Premiera: Deepcool MG350 i MG510 - szybkie i wytrzymałe myszy dla graczy
Deepcool MG350 to przewodowa mysz dla graczy preferujących chwyty typu palm i claw. Z kolei model MG510 jest w pełni bezprzewodowy i nastawiony na fanów palm gripu. Oba gryzonie posiadają sensory PixArt o wysokiej rozdzielczości, wbudowaną pamięć i przełączniki japońskiej firmy Omron. A to nie koniec ich zalet.
Deepcool MG350 to niewielki (ok. 106,6 mm długości) gryzoń, ważący około 92 gramów. Uzbrojony w sensor PixArt PAW3335 o rozdzielczości 16000 DPI, ma zapewniać wysoką precyzję i śledzenie ruchu z szybkością do 400 cali na sekundę. Jak deklaruje producent, mysz osadzona na teflonowych stopkach jest w stanie radzić sobie z przyspieszeniami do 40 G. Gracze do dyspozycji mają osiem programowalnych przycisków, w tym jeden domyślnie przeznaczony do zwiększania precyzji celowania.
Konfigurowalny jest też LOD (Lift-off Distance), który może wynosić jeden lub dwa milimetry. Wszystkie ustawienia można zapisać w pamięci urządzenia i zgrupować w ramach profili. Wbudowaną pamięcią może też pochwalić się Deepcool MG510. Wyższy model oferuje ponadto łączność przewodową (kabel USB-C z oplotem paracord) i bezprzewodową (2,4 GHz), a także podświetlenie RGB LED, które można konfigurować z poziomu oprogramowania. Czas pracy “bez ogonka” ma wynosić do 36 godzin.
W modelu Deepcool MG510 producent postawił na sensor PixArt PAW3370 o rozdzielczości do 19000 DPI i sześć programowalnych przycisków. Oba prezentowane urządzenia wyposażono w przełączniki Omikron o szacowanej wytrzymałości wynoszącej 20 milionów kliknięć. Identyczne jest też próbkowanie, które odbywa się z częstotliwością do 1000 Hz i można ją regulować, podobnie jak czułość sensora optycznego.
Myszki Deepcool MG350 i MG510 powinny trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Za przewodowy model MG350 trzeba będzie zapłacić około 270 złotych. Zakup oferującej tryb bezprzewodowy MG510 uszczupli portfel o około 330 złotych.
Dane techniczne:
Deepcool MG350
- wymiary: 106,6 x 72,9 x 34,6 mm
- waga: 92 gramów (+/- 5 g)
- przyciski: 8, wszystkie programowalne
- przełączniki: Omron, żywotność do 20 milionów kliknięć
- sensor: optyczny, PixArt PAW3335, 16000 DPI
- maks. przyspieszenie: 40 G
- maks. szybkość śledzenia: 400 cali/sekundę
- próbkowanie: do 1000 Hz
- wbudowana pamięć: 32 kB
- interfejs: USB
- przeznaczenie: dla graczy praworęcznych
Deepcool MG510
- wymiary: 124 x 65 x 39 mm
- waga: 83 gramy
- przyciski: 6, wszystkie programowalne
- przełączniki: Omron, żywotność do 20 milionów kliknięć
- sensor: optyczny, PixArt PAW3370, 19000 DPI
- maks. przyspieszenie: 50 G
- maks. szybkość śledzenia: 400 cali/sekundę
- próbkowanie: do 1000 Hz
- łączność:
- USB-C (kabel 1,8 m);
- bezprzewodowa 2,4 GHz (nanoodbiornik);
- czas pracy w trybie bezprzewodowym: do 36 godzin
- wbudowana pamięć: 64 kB
- podświetlenie: RGB LED
- przeznaczenie: dla graczy praworęcznych
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są dostępne tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1fSwAee4lOTpOh_zFEaoqSQvEMPVpIiQQ

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.