Premiera: MasterBox NR200P MAX - maksymalnie doposażona obudowa dla fanów mocnyc
MasterBox NR200P MAX to propozycja dla osób, które chcą zbudować miniaturowy PC o wysokiej wydajności, bez spędzania godzin na dopasowywaniu komponentów. Obudowa ma zainstalowane, skrojone na miarę chłodzenie AiO oraz mocny zasilacz, a kable są fabrycznie rozprowadzone, by maksymalnie ułatwić cały proces.
Cooler Master MasterBox NR200P MAX to obudowa SFF stworzona z myślą o entuzjastach mini-PC. Wersja MAX dostarczana jest z preinstalowanym, customowym chłodzeniem AiO oraz zasilaczem. Wspomniane chłodzenie wodne posiada radiator o długości 280 mm i 25% większej powierzchni wymiany ciepła oraz dwa śmigła SickleFlow PWM o średnicy 140 mm. Obieg cieczy wymusza trzecia generacja pompy opracowanej przez producenta. Cooler ma pasować do większości podstawek, z AMD AM4 i (przyszłą) LGA1700 Intela włącznie.
Zasilacz zamontowany w obudowie MasterBox NR200P MAX to model o mocy 850 W. Jednostka legitymuje się certyfikatem 80 Plus Gold, a więc jej typowa sprawność powinna przekraczać 90%. Producent udziela na nią 10 lat gwarancji. Zarówno przewody zasilacza, które mają większy przekrój niż typowe (16 zamiast 18 AWG), jak i chłodzenia cieczą mają niestandardową, dostosowaną do obudowy długość. Ma to zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni i maksymalnie ułatwić proces montażu wymarzonego komputera.
MasterBox NR200P MAX posiada wyjmowany panel GPU, który ma przełożyć się na bezproblemową i szybką instalację karty graficznej. Obsługiwane są trójslotowe modele o długości do 336 mm. GPU jest montowane pionowo, a połączenie z płytą główną odbywa się poprzez znajdujący się w zestawie riser. Jest on zgodny ze standardem PCI Express 4.0 i ma zapewniać maksymalną kompatybilność oraz wydajność ze wszystkimi kartami graficznymi. Do zasilenia GPU wygospodarowano cztery wtyczki PCIe 6+2-pin.
Wewnątrz obudowy MasterBox NR200P MAX można zamontować trzy dyski 2,5” i, opcjonalnie, do dwóch 3,5”. Platforma, do której jest przykręcana płyta główna, została zaprojektowana tak, aby dostęp do nośników M.2 zainstalowanych z tyłu był jak najłatwiejszy. Wentylowany panel, którym można zastąpić ten wykonany ze szkła, ma im z kolei zapewnić optymalne warunki termiczne. Podobnie jak w standardowym modelu NR200P, wersja MAX ma demontowalne wszystkie ścianki zewnętrzne i pakiet filtrów przeciwkurzowych.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P MAX jest wyposażona w panel I/O zawierający 2 porty USB 3.2 Gen 1 oraz gniazdo audio typu combo. Malowana proszkowo konstrukcja waży niemal osiem kilogramów i ma nieco ponad 18 litrów pojemności. Do sprzedaży trafi
w najbliższych tygodniach. Fani pecetów w formacie SFF, którzy chcieliby ją kupić, powinni przygotować około 1600 złotych.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR200P MAX
- wymiary: 377 x 185 x 292 mm
- waga: 7,7 kg
- materiały: malowana proszkowo stal SGCC, tworzywa sztuczne, szkło hartowane
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX (maks. 170 x 180 mm)
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 67 mm
- maks. długość karty graficznej: 336 mm
- maks. długość zasilacza: 130 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3
- zatoki na dyski 2,5”: 2 (maks. 3)
- zatoki na dyski 3,5”: 1 (maks. 2)
- miejsca na wentylatory: 4
- 2 x 120/140 mm na górze
- 1 x 120 mm na dole (z zamontowanym dyskiem 3,5”) lub 2 x 120 mm na dole (bez dysku 3,5”)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm długości (na górze)
Wyposażenie zainstalowane fabrycznie:
- chłodzenie AiO
- maks. TDP procesora: 230 W
- kompatybilność:
- Intel: LGA 2066, 2011-v3, 2011, 1200, 1151, 1150, 1155, 1156, 1700
- AMD: AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2, FM1
- radiator:
- materiał: aluminium
- wymiary: 318 x 140 x 27,2 mm
- pompa:
- wymiary: 79,9 x 76 x 48 mm
- głośność: <10 dB(A)
- wentylatory:
- SickleFlow PWM 140 mm (x2)
- prędkość obrotowa: 650 - 1400 obr./min. (+/-5%)
- maks. przepływ powietrza: do ok. 113,8 m3/h
- głośność: do 27 dB(A)
- żywotność: 160000 godzin
- splitter 2-do-1 w komplecie
- SickleFlow PWM 140 mm (x2)
- gwarancja: 2 lata
- zasilacz:
- moc: 850 W
- sprawność: 80 Plus Gold (typowa: powyżej 90%)
- wymiary: 100 x 125 x 63,5 mm
- okablowanie: 16 AWG, w pełni modularne
- PFC: aktywne
- chłodzenie: aktywne, wentylator 92 mm z łożyskowaniem FDB
- zabezpieczenia: OVP, OPP, SCP, OCP UVP, OTP, SIP
- gwarancja: 10 lat
- filtry przeciwkurzowe:
- górny, dolny, prawy i lewy panel
- Okablowanie: wstępnie rozprowadzone
Rendery hi-res: https://coolermaster.egnyte.com/fl/RqLNjmERlf#folder-link/MasterBox%20NR200P%20MAX/Images/Renders
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.