigło. Jest ono zamontowane z tyłu i ma średnicę 140 mm. Entuzjaści mogą dodać kolejne dwa wentylatory lub przerzucić się na chłodzenie cieczą. W środku jest miejsce na trzy chłodnice. Przednia może mieć maksymalnie 360 mm długości, górna 280 mm, zaś tylna do 140 mm.
Tradycjonaliści mogą postawić na standardowy cooler procesora o wysokości do 175 mm. W przypadku kart graficznych w grę wchodzą modele o długości do 380 mm. Obudowy DeepCool CG540 i CG560 mają po siedem niezależnych slotów na karty PCIe i cztery zatoki na dyski - dwie 2,5” i dwie 3,5”. W środku, oprócz typowych płyt ATX, użytkownicy mogą zamontować bardziej rozbudowane, doposażone modele w formacie E-ATX.
Ekspozycję wnętrza i dostęp do podzespołów zapewnia szklane okno, które można zdjąć bez użycia narzędzi. Całości dopełnia zlokalizowany na górnej ściance panel I/O. Oferuje on dwa porty USB 3.0, gniazdo audio typu combo oraz przycisk do sterowania podświetleniem LED wstępnie zamontowanych wentylatorów. Wykonane ze stali SPCC, szkła i tworzywa ABS konstrukcje ważą co najmniej siedem kilogramów.
Obudowy DeepCool CG540 i CG560 trafią na rynek w przyszłym miesiącu. Oba modele będą oferowane w identycznej cenie, która wyniesie około 360 złotych.
Dane techniczne:
- model: CG540, CG560
- format: midi tower
- wymiary:
- CG540: 455 x 230 x 470 mm
- CG560: 452 x 230 x 470 mm
- materiał: stal SPCC, hartowane szkło, ABS
- waga:
- CG540: 7,5 kg
- CG560: 7 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ATX, m-ITX, ATX, E-ATX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 175 mm
- maks. długość karty graficznej: 380
- maks. długość zasilacza: 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 3,5”: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 2 x 120/140 mm na górze
- 1 x 120/140 mm z tyłu
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu
- do 280 mm na górze
- do 140 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x audio typu combo

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.
Ochrona środowiska
Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.
Handel
Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.