Premiera: Deepcool FC120 A-RGB - nowa seria podświetlanych wentylatorów już w dr
Wydajna wentylacja to podstawa każdego PC. Deepcool wprowadza więc serię nowych wentylatorów. Modele z linii FC120 mają zapewnić nie tylko solidny przepływ powietrza, lecz także tchnąć w zestaw życie, rozświetlając go żywymi barwami.
Wentylatory Deepcool FC120 to konstrukcje o średnicy 120 milimetrów. Śmigła osadzone na łożyskach HDB mają wirować w tempie od 500 do 1800 obrotów na minutę. Prędkość jest regulowana poprzez PWM, a maksymalny przepływ powietrza na jaki można liczyć to nieco ponad 105 metrów sześciennych powietrza na godzinę. Jednocześnie producent obiecuje, że generowany hałas nie przekracza poziomu 28 decybeli, a więc szumów tła spokojnej, pozbawionej ruchu ulicy.
Utrzymanie wysokiej wydajności i kultury pracy w dłuższej perspektywie mają zapewnić nie tylko łożyska, ale i materiały. Łopatki zbudowane z wykorzystaniem PBT mają charakteryzować się zwiększoną sztywnością i wytrzymałością na rozciąganie, co ma minimalizować wibracje. Z kolei wąska ramka przekłada się na większą powierzchnię łopatek, a więc i wyższą wydajność.
Dla fanów personalizacji seria Deepcool FC120 oferuje adresowalne podświetlenie RGB. Współpracuje ono z dostępnymi na rynku systemami iluminacji, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light, Polychrome Sync, RGB Fusion czy Razer Chroma. Można też kontrolować ustawienia poprzez fizyczny kontroler lub pozostać przy ustawieniach fabrycznych, które nie wymagają korzystania z dodatkowego oprogramowania czy sprzętu.
Wentylatory Deepcool FC120 posiadają pojedynczy przewód, który dostarcza zasilanie i transmituje sygnał danych RGB. Akcesoria można połączyć łańcuchowo, wykorzystując system połączeń między jednostkami, eliminując tym samym potrzebę stosowania koncentratora i ułatwiając synchronizację sterowania PWM i RGB. W ten sposób można sprzęgnąć maksymalnie cztery wentylatory, ograniczając plątaninę kabli.
Zainteresowani zakupem wentylatorów FC120 będą musieli poczekać kilka tygodni. Pojedyncze śmigło będzie wiązało się z wydatkiem około 80 złotych. W ofercie pojawią się też trójpaki w cenie około 180 złotych. Producent przewidział zarówno wersje czarne, jak i białe.
Dane techniczne:
- model: FC120
- łożyskowanie: HDB
- prędkość obrotowa:
- standardowo 500 - 1800 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza:
- standardowo do ~ 105 m3/h
- głośność: do 28 dB(A)
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znajdują się tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1E9QJtUgI1Vsp4Vlkqe1GtHITTX-Trbsz

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.