Premiera: Deepcool FC120 A-RGB - nowa seria podświetlanych wentylatorów już w dr
Wydajna wentylacja to podstawa każdego PC. Deepcool wprowadza więc serię nowych wentylatorów. Modele z linii FC120 mają zapewnić nie tylko solidny przepływ powietrza, lecz także tchnąć w zestaw życie, rozświetlając go żywymi barwami.
Wentylatory Deepcool FC120 to konstrukcje o średnicy 120 milimetrów. Śmigła osadzone na łożyskach HDB mają wirować w tempie od 500 do 1800 obrotów na minutę. Prędkość jest regulowana poprzez PWM, a maksymalny przepływ powietrza na jaki można liczyć to nieco ponad 105 metrów sześciennych powietrza na godzinę. Jednocześnie producent obiecuje, że generowany hałas nie przekracza poziomu 28 decybeli, a więc szumów tła spokojnej, pozbawionej ruchu ulicy.
Utrzymanie wysokiej wydajności i kultury pracy w dłuższej perspektywie mają zapewnić nie tylko łożyska, ale i materiały. Łopatki zbudowane z wykorzystaniem PBT mają charakteryzować się zwiększoną sztywnością i wytrzymałością na rozciąganie, co ma minimalizować wibracje. Z kolei wąska ramka przekłada się na większą powierzchnię łopatek, a więc i wyższą wydajność.
Dla fanów personalizacji seria Deepcool FC120 oferuje adresowalne podświetlenie RGB. Współpracuje ono z dostępnymi na rynku systemami iluminacji, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light, Polychrome Sync, RGB Fusion czy Razer Chroma. Można też kontrolować ustawienia poprzez fizyczny kontroler lub pozostać przy ustawieniach fabrycznych, które nie wymagają korzystania z dodatkowego oprogramowania czy sprzętu.
Wentylatory Deepcool FC120 posiadają pojedynczy przewód, który dostarcza zasilanie i transmituje sygnał danych RGB. Akcesoria można połączyć łańcuchowo, wykorzystując system połączeń między jednostkami, eliminując tym samym potrzebę stosowania koncentratora i ułatwiając synchronizację sterowania PWM i RGB. W ten sposób można sprzęgnąć maksymalnie cztery wentylatory, ograniczając plątaninę kabli.
Zainteresowani zakupem wentylatorów FC120 będą musieli poczekać kilka tygodni. Pojedyncze śmigło będzie wiązało się z wydatkiem około 80 złotych. W ofercie pojawią się też trójpaki w cenie około 180 złotych. Producent przewidział zarówno wersje czarne, jak i białe.
Dane techniczne:
- model: FC120
- łożyskowanie: HDB
- prędkość obrotowa:
- standardowo 500 - 1800 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza:
- standardowo do ~ 105 m3/h
- głośność: do 28 dB(A)
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znajdują się tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1E9QJtUgI1Vsp4Vlkqe1GtHITTX-Trbsz

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.